Baxter of California
Baxter of California markası, Baxter Finley tarafından California’da 1965 yılında kurulmuş bir şirkettir. Marka, bünyesinde birçok tıraş ürünü barındırmaktadır.
Baxter of California Super Close Shave Formula Shaving Cream (ismi biraz uzun) non-lathering* diye tabir edilen tıraş kremlerinden. Bu kremlerin mantığı köpük yapmadan direk yüzünüze uygulama yapabilmenizi sağlamak. Ürün üzerinde porsuk kılı fırça ile beraber kullanınız ibaresi yer alıyor. Kabın hacmi 240ml ve nerdeyse ağzına kadar dolu geliyor. Krem yüze uygulandıktan sonra gayet kaygan bir tabaka oluşturuyor. Hatta fırça ile uygulama yaparsanız, fırçayı temizlediğinizde dahi o kayganlığı hissedebiliyorsunuz kılların üstünde. Koruyuculukta iyi diyebilirim. Tıraş bitiminde yüzümün ufak bir bölgesinde hafifi bir kuruma hissetmiş olmama rağmen genelde manada güzeldi. Üründe hafif bir nane/mentol kokusu var. Yeşil naneli Olips’i andırdı bana. Kokunun hafif olması sebebi ile pek kalıcılığı yok. Fiyatı ise 75TL. Gram başı 0.3125 TL yapıyor. Bu açıdan fiyat performans canavarı diyebiliriz. Kremin tek kusuru denilebilecek şey ise geleneksel tıraşa biraz aykırı bir ürün olması köpük üretemediğimizden. Onun dışında gayet kullanışlı bir ürün.

(*: Kremi ilk alıp kullanmaya çalıştığımda (Sabah 7 civarları) köpük üretemediğimden içimde bir korku oluştu açık olmak gerekirse. Acaba ürün raf ömrünü mü tamamladı diye düşünürken ufak bir araştırma sonucu non-lathering diye bir ürün yelpazesinin olduğunu öğrendim. Kaynak: http://sharpologist.com/2012/05/non-lath...reams.html )

baxter-of-california-super-close-shave-formula-2.jpg
İnceleme için teşekkürler, köpüksüz olması önemli bir bilgi.
İnceleme için teşekkürler yigitemre

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
İnceleme güzel olmuş.. Elinize sağlık..Ama alternatifler çokken bu ürün sınıfta kalır.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Inceleme için teşekkürler komşum. Köpüksüz rahat edemez insan Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
İnceleme için teşekkürler. Ben şuan köpüksüz iki başka ürün edindim. Bir tanesi kesinlikle felaket. Diğerini henüz denemedim. Deneyince burada paylaşacağım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İnceleme için teşekkürler komşum. Bu köpüksüz kremler bana garip geliyor. Günlük tıraş okup kartuş kullanan kullanıcılara yarayabilir gibime geliyor. Mantıken kaydırıcı bant ile aynı işi yapıyor.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Öncelikle, okuyan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum. Hatalarım illaki vardır, daha ilk incelemem olduğundan mazur görün. Umarım diğer incelemelerde daha iyi olurum. Blush Bu arada ilk incelememi yapmama vesile olan hatta ve hatta biraz da "gaz veren" ihtilaf ve tipsol üstatlarıma çok teşekkür ediyorum.

(28/12/2014, Saat: 18:01)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler komşum. Bu köpüksüz kremler bana garip geliyor. Günlük tıraş okup kartuş kullanan kullanıcılara yarayabilir gibime geliyor. Mantıken kaydırıcı bant ile aynı işi yapıyor.

Çok doğru söylediniz aslında, benim aklıma gelmemişti bu söylediğiniz. Benim aklıma gelen ilk kullanım alanı, sakala şekil verilirken kullanılacak bir ürün olmasıydı. Çünkü cidden ince bir tabaka halinde kalıyor yüzde, sakalınızın şeklini görüyorsunuz rahat rahat.
emeginize saglik.
ama kopuksuz bana ters Wink

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: