Sadece sabun yeter diyenlere
Martin amca son noktayı koydu Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(30/12/2014, Saat: 11:37)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar banyo sabunlarıyla tıraş olup cildinizi mahvetmeyin. Banyo sabununun köpüğü iridir ve hemen söner tıraş sabunun köpüğü incedir ve ciltte sönmeden en az 4-5 dakika kalması gerekir. (durabilite) Martin amcanız sabuna bu özelliği verebilmek için bir yılını verdi. Hala da sabuna bir damla fazla esans eklersem köpük kalıcılığı azalabiliyor. En kötü tıraş sabunu bile banyo sabununu ona katlar.

Selam ve sevgiler

Martin Amca

martin amcam selamlar ederim Smile
ben zaten olmayacağını biliyordum da nasıl olmayacağını görmek için deneysel olarak böyle bir şeye giriştim. zaten tüm tıraşı banyo sabunuyla olmak gibi bir amacım yoktu. sadece bir iki kere ustura vurup "demek bu yüzden tıraş sabunu ayrı bir sabunmuş" dedim ve yüzümü yıkayıp tıraşımı adam gibi köpürtülmüş tıraş sabunuyla bitirdim.

sizin sabununuzu da denemek isterim. geçen bir internet satış sitesinde görmüştüm ama stokta yok diyordu. acaba istanbul içinde gidip alabileceğim bir yer var mı? kargo beklemekten pek hoşlanmıyorum da Big Grin kargoyla 3 günde gelecek şeyi 1 hafta sonra gidip elimle almayı tercih ediyorum.
Martin amca sabunlari icin ben de beklemedeyim. Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
(30/12/2014, Saat: 13:12)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin amca sabunlari icin ben de beklemedeyim. Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Herkes beklemede zaten Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(30/12/2014, Saat: 16:03)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkes beklemede zaten Smile

Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(29/12/2014, Saat: 18:00)agah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bahsettiğimiz keçi sütlü sabunu aldım, çok güzel bir kokusu var.
sonra bir musibet bin nasihatten iyidir diyerek fırçaya yüklemeye başladım. ilk köpürmesi hızlı oldu (zaten kremli yumuşak bir sabun) ama bir türlü tıraş köpüğünün o kremamsı kıvamına erişemedi. yüzüme süreyim belki inat edip uğraşınca bir şeye benzer dedim ama nafile. köpük kıvamına gelmeden sönüp gidiyor zaten. bir yanağımı köpürtürken diğer yanağımdaki köpük sönüyor.

arko tıraş sabunu bildiğimiz beyaz sabun gibi kokuyor ama bu deneysel çalışma sayesinde sıradan bir sabundan çok farklı olduğunu gözlerimle gördüm. bundan sonra birisi o da sabun bu da sabun derse aradaki farkı güzelce anlatabilirim.

köpürtme kısmını anladım, o kadar uğraşmışken bir de ustura vurayım da tıraş esnasında sabun ne iş görür onu da anlayayım dedim. yüzümde en kolay tıraş ettiğim bölge olan sağ yanağımı bile bitiremedim. burada da adam gibi bir tıraş sabunu tıraşa ne katar onu görmüş oldum.

yüzümü yıkayım arko tıraş sabunuyla adam gibi köpürtüp tıraşımı rahat rahat oldum. sonuç olarak güzel kokulu bir banyo sabunu ve tıraş sabunlarının köpük performansı hakkında (köpüğün kıvamı, hacmi, dayanıklılığı vs.) bazı temel bilgiler elde etmiş oldum Big Grin

Bu ürünü sadece tıraştan önce yüzümü temizlemek için kullanıyorum. Arkasından güzel bi köpük ve tıraş keyfi. Ancak yüzünüz çabuk yağlanıyorsa da gün içinde kullanmanızı tavsiye ederim.
Yakında bir parti hazırlamayı planlıyorum. Muhtemelen zeytin yağı don yağı karışımı olacak

Malesef sadece internet satışı olacak.

Hepinize mutlu yıllar dilerim.
Martin Komşum,biraz zeytinyağı döksek sadece nemlendirme için yeterli olur mu?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ach brito glyce pre-shave sabun Saltuk 8 9,998 01/02/2020, Saat: 17:18
Son Yorum: salih kaya
  TIRAŞ ÖNCESİ SABUN DENEMEK İSTEYEN? Azubel 12 13,430 31/12/2015, Saat: 01:05
Son Yorum: ckeskin
  Zeytin Sarayı Salyangoz Özlü Gliserinli Sabun hayzen 1 6,896 26/07/2014, Saat: 04:36
Son Yorum: elinoglu
  ZEYTUNİ ACIBADEMLİ SABUN martin 1 5,358 19/12/2012, Saat: 18:43
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: