Mongoose SE
Evet arkadaşlar son dönemde piyasaya girmiş olan Mongoose ile bir süredir zaman geçiriyoruz. Mongoose Razors B2 (Batch 2) olarak Kasım ayı içerisinde dağıtımı yapıldı.

Tamamı paslanmaz çelik. Hali hazırda 2 farklı opsiyonu mevcut.

1- Mirror Polished
2- Satin Finish

2ezs9aw.jpg

Ayrıca 2 farklı handle var. Aslında 4 denebilir.

1- Dub Slim
2- Dub Legend
3- Dr. Bomber
4- Big Bomber

Mirror Polished kafa standart olarak Dub Slim handle ile geliyor. Satin Finish kafa ise Dr. Bomber handle ile geliyor.

Bunların haricinde sadece kafa seçeneği de mevcut.

Feather jiletlerden Pro, Pro Guard, Pro Super jiletler uyumlu. Eni dar olduğu için Pro Light jiletler uygun değil.

2wgue88.jpg

Şu anda temin edilmesi konusunda son durum nedir bilmiyorum ancak detaylı bilgiyi facebook grubunu takip ederek yada e-mail ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/841797062506339/
mongooseorders@gmail.com

Ben sadece kafa aldım ve ayrıca iKon SE handle aldım.

Kafa: 50gr
iKon SE: 90gr

İşte bir kaç fotoğraf:

wlokuo.jpg
2ywcw2s.jpg
14kljf8.jpg

DE aletlerden geçiş aşamasında kafanın uzunluğu (50mm) insanı şaşırtıyor biraz. Konumu tam olarak ayarlayamayabiliyorsunuz. Bir kaç tıraş sonra eliniz alışıyor. Kafanın işçiliği güzel, jilet tık diye oturuyor.

Şu ana kadar Feather Pro denedim. Jilet oldukça keskin ve dayanıklı. DE jiletini beğenmediğim Feather burada güzel iş yapıyor. KAI jiletler ise Feather'a nazaran daha az keskin diyorlar.

Kafanın saldırganlığı çok fazla değil. Favorim Shavecraft 101'den biraz daha saldırgan diyebilirim, ancak bir R41 değil. İlk tıraşta açıyı yakalayamadım ancak sonraki tıraşlarda alıştım.

Tek jilet ile 15 tıraş serüveni yapmış bulundum. 10+ tıraş garanti, son bir kaç tıraşta konfor kaybı hissettim.

Sonuç olarak son zamanlarda piyasaya hızlı bir giriş yapan Mongoose, Feather jiletleri ustura haricinde deneyebileceğiniz güzel bir imkan sağladı. Şu anda benim rotasyonumda ilk sıraya yerleşti. Bu akşamın tıraşını da buradan paylaşayım Smile

23jkdvp.jpg
www.BarbarosRazors.com

Teşekkürler üstad. Kafa olarak satıldığını bilmiyordum.

Çok üstüme geliyor bu Mongoose, bir kafa da ben atabilirim bu gidişle Big Grin...
Haydi hayırlı tıraşlar...
Teşekkürler bilgiler için.
Elinize sağlık komşum. Arkadaki fırça ne acaba benim daha çok ilgimi çekti=D

Birde mongoose kafa kargoyla beraber toplam kaç papele geldi?

Güzel günlerde kullanın =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Elinize sağlık, @theunnamed teşekkür ederim.
Teşekkürler arkadaşlar.

@Straht
Kafa $119 (Bundan sonraki fiyat artacak demişlerdi) + shipping (~$23 - $25) + sigorta. Tabiri caizse bir servet Smile
Fırça ise vintage, üzerinde 24mm Tipsoft Premium Silvertip var.
www.BarbarosRazors.com

@theunnamed

Teşekkürler bilgiler için de tek kafaya 140-150 USD çok istiyorlarmış. İkon gibi 40-50 dolar yada taş çatlasın 80 dolar falan olsa iyi güzel de 150 tek kafa için benim psikolojik barajımı aştı.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@theunnamed in gönlünü kaptırdığı mongozu gördükSmile
Kafa biraz daha minimal jilet yüklemesi de hasmı Cobra gibi kolay olsaydı.
Off, hem fiyat ve hem bu "batch" mevzusu olayında Stealth bir, bu Mongoz iki.

Kalsın, ben almayayım. Hiç birine bulaşmadan gidip İkon slant kafa alayım ben tertemiz Dodgy
Haydi hayırlı tıraşlar...
Se aleti bilmem ama şöyle bir bisikleti var sürmelik
3dffcc938c3a39a9cd420ceabb8f3b3a.jpg
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: