ilk traşlarım
bu forumla tanıştıktan sonra geleneksel yöntemlerle birkaç traş oldum. İlk traşımda astra(yeşil) jilet kullandım, daha önce elimde var olan prime fırça, ve seyyar satıcıdan aldığım markası belli olmayan sizin tabirinizle agresif bir makine kullandım Smile jilet çok kötüydü daha ilk traşta yolmaya başladı zaten birdaha kullanmadım. traştan sonra kolonya ve üstüne dowe krem kullanıyorum her zaman ama kolonyayı vurur vurmaz çok fazla bir yanma oldu ve 1 dk sonra bütün boynum kızardı yer yer sivilceler oldu. Bu arada wilkinson classic ten sipariş verdim ama geciktiği için ikinci traşı da agresif makinemle oldum bu sefer perma sharp jilet kullandım 3 perde traşla baya iyi bir traş geçirdim traştan sonra hemen soğuk su ve nivea balsam kullandım her şey yolundaydı yani Smile az önce wilkinson ile traş oldum ama hayal kırıklığı evet kesinlikle o aletle yüzünüzü kesmezsiniz ama sakallarınızı da kesemezsiniz Wink dört perde traştan sonra hala boynumun altında öbek öbek sakallar vardı her yönde olduğum halde. hemen eski makinemi aldım ve 2 perde traştan sonra yüzüm tertemiz oldu ve hiç kesik yok, 6 perde traştan sonra yüzümde tahriş te yok sadce hafif bir yanma Smile
elimde rapira ve wilkinson jilet de var ama açıkçası forumda jilet yorumlarını okuduktan sonra perma sharp tan vazgeçmeyi düşünmüyorum.
birde köpüğü her perdede yeniden yaptım çünkü soğuk köpüğü yüzüme vurmak istemedim şu scuttle denen kaptan edinmek lazım Smile
daha bu ne kiSmile bak bakalım daha neler neler edineceksinSmile

öte yandan hayırlı olsun, bol köpüklü nice tıraşlar dilerim
memleket kurtulana kadar siyah
agresif den kasıt jilet açıklığının yüksek oluşu (jilet ve koruma barı arası mesafe)
ve daha yakın bir tıraş

ucuz sıradan piyasa makineleri
agresif degil neyazıkkı en kibar ifade ile dandik Sad

jileti düngün tutamıyorlar

yamuk yumuk tutulmuş
hatta birçok makinede tutulamaış
jiletlerde tıraş olunmaz Sad

bırcok makınede jıletı tam ortalayamıyor bu urunler
onuda sizin yapmanız gerekiyor elle nekadar hassas yapılabilirki

birkac istisna hariç

ucuz ve jileti duzgun tutabilen nadir ürünlerden
aklıma gelenler : wilkinson, rimei, ming shi, şıkbay
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

ya bu wilkinson la yüzünü kesebilen tek ben varım galiba Big Grin
boynum haşat vaziyetteydi, makineyle gelen bıçakla, derby taktım dün de .. biraz boynu kurtardım..

iki yüz ...
(19/03/2012, Saat: 04:33)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ucuz ve jileti duzgun tutabilen nadir ürünlerden
aklıma gelenler : wilkinson, rimei, ming shi, şıkbay

peki ne önerebilirsiniz? wilkinson la traş olamadım, yurt dışından da getirtebilirim şöyle yakın bir traş sağlayacak makine?

illa yurtdışı demezseniz rimei'yi öneririm. WS hakkındaki yorumlarınızdan dolayı Edwin Jagger diyemiyorum. evet WSden agresif ama nolur nolmaz diyerek bir şey diyemedim.
Saygılarımla
(19/03/2012, Saat: 11:16)mriza1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: peki ne önerebilirsiniz? wilkinson la traş olamadım, yurt dışından da getirtebilirim şöyle yakın bir traş sağlayacak makine?
(19/03/2012, Saat: 11:42)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: illa yurtdışı demezseniz rimei'yi öneririm. WS hakkındaki yorumlarınızdan dolayı Edwin Jagger diyemiyorum. evet WSden agresif ama nolur nolmaz diyerek bir şey diyemedim.
Saygılarımla
(19/03/2012, Saat: 11:16)mriza1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: peki ne önerebilirsiniz? wilkinson la traş olamadım, yurt dışından da getirtebilirim şöyle yakın bir traş sağlayacak makine?

rimei makinayı nerden bulabilirim?

şimdi hatırlamıyorum da onun bir başlığı olacaktı... oradan bir bakın isterseniz... 3-5 lira gibi bir şey fiyatı da...
(19/03/2012, Saat: 11:44)mriza1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: rimei makinayı nerden bulabilirim?
heralde rimei bulmak yurtdışından getirtmekten daha zor Smile dediğiniz gibi benim dandik makinem de jileti ortalamıyor, elimle ben ortalamaya çalışıyorum, tabi olduğu kadar gene de wilkinson dan iyi traş oluyorum onunla. tabi ağırlığı ve duruşu wilkinson gibi değil ama ne yapalım daha iyisini buluncaya kadar en iyisi bu :9
hala şurda güzel makine var, şu ürünü kullan gibi önerilerinizi bekliyorum...
o zaman EJ89 veya daha da agresif isterseniz de Muhle r41. bana kalirsa EJ89un guzel bir jiletle kaliteli bir tiras adina yapamayacagi hirbir sey yok. ayrica ucuz, ayrica kaliteli, ayrica da gosterisli....
Karar sizin.
Saygilarimla
(19/03/2012, Saat: 13:41)mriza1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: heralde rimei bulmak yurtdışından getirtmekten daha zor Smile dediğiniz gibi benim dandik makinem de jileti ortalamıyor, elimle ben ortalamaya çalışıyorum, tabi olduğu kadar gene de wilkinson dan iyi traş oluyorum onunla. tabi ağırlığı ve duruşu wilkinson gibi değil ama ne yapalım daha iyisini buluncaya kadar en iyisi bu :9
hala şurda güzel makine var, şu ürünü kullan gibi önerilerinizi bekliyorum...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: