Koruma Barsız DE Alet
@abdusamedy  kardeşim doğru düşünüyorsun  tek perde + rutüşlerle  kısa süre  tıraş olabiliyoruz ve üstelik ustra hissiyatı R41 = yuma koruma barsız alet Smile
(10/06/2018, Saat: 19:29)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @abdusamedy  kardeşim doğru düşünüyorsun  tek perde + rutüşlerle  kısa süre  tıraş olabiliyoruz ve üstelik ustra hissiyatı R41 = yuma koruma barsız alet Smile

aslında günlük tıraş olsam koruma barlı bir aleti tercih ederdim fakat 3-5 günde bir tıraş olduğum için 2-3 perde sabun ile uğraşmak istemiyorum Big Grin barsız aletle alıştıktan sonra güzel oluyor Smile bu arada yumanın kaplaması nedense dökülmeye başladı onu artık kullanmayacağım şuanda barını kestiğim feather tto yu kullanıyorum

(10/06/2018, Saat: 19:29)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @abdusamedy  kardeşim doğru düşünüyorsun  tek perde + rutüşlerle  kısa süre  tıraş olabiliyoruz ve üstelik ustra hissiyatı R41 = yuma koruma barsız alet Smile

yumayı temiz beyaz bir zemine hafifçe sürtünce toz ve kirlerin kolayca zemine bulaştığını farkettim, kaplaması iyi olan bir alette böyle bir sorun olmuyor, velhasıl sağlığada dikkat etmek lazım
Ben usturanın bu yönteme göre daha uysal olduğunu düşünüyorum. Sebebi de koruma barı kırılmış yumanın jilet açıklığı sedef usturanınkinden daha fazla olması. Ek olarak usturada jiletin esneme durumu olmadığı için daha uysal geliyor bana.
(10/06/2018, Saat: 19:36)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aslında günlük tıraş olsam koruma barlı bir aleti tercih ederdim fakat 3-5 günde bir tıraş olduğum için 2-3 perde sabun ile uğraşmak istemiyorum Big Grin barsız aletle alıştıktan sonra güzel oluyor Smile bu arada yumanın kaplaması nedense dökülmeye başladı onu artık kullanmayacağım şuanda barını kestiğim feather tto yu kullanıyorum

yumayı temiz beyaz bir zemine hafifçe sürtünce toz ve kirlerin kolayca zemine bulaştığını farkettim, kaplaması iyi olan bir alette böyle bir sorun olmuyor, velhasıl sağlığada dikkat etmek lazım

Komşum  nikel kaplamalı koruma barsız yuma kullandığım için bende her hangi bir dökülme yok traşdan sonra duru suyla yıkayıp kurulumanı tavsiye ederim ıslak bırakmamaya  çalış. gerçi nikel kaplamayı  beceremeselerde  makineye iyi bakıldığında  uzun yıllar  tıraş yapar.  Eğer kaplaması iyi bir alet düşünürsen yumadan daha iyi Orak,fuji bu iki makinanın kaplaması güzel  koruma barsız kullanabilirsin biri nikel biri krom kaplama
(10/06/2018, Saat: 22:52)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum  nikel kaplamalı koruma barsız yuma kullandığım için bende her hangi bir dökülme yok traşdan sonra duru suyla yıkayıp kurulumanı tavsiye ederim ıslak bırakmamaya  çalış. gerçi nikel kaplamayı  beceremeselerde  makineye iyi bakıldığında  uzun yıllar  tıraş yapar.  Eğer kaplaması iyi bir alet düşünürsen yumadan daha iyi Orak,fuji bu iki makinanın kaplaması güzel  koruma barsız kullanabilirsin biri nikel biri krom kaplama

orak krom kaplama galiba değilmi ?
(11/06/2018, Saat: 06:47)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: orak krom kaplama galiba değilmi ?

Evet komşum orak krom kaplamalı ve yuma tıraş aletinden 1 tık ağır
Cesaretimi toplayıp ustura ile tıraş olmuştum hala da oluyorum iyi kötü ama buna cesaret edemem sanırım, daha güvensiz geldi bana..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir kaç haftadır jiletli ustura ile tıraş olmaya merak sarmıştım, sabun yüzümde kurudu tıraş bitmedi bende lokal olarak tıraş olmaya başladım. Yani önce çene altını sabunladım tıraş ettim sonra çene bıyık en son yanak şeklinde.
Bu akşam ise koruma barsız tıraş denedim sabun kurumadan gayet güzel bir tıraş çıktı... aklıma yattı bu iş, biraz daha teknik geliştirilirse veya jileti biraz daha bükebilecek alet bulabilirsem usturadan daha kolay ustura kıvamında bir tıraş yöntemi olabilir.
Benzer bir alet yapmislar, tek tarafi koruma barli, oteki tarafinda bar yok.
https://www.blockshavingco.com/

IMG-3641-1060x-1.jpg

edited-organized-dissasembled-copy-1060x.jpg

finalpicwithwords-1060x.jpg
Bi denemek lazım aslında.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Single edge alet rehberi Saltuk 37 33,413 17/12/2018, Saat: 22:10
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: