Koruma Barsız DE Alet
Forumda 89 aletleri
Alt tablasiz bu şekilde kullananlar var .
Babam ve abim yıllarca bu tür aletlerle tıraş oldular. Babam sonrasında tek bıçaklı kullan at permatik'e geçiş yaptı. Abime de bir R41 verince şimdilik bu sevdadan vaz geçtiler Smile.
(22/12/2014, Saat: 13:41)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Babam ve abim yıllarca bu tür aletlerle tıraş oldular. Babam sonrasında tek bıçaklı kullan at permatik'e geçiş yaptı. Abime de bir R41 verince şimdilik bu sevdadan vaz geçtiler Smile.

Üstat sizden ailecek korkulur vallahi. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(22/12/2014, Saat: 13:44)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat sizden ailecek korkulur vallahi. Smile

Yok üstadım onlar kasap olabilir ama ben kedi yavrusu gibiyim, ustura ile ufak bir kesik attım, şu an elime alamıyorum. R41 ile yüzü kazıdım hemen abiye aktardım.
Yani onlardan ben de korkuyorum Smile Smile.
köyde dedem yıllardır bunu kullanır, gelenekselci olmadan önce bayram namazı öncesi bununla traş olurdum bende Big Grin Big Grin

4RvJ0p.jpg
Ustura varken tıraş aletini bu şekilde kullanmaya neden ihtiyaç duyulur? Hadi yaşlıları anlarım, onların zamanında ellerinde hali hazırda tıraş aleti varmış, onlar da ek tıraş ekipmanı almak yerine bu yöntemi tercih ediyorlarmış; ama günümüzde ustura almak varken hususi olarak koruma barı olmayan bir tıraş aleti almanın veya tıraş aletinin koruma barını çıkarmanın katkısı ne olabilir?
daha hızlı traş daha rahat haraket
(22/12/2014, Saat: 20:36)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: daha hızlı traş daha rahat haraket

Konuda paylaşılan özel tasarım tıraş aleti için söyleyecek olursak,

(22/12/2014, Saat: 11:02)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan hocam usturadan biraz tehlikeli olabilir bu alet, çünkü jilet açıklığı çok fazla. Aleti hizalayım derken deriyi alır alışana kadar. Alşınca çok çok yakın tıraş verir o ayrı. Bence ustura kullanmayan arkadaşlar bu alete bulaşmasın ustura daha mülayim olur Smile

(22/12/2014, Saat: 12:56)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41, Fatip gibi aletler varken macera aramaya gerek yok.

Alttaki parça niye dar anlamış değilim, bıçak alttan tam desteklenmiyor. Üstten de çok geriden kavrıyor, esneme yapacaktır. Bende ki CoolCut ağzı bu kadar açıkta bırakmıyor. Usturadan tehlikeli bence.

Bu durumda bahse konu tıraş aletinin usturaya göre daha hızlı tıraş, daha rahat hareket avantajı sağladığı söylenebilir mi?

Ayrıca genel olarak tüm DE tıraş aletleri için söyleyecek olursak, elimdeki D89'un koruma barı olarak bilinen alt tablasını söküp devre dışı bırakarak sadece jileti taktım. Açıkçası ben kendi adıma bu haldeki koruma barı takılı olmayan bir aletle tıraş olmaktansa doğrudan usturayla tıraş olmayı tercih ederdim.
http://straightrazorplace.com/shaving-sa...y-bar.html
(22/12/2014, Saat: 18:26)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustura varken tıraş aletini bu şekilde kullanmaya neden ihtiyaç duyulur? Hadi yaşlıları anlarım, onların zamanında ellerinde hali hazırda tıraş aleti varmış, onlar da ek tıraş ekipmanı almak yerine bu yöntemi tercih ediyorlarmış; ama günümüzde ustura almak varken hususi olarak koruma barı olmayan bir tıraş aleti almanın veya tıraş aletinin koruma barını çıkarmanın katkısı ne olabilir?

usturaya göre daha kolay kullanımı olması olabilir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Single edge alet rehberi Saltuk 37 33,430 17/12/2018, Saat: 22:10
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: