Tabac Tıraş Sabunu
(04/06/2012, Saat: 21:49)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/06/2012, Saat: 21:46)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben DR. Harris'i Erasmic'le benzer karakteristikte buldum.Gerçi bir kere denedim.
Dr harris tallow based yani donyağı esasli.

Biliyorum ama öyle geldi Smile Dr. Harris'in tek eksi yanı kokusu.Alışınca sıkıntı olmaz ama diğer kokularına yönelmem gerekebilir.Erasmic'in yanına 2. favorimi kesin şekilde belirlemek istiyorumda.Tabac ve Harris önde gidenler şu an Smile
Tabac berbattır demiyorum aksine hosuma giden sabunlar arasında ancak Erasmic bence daha koruyucu.

Sorunun kopuk elde edememek degil. Cok guzel kopuk elde ettim. Kokusunu basta sevememis olabilirim ancak karakteristigi geregi tutun iceriyor elbette oyle kokacak.

Sadece demek istedigim kısaca geleneksel sabunlara arasında denenmesi gereken kaliteli bir urun. ancak gundelik kullanımda erasmic tabac ın onune geciyor. belki diger gliserin bazlı sabunlarda oyledir. daha dogrusu yogun gliserinli olanlar. yakında col conk deneyebilirsem bu seferde eminim erasmic i begenmeyecegim.

Ancak butcesi sınırlı olan arkadaslara tabac i almak konusunda hızlı olmalarını onermem. erasmic alın gule gule kullanınç. bir ara da mutlaka tabaci deneyim. fakat aceleye gerek yok Smile
Sabun yeni elime gecti yanliz denemedim. Ama kokusu nekadarda haci kokusuna benziyor. Sanirim bunu babama hediye edecem Smile.
bende bir şeye benzetiyorum kokusunu diyordumBig Grin

(11/07/2012, Saat: 19:15)submoa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun yeni elime gecti yanliz denemedim. Ama kokusu nekadarda haci kokusuna benziyor. Sanirim bunu babama hediye edecem Smile.
benden söylemesi psycho gelmeden dağılın Big Grin
Smile bende bir gariplik var, kuşku etmeye başladım. herkesin kokusunu beğendiği arko bana deterjan gibi kokuyor. diğer yandan en beğendiğim iki sabun kokusu da dr. harris marlborough ve tabac. içime içime çekiyorum kokularını o kadar çok seviyorum. çoğu kişiden duyduğum da kokusu beğenilmiyor. koku tercih meselesidir tabii. gerçi sabun olarak ta tabac favorim.
selamlar.
(11/07/2012, Saat: 20:00)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benden söylemesi psycho gelmeden dağılın Big Grin

Big Grin
Yanlis anlasilmasin, kokusunu sevmedigimden degil, guzel kokuyor. Ama kokusu haci kokusuna benzediginden ve babamin bu kokuyu sevip/kullandigindan dolayi ilk o aklima geldi ve hediye edeyim dedim.

O actiktan sonra bende denerim Big Grin.
Evet arkadaşlar görüldüğü üzere tabac ın mübarek bir sabun olduğu arkadaşımızın da kokusunu hacı kokusuna benzetmesiyle ortaya çıktı. İnsan böyle mübarek bir şeyi nasıl sevmez? Bi kere koklayıp da beğenmediyseniz bi daha deneyiniz, bi daha, bi daha, bi daha, ta ki sevene kadar.

Big GrinBig GrinBig Grin

Ben bir kere kokladım tabac ı sonra öylesine tutuldum ki kokusuna, anlatamam. Sonra bi baktım banyo dolabı, çekmeceler, ayakkabılık, vestiyer, gardrop, çekyat, baza hatta buzdolabımda bile tabac var. Her gün kokluyorum, tıraş olmasam bile. Üstüste iki tıraş tabac olmadan gecse eksik hissediyorum birseyleri. Ne diyeyim benim için tabac ekmek gibi, su gibi, hava gibi artık. Ama beğenmeyene de saygı duyarım. geleneksel tıraş ile ilgili emin olduğum birşey var ise o da her ürünün herkese aynı davranmadığıdır.
Mesela herkesin hayatına kimse karışamaz. Ha nasıl karışamaz ben tabacı severim bu arkadaş ötekini beğenir o berikine bayılır neyse sözü arkadaşa bırakıyorum. Saygılar...

İlahi psycho, gece gece hiç güleceğim yoktu, mesela herkesin hayatına kimse karışamaz..Smile Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 251 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,611 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,818 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 848 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,000 08/08/2023, Saat: 15:44
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,466 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,553 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,462 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,850 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 46,500 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: