Tıraş öncesi Şap kullanımı
Bu şaplı tekniği deneyin Hocam sonuçlarını bizimle paylaşın
89'u boyun bölgesinde başarılı bulmuyorum
Slim @5,@6 , 34C vs denemek gerekebilir

edit : Gillette Rocket de boyun bölgesinde başarılı

(11/12/2013, Saat: 17:24)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: XTG alıyorum boyun bölgesini. ATG alırken zorlanıyorum yönlerinden ötürü.
Slim ile de deneyeceğim. Paylaşırım fark oluşursa.

(11/12/2013, Saat: 17:29)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu şaplı tekniği deneyin Hocam sonuçlarını bizimle paylaşın
89'u boyun bölgesinde başarılı bulmuyorum
Slim @5,@6 , 34C vs denemek gerekebilir

edit : Gillette Rocket de boyun bölgesinde başarılı
www.BarbarosRazors.com

sürekli kullanmazsanız bir sıkıntı yaşamazsınız. Şap potasyum allum sulfate diye bir tuzdur ve bu tuzlar damar büzücüdür. kanamayı öyle durdururlar. ayrıca organik deodorant dedikleri şey de şaptır. Dolayısıyla şapı deodorant olarak kullanabilirsiniz. ama tıraş olup cilt sürekli tahriş olur o yüzden her tıraşta değilde 3 tıraşta bir kullanmak daha makul ve mantıklıdır.
yani ilk perdede traş olduktan sonra ikinci perdenin köpüğünü yapmadan hemen önce şap mı sürüyorsunuz anlamadım. ben ilk klasik traş zamanlarımda boyun kısmında tahriş azalsın diye traştan sonra şap sürüyorumdum. kanama ve tahrişi azda olsa azaltıyordu. ama sonrası yüzü şaptan temizlemesi zor. birde bende çok fena kaşıntı yapıyordu boyun ve çene kısmında. ama yüzde yapmıyordu. sizin kullandığınız ne marka?
(30/06/2017, Saat: 16:57)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yani ilk perdede traş olduktan sonra ikinci perdenin köpüğünü yapmadan hemen önce şap mı sürüyorsunuz anlamadım.  ben ilk klasik traş zamanlarımda boyun kısmında tahriş azalsın diye traştan sonra şap sürüyorumdum. kanama ve tahrişi azda olsa azaltıyordu. ama sonrası yüzü şaptan temizlemesi zor. birde bende çok fena kaşıntı yapıyordu boyun ve çene kısmında. ama yüzde yapmıyordu. sizin kullandığınız ne marka?

Selamlar komşum,
Üstadlar her tıraş öncesi ve diğer perdelerden önce şap uygulamışlar.Bende şap tıraş sonrası kullanılır diye biliyordum.Birkaç kez şap kullandım bendede kaşıntı yaptı bıraktım.Şap sonrası kaşıntı cilt gerilmedisinden oluyor.Ali bıyıklı ve osma kullanmıştım.
@yusufk122 komşum bu konuda çok bilgim yok ancak ilk cümlenizde sorduğunuz şeyi bir keresinde yaptım. İlk perde tıraşım bitti ve sonrasında hemen şap sürüp yüzümü yıkadım. Sonra ikinci perde tıraşa geçtim ama benim açımdan çok rahatsız edici bir tıraş olmuştu. Tıraş aleti sanki yüzüme yapışıp kalıyordu. Normalde akıp gitmesi gereken alet sık sık yüzümde takılmıştı. Tabi haliyle de yüzüm tahriş olmuştu. O yüzden şap kullanacaksanız, tıraşınız bittikten sonra kullanın derim. Tecrübelerime dayanarak, iki perde arası şap kullanmanızı hiç tavsiye etmem.
Tıraş tamamen biter ondan sonra şap sürülür maksimum 1 dakika beklenir ondan sonra bol bol suyla durulanır .
Arkadaşlar şap köpüğü öldürür. Perde aralarında kullanmayın. Tıraşınız bittikten sonra Nani Kuş üstadımın tarif ettiği şekilde kullanın.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(30/06/2017, Saat: 19:02)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş tamamen biter ondan sonra şap sürülür maksimum 1 dakika beklenir ondan sonra bol bol suyla durulanır .

+1 Her tıraş sonrası sürmüyorum ama arada kullanıyorum,memnunum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(30/06/2017, Saat: 17:39)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @yusufk122 komşum bu konuda çok bilgim yok ancak ilk cümlenizde sorduğunuz şeyi bir keresinde yaptım. İlk perde tıraşım bitti ve sonrasında hemen şap sürüp yüzümü yıkadım. Sonra ikinci perde tıraşa geçtim ama benim açımdan çok rahatsız edici bir tıraş olmuştu. Tıraş aleti sanki yüzüme yapışıp kalıyordu. Normalde akıp gitmesi gereken alet sık sık yüzümde takılmıştı. Tabi haliyle de yüzüm tahriş olmuştu. O yüzden şap kullanacaksanız, tıraşınız bittikten sonra kullanın derim. Tecrübelerime dayanarak, iki perde arası şap kullanmanızı hiç tavsiye etmem.

Şap zaten cildi mak yapıyor. Kurutuyor ve tuz bırakıyor çok sürünce. Sabunla yıkayınca bile zor gidiyor. Köpük hiç oluşmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı Lord Sparhawk 78 88,322 04/04/2023, Saat: 02:09
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Kasesi oguzhan5069 2 2,785 24/08/2021, Saat: 09:39
Son Yorum: oguzhan5069
  Tıraş Öncesi Yağ ve Krem koozay 0 2,139 29/11/2020, Saat: 02:37
Son Yorum: koozay
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,497 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 50,637 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Loccitane Cade Traş Öncesi Yağ Onurper 7 11,751 26/01/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: mrtkmsgl
  Kuaf Tıraş Öncesi Yumuşatıcı Jel _Olgun_ 15 29,769 23/07/2016, Saat: 02:12
Son Yorum: cirzini62
  TIRAŞ ÖNCESİ SABUN DENEMEK İSTEYEN? Azubel 12 13,325 31/12/2015, Saat: 01:05
Son Yorum: ckeskin
  Tıraş Öncesi Kayganlaştırıcı Jel VinceMasuka 29 26,747 30/11/2015, Saat: 21:26
Son Yorum: ustaci
  Shu traş öncesi jel evreseli 9 19,647 10/10/2015, Saat: 19:43
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: