Parfüm Dubaiden Kahve Yemenden
Kalıcılık göreceli bir kavramdir tamam,
Testerda 24 saat giden parfüm, 30 dakikada yok oluyorsa ben direk üreticiden alırım, çok fazlada marka değiştirmem artık.
Kendi sitelerinden aldığım Sergelutens ve kilian bana yetiyor.arada tr deki diğerleri deneyip böyle pişman oluyorum.
(28/12/2014, Saat: 21:13)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BigMall dan aldım ,
Aynı mağazada sorun yaşayan müşteri linkte,
https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay...-istiyorum
Hn de grey vetiver hiç almadım,
HN de kilianın sth ını refil şişeden orjinal şiseye döktü, sattıği ürünü tester olarak sunuyor, sıkıntı yok.

bigmall hakkında bilgi sahibi değilim, dolayısıyla tecrübe etmediğim için bi şey diyemeyeceğim, ama fırsat bulduğunuzda zincir mağazalarında denemeler yapın tekrar konuşalım.

bi de sıkılmazsanız şu gazete yazılarını okumanızı tavsiye ederim.

http://www.haberturk.com/yazarlar/muharr...ayat-sarap

http://www.haberturk.com/yazarlar/elif-s...in-varligi
ülkemizdeki paralel ithalat ürünlerinin satışında yasal açıdan bi sıkıntı yok. ama bazı tüketiciler etik açıdan sadece distribütör kaynaklı ürünleri tercih ediyor; ben de buna saygı duyuyorum. tabi bu arkadaşlar kalkıp grey market ürünleri 2. kalite ürünlerdir derse iş değişir (:

elbette net üzerindeki her parfüm satan mağazaya kefil olmam ama, bulunduğum parfüm grupları içinde güvenli olarak addedilen bi çok sanal mağaza var. işte bunlardan birkaçı; misspera, mizu, lidyana, hızlıal, hepsiburada...

sahte, dubai menşeili ve 2. kalite parfümler hakkında bazı şehir efsaneleri:

- o internet üzerindeki ucuz olan parfümlerin alayı sahte, yani 2. kalite veya dubai menşeili ürünler. (zincir mağazalar pahalı sattıkları için böyle çamur atıyor işte)

- şikayetvar com'daki şikayetleri okudum ve bizzat da test ettim; sahte, 2. kalite veya dubai parfümleri zincir mağazalara da sirayet etmiş. yurtiçinde orijinal parfüm alabileceğimiz tek yer x mağazası. (bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların uydurması)

- aslında türkiye'ye giren bütün parfümler sahte, 2. kalite veya dubai menşeili ürünler. orijinal parfüm alacaksanız direkt fransa'dan alın veya aldırın. (bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar ile yurtdışından komisyonla parfüm getirenlerin uydurması)

bu işin sonu ''boş şişeni kap, fransa'ya git, dolum tesisini bul, parfüm tankını tespit et ve bizzat kendin doldur''a kadar gider ve gitti de dostlar ):
@canbaz Üstadım,
Kafam karıştı biraz , konu tenis maçı gibi oldu.
Dubai parfüm varmı yok mu ? Dubai kelimesi sahte ürünlerin genel adımı ?
Dubai o kadar zengin memleket yoksa sahte parfümden mi kazandılar parayı Big Grin

http://dubaiparfumeri.ticiz.com/
(28/12/2014, Saat: 22:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @canbaz Üstadım,
Kafam karıştı biraz , konu tenis maçı gibi oldu.
Dubai parfüm varmı yok mu ? Dubai kelimesi sahte ürünlerin genel adımı ?
Dubai o kadar zengin memleket yoksa sahte parfümden mi kazandılar parayı Big Grin

http://dubaiparfumeri.ticiz.com/

hakkaten ''lozan antlaşması'nın gizli maddeleri'' tartışmasına benzedi... Big Grin
herkesin kafasına göre bi tanımlaması var üstadım.
ben parfümleri orijinal ve sahte olarak ikiye ayırmışım o yüzden kafam rahat.
bunu 2. kalite, dubai ürünleri vardır diyenler bi açıklasınlar biz de öğrenelim.
Sıradan kullanıcıyım, çok çeşit kullanmam,
Yaşadığim sıkıntıları ve iyi ve kötü durumları anlatmaya çalıştım, artık uzak duruyorum. Yokmu başka sorun yaşayan bu forumda Yada şuradan aldım kullandım gayet memnunum diyecek ?
Çok fazla parfüm çeşidini deneyenlerin kafasıda burnuda fazla karışiyor arada kahve koklasınlar algılar değişir.
Fransaya kimse gitmez canbaz hocam adresim var.üreticinin sitesinden ürünü kendiniz alır öder benim adrese kargolarsınız, bir hafta 10 gün içinde karşılıksız yurtiçi kargo ücreti yada elden size ulaştirirım. Kafada soru işareti kalmaz. Bu forumda gayet dogal şeyler bunlar.
(28/12/2014, Saat: 22:36)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıradan kullanıcıyım, çok çeşit kullanmam,
Yaşadığim sıkıntıları ve iyi ve kötü durumları anlatmaya çalıştım, artık uzak duruyorum. Yokmu başka sorun yaşayan bu forumda Yada şuradan aldım kullandım gayet memnunum diyecek ?
Çok fazla parfüm çeşidini deneyenlerin kafasıda burnuda fazla karışiyor arada kahve koklasınlar algılar değişir.
Fransaya kimse gitmez canbaz hocam adresim var.üreticinin sitesinden ürünü kendiniz alır öder benim adrese kargolarsınız, bir hafta 10 gün içinde karşılıksız yurtiçi kargo ücreti yada elden size ulaştirirım. Kafada soru işareti kalmaz. Bu forumda gayet dogal şeyler bunlar.

parfüm denemelerinde kahve çekirdeği koklamak koku algımızı daha da kötüleştiriyor. çünkü kahve içindeki koku molekülleri çok güçlü. teninizin kokulandırmadığınız kısmını bi süre koklamanız ya da yine kokulandırmadığınız -mesela- yün hırkanızı koklamanız yeni koku denemelerinde daha yararlı olacaktır. ama en iyisi temiz havaya geçip burnu dinlendirmek.

düşünceniz için çok teşekkür ederim değerli trache de ülkemizdeki diğer parfümseverler ne olacak?! (:

x bi mağazada denediğiniz, y parfüm problemini genellemeniz doğru değil. parfüm almak için de öyle uzaklara gitmeye ya da getirtmeye hiç gerek yok. tabi ülkemizindeki parfüm yelpazesinin o kadar geniş olamadığı notunu da ekleyeyim.
Eşime yeni yıl hediyesi Cevahir T.A dan Signorina Ferramao Elegance EDP 50 ml. aldım.Normalde 260 TL indirimli 195 TL verdim.
Yurt dışı fiyatı 50 USD civarı.
TA bu ürünü 120 TL ye satsa batar mı ? Ne bileyim sürümden falan daha fazla kazanmaz mı ?
Sahte ucuz ürün alanların niyeti orjinali satanlara ''kıllık yada boykot'' değil ki ! Tamamen bütçe olayı !
izmir agora avm' de bir parfümeri, zincir mağazalardan epeyce ekonomik (internet kampanyaları kadar değil) şekilde ürünler satıyor, her aldığım üründen ve güleryüzlerinden çok memnun kaldım. zincir mağaza satıcıları şikayetim yine forumda biryerlerde vardı malum.

yine bir T.A. zincir mağaza şubesi kapatırken yakaladım, diğer kendi mağazalarının çok altına eau savage aldım, (ki bilenler dior' un normal şartlar altında indirim yapmadığını bilir.) ondan da çok memnunum, halen kullanıyorum.

yurtdışında bir kasaba parfümerisinden kampanya dahilinde ülkemizde satılmayan bir parfüm aldım, fiyatının yarısından azına gelmesine rağmen çok memnunum.

burada, güvenli olduğu düşünülen bir internet alışveriş sitesinden bir parfüm aldım, o kadar memnun etmedi beni, denildiği gibi daha az kalıcıydı. hatta ek olarak daha az aromatikti.

ben son kullanıcıyım, gurme de değilim bu konuda ancak bu tecrübelerim neticesinde bir mağaza görmeden almayı pek tercih etmiyorum artık. tartışmanın sonu gelmez bu tip muğlak konularda. kimse net bir kanıtla konuşamadığı için kişisel tecrübelerle hareket etmek durumunda kalıyorum kendi adıma. zira herşeyin dolandırıcılığını akla hayale gelmeyen şekillerde gördük.
Ben parfümlerden anladığımı söyleyemem.yaklaşık 10-12 yıldır rochas kullanıyorum,gelenekçiyim biraz.Parfümleride ya yurtdışından gelen arkadaşlara sipariş yolu ile yada boynerden alıyordum.son birkaç kez eşimin arkadaşından daha uygun fiyata aldık.söylenene göre tester ürünlermiş.şişenin orjinal(yada ben öyle olduğunu düşünüyorum) ama kokunun kalıcılığı konusunda sorun olduğunu söyleyebilirim.Şüphelenmiştim ama bu konu açılınca ve başkalarıda aynı sorunu yaşayınca daha bir inanır oldum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AÇIK PARFÜM UMUT_ 69 38,452 07/09/2023, Saat: 19:23
Son Yorum: hulusiorhan
  Parfüm Tavsiyesi burakoner0681 72 63,722 23/04/2023, Saat: 21:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Capitol Mavi Parfüm Ratiere 0 2,368 22/10/2019, Saat: 11:32
Son Yorum: Ratiere
  Parfüm Blogları eggman 31 30,120 10/10/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: papillon21

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: