Çalgı Çengi
Konu dışına çıkan sohbetleri bu konuya taşıyorum.
Genel sohbet konusu olabilir.
Tartışma ve şikayet amaçlı değildir.

calgi-cengi-18-subat-2011-.jpg
(07/12/2014, Saat: 00:33)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de çiçek hobim var. Çiçeklere de baya para döktüm zamanında
Hocam ben de salona yeni çiçekler aldım:

Dracena Marginata
Aloe Vera
Crassula Ovata

Bu bitkilerin salon havası için faydalı olduğu söyleniyor. Sizin fikriniz ya da öneriniz var mıdır salon çiçekleriyle ilgili?
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(15/12/2014, Saat: 10:10)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben de salona yeni çiçekler aldım:

Dracena Marginata
Aloe Vera
Crassula Ovata

Bu bitkilerin salon havası için faydalı olduğu söyleniyor. Sizin fikriniz ya da öneriniz var mıdır salon çiçekleriyle ilgili?

Aloe Vera Smile tıraş öncesi tıraş sonrası muazzam,dalını kesmeden kökten koparıp bölün ikiye bir deneyin hocam hatta arko sabun köpüğünede katın nasıl farkediyor.
Arkadaşlar güzel konuya değinmiş Smile
Efendi Miyagi de Bonzai mi büyütüyordu ?
@trache Hocam bitkiler konusu isteriz Smile
Bitkiler için ayrı bir başlık açalım en iyisi. Bu konuyu da mundar etmemiş oluruz.. Big Grin
Yakın tıraş gibisi yoktur..
aman @ihtilaf bonzai tehlikeli pek bulaşmasın kimse, sonra halüsinaysonlarla baş edemez her yerde Gillette aletler thiers usturalar falan görürler Big Grin
www.BarbarosRazors.com

(15/12/2014, Saat: 11:02)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bitkiler için ayrı bir başlık açalım en iyisi. Bu konuyu da mundar etmemiş oluruz.. Big Grin

@asymptote Hocam
Hangi cezayı vereyim gençlere Smile
@trache @theunnamed hadi action !!!
(15/12/2014, Saat: 10:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar güzel konuya değinmiş Smile
Efendi Miyagi de Bonzai mi büyütüyordu ?
@trache Hocam bitkiler konusu isteriz Smile

@İhtilaf hocam ben ne anlarım bitkiden, bende tek aloevera var ondada 4 ince dal kaldı koparmaktan, konu açmıştım aloevera hakkında arko sabunada kattım saf haldede kullandım, burada bahsi geçen diğerlerini adını bile duyamadım Smile

(15/12/2014, Saat: 18:20)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @asymptote Hocam
Hangi cezayı vereyim gençlere Smile
@trache @theunnamed hadi action !!!

Neymiş bu bitkiler ne işe yarar sabun olurmu ?Narkotik mi ? Ulu minatu yu çağırın kızmadanSmile heyet toplansın.
Dracena Marginata
Crassula Ovata
(15/12/2014, Saat: 10:45)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Faydalarıyla ilgili çok bilgim yok malesef. Ama zararlı olanları var. Duydunuz mu bilmiyorum difenbahya yaprakları zehirlidir. Çocuklar için bu yüzden zararlı. Bende hem bu çiçekten bir kaç tane var hem de evde çocuk var ama bulaşmıyor şimdilik.

Marginata 3 tane var boy boy. Baharda üçünü birleştirip tek saksıya dikmeyi düşünüyorum. Biliyorsunuzdur gerçi dallardan birini kesip çoğaltabiliyorsunuz. Ben o şekilde bir tane çoğalttım.

Benim beceremediğim ve en çok üzüldüğüm mesela bonsailer. Önceki ev ısınmıyordu bir türlü, onun da etkisi olabilir. 5 tane filan kuruttum bonsai sonunda pes ettim. Yeni evimiz ısınıyor lakin bonsai enerjim tükendi. Çok ilgi istiyor bonsailer. Sulaması saat gibi olacak düzenli ve aynı miktar ve aynı saatlerde. Biraz da şans meselesi. Bİr yakınımda var bonsainin ne olduğunu bile bilmiyor. Çiçek aldı başını gitti iyi büyüyor.

Bende de bir tane kaktüs var aloe vera sanıyordum. Aloe vera diyen satılan ve ona benzeyen kaktüs türleride var. Bizdeki aloe vera değil anladığım kadarıyle.

Üstad Bonsai den kasıt ne şifrelimi konuşuyorsunuz forumda,
Aloe vera yı nasıl bağladınız bonsaiye @İhtilaf hocam karışmış buralar iyiceSmile
http://geltir.com/thread-5253-post-96720.html#pid96720

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi