En iyi 5 domuz kılı fırça
(31/05/2015, Saat: 20:43)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Müslüman bölgelerde yiyenler var mıdır ?

Komşum Çin'in müslüman bölgelerinde her şey yeniyor. Bırakın porsuğu domuz da yiyorlar. Jenerasyonlar boyu yaşadıkları kıtlık böyle detayları unutmalarına neden olmuş. Sadece çok aşırı dindar kişilerin domuza karşı bir hassasiyetleri olduğunu gördüm ama onlar da domuz dışında yasaklanmış diğer her şeyi yiyorlar. Bir de Çin'de o kadar yere gittim. O kadar farklı restoranda yemek yedim. Şunu diyebilirim ki gördüğüm en pis restoranlar müslüman restoranlarıydı. Kısa sürede vazgeçtim onlarda yemekten.

(31/05/2015, Saat: 21:16)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dini konular bana göre  Tanrı ile kulu arasında olduğu için tartışmaktan hoşlanmam fakat bir konuda kafama takılan bir şey var. Domuzun her şeyiyle mi haram olduğu yoksa sadece yenmesinin mi haram olduğu çeşitli İslam ileri gelenleri arasında tartışma konusudur. Bazıları sadece etinin yenmemesi gerektiğini, kılının, derisinin vs kullanıma açık olduğunu savunur. Benim asıl ilgimi çeken nokta ise; domuz anatomisi itibariyle insana en çok benzeyen canlıdır ve modern tıp domuzları donör olarak kullanarak isanlara kalp kapakçıkları, damarlar vs nakil etmektedirler. Domuza elini bile sürmeyen müslüman ülkelerde bile kullanılan metodlar bunlar.

Protti komşum alınmayın konusu açıldı diye söylüyorum, lafım size değil. Beni en çok gülümseten şey, domuz denildiği zaman buz kesen ''asla yemem, piştiği lokantaya bile oturmam'' diyenlerin domuz harici her haltı yemeleri; kul hakkı yerler, rüşvet yerler, evlilik dışı ilişkileri olur eşlerini aldatırlar, hak-hukuk tanımazlar, yalan, hırsızlık gırla ve sanki islam bunları günah veya haram saymazcasına bunları yapıp konu domuz olunca ''katiyen yemem haram'' derler.

+1  Big Grin 
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(31/05/2015, Saat: 21:16)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dini konular bana göre  Tanrı ile kulu arasında olduğu için tartışmaktan hoşlanmam fakat bir konuda kafama takılan bir şey var. Domuzun her şeyiyle mi haram olduğu yoksa sadece yenmesinin mi haram olduğu çeşitli İslam ileri gelenleri arasında tartışma konusudur. Bazıları sadece etinin yenmemesi gerektiğini, kılının, derisinin vs kullanıma açık olduğunu savunur. Benim asıl ilgimi çeken nokta ise; domuz anatomisi itibariyle insana en çok benzeyen canlıdır ve modern tıp domuzları donör olarak kullanarak isanlara kalp kapakçıkları, damarlar vs nakil etmektedirler. Domuza elini bile sürmeyen müslüman ülkelerde bile kullanılan metodlar bunlar.

Protti komşum alınmayın konusu açıldı diye söylüyorum, lafım size değil. Beni en çok gülümseten şey, domuz denildiği zaman buz kesen ''asla yemem, piştiği lokantaya bile oturmam'' diyenlerin domuz harici her haltı yemeleri; kul hakkı yerler, rüşvet yerler, evlilik dışı ilişkileri olur eşlerini aldatırlar, hak-hukuk tanımazlar, yalan, hırsızlık gırla ve sanki islam bunları günah veya haram saymazcasına bunları yapıp konu domuz olunca ''katiyen yemem haram'' derler.
Haklısınız .Dinci ile dindar arasındaki fark. Zorda kalmışsanız hayatta kalmak için domuz eti yiyebilirsiniz. Kalp kapakçığıda öyle olabilir . Bilemiyorum .
Türk toplumunda islamiyet öncesi de domuz olmadığı için domuz konusunda tutucu bir toplum olduğumuzu düşünüyorum. Dinimizde alkol de haram ama namazını kıldığı halde alkol kullanan bir çok tanıdığım var. Ama o insanlar domuz dendiği zaman asla yemeyeceklerini söyleyeceklerdir. Türk toplumu kendi kültürüne göre islamı yorumlamış bir toplumdur. Bu yüzden bazı şeylerin dini açıdan mı yoksa törelerden dolayı yapıldığı toplumumuzda karıştırılır. Ölünün kırkını okumak, Kuranı kerimi belden yüksek yerde tutmak ( aynı bayrağımıza gösterdiğimiz saygı ve hassasiyet gibi )

Domuz Kuranda yemesi yasak olan bir hayvandır. İhtiyatlı davranıp herşeyiyle haram kabul eden insanlara hak veriyorum. Dinimiz açlıktan ölmek üzere olan bir insanın domuz eti yiyebileceğini eğer yemeyip ölürse bunun günah olduğunu söyleyebilecek kadar insan hayatına değer veren bir dindir. Çok zorda kalmadıkça domuz ürünleri kullanmamak bir müslüman için daha uygun düşer diye düşünüyorum.

http://turkishstudies.net/Makaleler/4688...07-716.pdf
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Porsuk eti müslümanlara helal midir? Değilse porsuk kılına da domuz kılına yapılan muamelenin yapılması gerekmez mi?
Bu konu çok tartışılıyor. Kesin bir yanıt varsa ve paylasilirsa çok iyi olacak Smile
(31/05/2015, Saat: 22:53)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porsuk eti müslümanlara helal midir? Değilse porsuk kılına da domuz kılına yapılan muamelenin yapılması gerekmez mi?
Bu konu çok tartışılıyor. Kesin bir yanıt varsa ve paylasilirsa çok iyi olacak Smile

Dur kurcalama,sentetikler daha olmadı,zora sokma bizi Big Grin
(31/05/2015, Saat: 22:56)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dur kurcalama,sentetikler daha olmadı,zora sokma bizi Big Grin

Oldu sentetikler oldu Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(01/06/2015, Saat: 00:08)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oldu sentetikler oldu  Big Grin

Hala horizontal touch stiffness sorunları yok mu ?

Big Grin

http://www.geltir.com/thread-873-page-4.html
(01/06/2015, Saat: 00:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hala horizontal touch stiffness sorunları yok mu ?
Big Grin
http://www.geltir.com/thread-873-page-4.html
Yatay temas mühim tabii . Önce pamuk gibi yumuşak sonra çelik gibi sert olmalı Big Grin   Sorun yok, hem de helal fırça. Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(31/05/2015, Saat: 22:53)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porsuk eti müslümanlara helal midir?  Değilse porsuk kılına da domuz kılına yapılan muamelenin yapılması gerekmez mi?
Bu konu çok tartışılıyor.  Kesin bir yanıt varsa ve paylasilirsa çok iyi olacak Smile

Bende hem domuz hem porsuk kılı fırça var. Ama bu konuda hassasiyet gösterenlere saygı duyarım... o insanlara göre olay sadece etinin haram olması değil bunu anlayabilmek önemli... 
Örnek veriyorum fırça sektöründe kullanılan iki hayvan olsa  ( yine ikisinin etinin yenmesi haram ) biri sıçan olsa diğeri de sansar olsa bu insanlar yine sıçana karşı hassasiyet göstereceklerdir. Olay sadece etinin haram olması değil bunu anlayabilmek gerekiyor... Birisi ister istemez tiksinti uyandırıyor...
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Hassasiyeti olanlara saygı duyuyorum ama ben domuzun etini de bulsam yerim sorun değil. Aman tartışma çıkmasın şimdi. Blush

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OBJE PROFESSIONAL DOMUZ KILI TIRAŞ FIRÇASI Alkali 0 4 2 saat önce
Son Yorum: Alkali
  OBJE PROFESSIONAL DOMUZ KILI TIRAŞ FIRÇASI Alkali 0 5 8 saat önce
Son Yorum: Alkali
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,200 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 850 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 9,057 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,489 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,809 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 112,681 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,729 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,681 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: