Parfüm Dubaiden Kahve Yemenden
(28/12/2014, Saat: 23:15)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eşime yeni yıl hediyesi Cevahir T.A dan Signorina Ferramao Elegance EDP 50 ml. aldım.Normalde 260 TL indirimli 195 TL verdim.
Yurt dışı fiyatı 50 USD civarı.
TA bu ürünü 120 TL ye satsa batar mı ? Ne bileyim sürümden falan daha fazla kazanmaz mı ?
Sahte ucuz ürün alanların niyeti orjinali satanlara ''kıllık yada boykot'' değil ki ! Tamamen bütçe olayı !

budur Big Grin

not: aman ihtilaf üstadım linkini verdiğiniz yerden orijinal parfüm beklentiniz falan olmasın. naçizhane hiç bulaşmayın derim.
(28/12/2014, Saat: 23:17)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: izmir agora avm' de bir parfümeri, zincir mağazalardan epeyce ekonomik (internet kampanyaları kadar değil) şekilde ürünler satıyor, her aldığım üründen ve güleryüzlerinden çok memnun kaldım. zincir mağaza satıcıları şikayetim yine forumda biryerlerde vardı malum.

yine bir T.A. zincir mağaza şubesi kapatırken yakaladım, diğer kendi mağazalarının çok altına eau savage aldım, (ki bilenler dior' un normal şartlar altında indirim yapmadığını bilir.) ondan da çok memnunum, halen kullanıyorum.

yurtdışında bir kasaba parfümerisinden kampanya dahilinde ülkemizde satılmayan bir parfüm aldım, fiyatının yarısından azına gelmesine rağmen çok memnunum.

burada, güvenli olduğu düşünülen bir internet alışveriş sitesinden bir parfüm aldım, o kadar memnun etmedi beni, denildiği gibi daha az kalıcıydı. hatta ek olarak daha az aromatikti.

ben son kullanıcıyım, gurme de değilim bu konuda ancak bu tecrübelerim neticesinde bir mağaza görmeden almayı pek tercih etmiyorum artık. tartışmanın sonu gelmez bu tip muğlak konularda. kimse net bir kanıtla konuşamadığı için kişisel tecrübelerle hareket etmek durumunda kalıyorum kendi adıma. zira herşeyin dolandırıcılığını akla hayale gelmeyen şekillerde gördük.

merhabalar sayın ohtararan (:

sorun yaşadığınız parfümü ve mağazayı paylaşmanız mümkün mü? bi de aldığınız parfümü daha önceden deneyimlemiş miydiniz? sakıncası yoktur inşallah!..
merhabalar, estafurullah; bilhassa paylaşmadım siteyi, zira elektronikten, otomobil ürünlerine, hatta saate kadar pek çok alışverişim oldu ve hizmetlerinden çok memnunum. itibarı zedelensin istemem. parfüm dsquared silverwind wood modeliydi. site tecrübelerimden orijinal olduğunu düşündüğümü de ekleyeyim. bayat olabileceği gelmişti aklıma (üretim tarihinden itibaren 36 ay geçmişti) ancak siz bayatlama ihtimali söz konusu değil diyorsunuz (en azından ilk kullanımdan evvel) anladığım kadarı ile. bahsettiğim gibi muğlak kalıyor bu noktalar. tüketici bilmediğinden korkar. neden böyle oluyor? biz son kullanıcıyız, o bunu der, bu bunu der inanırız spekülasyonlara. neticede ucuz almak isteyen kişi maddi boyutunu düşünüyor işin. 3-5 tane alıp deneme şansı yok. garantiye gitmeyi tercih edebilir ve bu yönde bir manipülasyona açık olması da doğal birşeydir.

edit: yazdıktan sonra geldi aklıma, benim olayım üzerinden bakarsak, saklama koşullarının elverişsiz olduğunu düşündüm en son.

(28/12/2014, Saat: 23:32)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar sayın ohtararan (:

sorun yaşadığınız parfümü ve mağazayı paylaşmanız mümkün mü? bi de aldığınız parfümü daha önceden deneyimlemiş miydiniz? sakıncası yoktur inşallah!..
(29/12/2014, Saat: 00:03)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar, estafurullah; bilhassa paylaşmadım siteyi, zira elektronikten, otomobil ürünlerine, hatta saate kadar pek çok alışverişim oldu ve hizmetlerinden çok memnunum. itibarı zedelensin istemem. parfüm dsquared silverwind wood modeliydi. site tecrübelerimden orijinal olduğunu düşündüğümü de ekleyeyim. bayat olabileceği gelmişti aklıma (üretim tarihinden itibaren 36 ay geçmişti) ancak siz bayatlama ihtimali söz konusu değil diyorsunuz (en azından ilk kullanımdan evvel) anladığım kadarı ile. bahsettiğim gibi muğlak kalıyor bu noktalar. tüketici bilmediğinden korkar. neden böyle oluyor? biz son kullanıcıyız, o bunu der, bu bunu der inanırız spekülasyonlara. neticede ucuz almak isteyen kişi maddi boyutunu düşünüyor işin. 3-5 tane alıp deneme şansı yok. garantiye gitmeyi tercih edebilir ve bu yönde bir manipülasyona açık olması da doğal birşeydir.

edit: yazdıktan sonra geldi aklıma, benim olayım üzerinden bakarsak, saklama koşullarının elverişsiz olduğunu düşündüm en son.

sayın ohtararan pişti olduk galiba (:

image.jpg

şimdi örneğimiz somut olduğu için biraz daha kolay anlaşılacağını umuyorum.

fa_2.jpg

bendeki silver wind wood üzerindeki kodu girdiğimde parfümün 23 mayıs 2012 üretimli olduğunu görüyorum. kutu üzerindeki kapak açık sembolü içinde 30m yazıyor. yani parfüm ambalajını açıp ilk fıslamayı yaptıktan sonra 30 ay'da bitirmemiz tavsiye ediliyor. eğer biz bu parfümü 2017'de almış olsaydık ve bu sitede kontrol etseydik yine direkt üretim tarihini verecekti. site bizim bu parfümü ne zaman aldığımızı, dolayısıyla ne zaman ilk fıslamayı yaptığımızı nereden bilecek.

hw_1.jpg

bu da yine bendeki fahrenheit absolute'un verileri. kutu ve şişe üzerinde herhangi bi sembol ya da tarih yok. yani direkt 36 ay raf ömrüne tabi. ocak 2010'da üretilmiş ve raf ömrünü tamamlamış.

not: bakınız kozmetik mevzuatı 10. madde

(28/12/2014, Saat: 23:17)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: burada, güvenli olduğu düşünülen bir internet alışveriş sitesinden bir parfüm aldım, o kadar memnun etmedi beni, denildiği gibi daha az kalıcıydı. hatta ek olarak daha az aromatikti.

elbette uygun şartlarda saklanmadıysa parfüm bozulabilir, ama bana göre kokuyu kısa ve öz olarak güzel tarif etmişsiniz (:
(29/12/2014, Saat: 01:56)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayın ohtararan pişti olduk galiba (:

image.jpg

şimdi örneğimiz somut olduğu için biraz daha kolay anlaşılacağını umuyorum.

fa_2.jpg

bendeki silver wind wood üzerindeki kodu girdiğimde parfümün 23 mayıs 2012 üretimli olduğunu görüyorum. kutu üzerindeki kapak açık sembolü içinde 30m yazıyor. yani parfüm ambalajını açıp ilk fıslamayı yaptıktan sonra 30 ay'da bitirmemiz tavsiye ediliyor. eğer biz bu parfümü 2017'de almış olsaydık ve bu sitede kontrol etseydik yine direkt üretim tarihini verecekti. site bizim bu parfümü ne zaman aldığımızı, dolayısıyla ne zaman ilk fıslamayı yaptığımızı nereden bilecek.

hw_1.jpg

bu da yine bendeki fahrenheit absolute'un verileri. kutu ve şişe üzerinde herhangi bi sembol ya da tarih yok. yani direkt 36 ay raf ömrüne tabi. ocak 2010'da üretilmiş ve raf ömrünü tamamlamış.

not: bakınız kozmetik mevzuatı 10. madde

elbette uygun şartlarda saklanmadıysa parfüm bozulabilir, ama bana göre kokuyu kısa ve öz olarak güzel tarif etmişsiniz (:
Pişti olmaktan ziyade, abdulcanbaz fonu dikkatimi celbetti Smile çok sevdiğim bir karakter.

Evet, daha evvelki mesajlarınızdan bu kapak açma kısmı kalmış hatırımda, o yüzden bayatlamamıştır dedim. Böyle bir olaydı bu da, beni internet parfüm alışverişinden soğutan. Paylaşayım istedim yeri gelmişken.
(28/12/2014, Saat: 23:01)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: parfüm denemelerinde kahve çekirdeği koklamak koku algımızı daha da kötüleştiriyor. çünkü kahve içindeki koku molekülleri çok güçlü. teninizin kokulandırmadığınız kısmını bi süre koklamanız ya da yine kokulandırmadığınız -mesela- yün hırkanızı koklamanız yeni koku denemelerinde daha yararlı olacaktır. ama en iyisi temiz havaya geçip burnu dinlendirmek.

düşünceniz için çok teşekkür ederim değerli trache de ülkemizdeki diğer parfümseverler ne olacak?! (:

x bi mağazada denediğiniz, y parfüm problemini genellemeniz doğru değil. parfüm almak için de öyle uzaklara gitmeye ya da getirtmeye hiç gerek yok. tabi ülkemizindeki parfüm yelpazesinin o kadar geniş olamadığı notunu da ekleyeyim.
canbaz hocam, size türkiye içi parfüm deneyimlerinde bol sanslar, umarım sıkıntılı ürünlerin bulunduğu mağazalara denk gelmezsiniz,
Herşeyi geçtim 2_ 3 kat ücret ödemek nedir yahu,
Bir nish edp avrupada 80 euro, bizde 180_ 200 euro,
Oradaki mağaza kira vermiyormu sanki, birde ucuz diye genelde doğubank parfümleri kullanan meraklı bir forum var oraya hiç deyinmeyeceğim bu görüşlerden sonra.
(27/12/2014, Saat: 21:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gidişle slazenger,dunlop,snop gibi yerli parfümlerden alacağım.

http://www.opsiyonhaber.com/en-lezzetli-...12039h.htm

ekonomi amaçlı bunu denedim hocam
adidasın rebulun akatın kullanırım
açıkdan iyidir enazından diyerek ama
bir sorun var
kokmuyorlar Smile
bizim hatıaldığımız gibi değiller
(29/12/2014, Saat: 05:40)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ekonomi amaçlı bunu denedim hocam
bir sorun var
kokmuyorlar Smile
Acaba bizim koku algımızı değiştiren gıda bir şeymi var!
Sigara bıraktığımdan beri bir av köpeği gibi koku almaya başladım oysaki : )
Reformulasyondur başkan başka ne olaki, bizim ülkemizde kimse asla parfümleri seyreltmez, orjinallikten birşey kaybetmez gözümle görsem inanmam artık.
(29/12/2014, Saat: 05:40)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ekonomi amaçlı bunu denedim hocam
bir sorun var
kokmuyorlar Smile

MWF sabunun havada yayılmış kokusuna benzer bir kokusu var.
Epey EDT baktım MWF kokusu için Slazengerı buldum.
Hafif sentetik ve kapalı ama uçuşan koku güzel.
Sahte olma derdi yok.Tabi biri Çinden getirtmezse !

slazenger_action_edt2bdeo__2512.jpg
geleneksel tıraş forumunda olduğumuz için -üstü kapalı- designer parfümleri kastederek ''yurt dışından getirtmek çok da gerekli değil'' demek istemiştim. forum üyelerinin bi çoğu henüz designer parfümlere bile ilgi göstermezken, niş parfümlerin tartışmaya taşınmasını gereksiz buluyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AÇIK PARFÜM UMUT_ 69 39,027 07/09/2023, Saat: 19:23
Son Yorum: hulusiorhan
  Parfüm Tavsiyesi burakoner0681 72 64,242 23/04/2023, Saat: 21:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Capitol Mavi Parfüm Ratiere 0 2,399 22/10/2019, Saat: 11:32
Son Yorum: Ratiere
  Parfüm Blogları eggman 31 30,303 10/10/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: papillon21

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: