Tabac Tıraş Sabunu
Sonuçta bu ürünler rotasyonlu kullanıldığında uzun süre kullanılabilen ürünler ancak ülkemize girişindeki vergilerde göz önünde bulundurulunca fiyatları son tüketiciye biraz pahalı yansıyor. @impaticaret bence sektörde bir boşluğu dolduruyor, vergilendirme olmasa fiyatlarını çok daha aşağı çekeceğine inanıyorum, iyi niyetle çalışan bir kuruluş.
(04/05/2015, Saat: 17:06)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac gene insaflı L'occitane dandik kaseye 85 istiyor, geçenlerde paylaşılan bir sabun vardı, İngiliz sanırım. Sabunu kaseyle alırsan fiyat 5 katına çıkıyordu Smile

loccitane aluminyum kase bence cok zarif.
hemde bir kere alininca banyoda estetik kaygi tasiyorsaniz recel kavanozundan daha guzel durdugu kesin.
5 katina cikan ingiliz sabunu ingiliz luks kozmetik markasi molton brown a ait.bunun da kasesi loccitane cade e benziyor.

bence chezk&speake ve bvlgari tras sabun kaseleri de cok hostur.

(04/05/2015, Saat: 18:41)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: loccitane aluminyum kase bence cok zarif.
hemde bir kere alininca banyoda estetik kaygi tasiyorsaniz recel kavanozundan daha guzel durdugu kesin.
5 katina cikan ingiliz sabunu ingiliz luks kozmetik markasi molton brown a ait.bunun da kasesi loccitane cade e benziyor.

bence chezk&speake ve bvlgari tras sabun kaseleri de cok hostur.

C&S kasesi ile beraber 160$ Big Grin
Ama 88'in mat siyah kasesi muazzam.
2ds3jp3.jpg

akjvp1.jpg

2j1ojv9.jpg

fircasi pure badger gibi duruyor.
o olmamis iste boyle bir sete super yada silver yakisirdi.

Bunlar elbette zevk ve öncelik meslesi, kaseye sabunun 2 katından fazla para vermek bana mantıklı gelmezken, bir usturaya 1000 lira verebilirim, sonuçta 100 liraya alınan ustura da aynı işi yapıyor, temelde. Kase tasarımı çok güzel dahi olsa m.brown sabundan 5 kat fazla istemek bana abartı geliyor kaldı ki tasarımı çok da güzel gelmiyor bana. Bunlar hep zevk meselesi dediğimiz gibi, reçel kasesi yerine güzel porselen ve ya metal kaplar da bulunabiliyor piyasada.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
tabac ın hem stick hem de kase olanı 1 yılı aşkın süredir elimde mevcut. kase olanı daha çok kasesi için (malum tıraş camiasında ikonik bir kasedir kendisi Big Grin ) stick olanı ise işyeri için almıştm. Stick olanı aldığım günden beri daha yumuşak ve köpük peformansı daha iyi, kurusa bile bir sorun olmuyor.
Kase olan bir süre kullanılmayınca kuruyor ve sabunla kase arasında boşluk kalıyor, bir defasında su ile yumuşatmaya çalışırken dalgınlığa gelip fazla bekletince su sabuna fazlaca nüfuz etmiş, o olaydan sonra kase olan eski performansını vermemeye başladı. Geçenlerde sabunu kasesinden çıkarıp el sabunu olarak kullanmaya karar verdim. Sabunu çkarttığımda alttaki tırtıklardan dolayı altta su kalması sebebiyle sabunun alttan iyice bozulduğunu gördüm. peynir gibi gözenekli bir şekil almış, sabunu kullanmayıp attım.
sözün özü benim gibi kase fetişisti değilseniz ve stik sabunu yüzde köpürtme konusunda sıkıntınız yoksa kase yerine stick sabun almanızı önerebilirim.
özellikle ilk defa alacak arkadaşlar için stick hem daha ekonomik hem de daha performanslı olabilir.
http://www.geltir.com/post-29247.html
http://geltir.com/thread-4079.html
yüzde köpürtmede sıkıntı çekilmesi halinde stick tabac kıvam olarak herhangi bir kaseye basmak için çok uygun.

Bilmeyenler için not: Tabac kase nin içi düz kase şeklinde değildir. Ortası bombeli ve kenarlarda 4 tane tırtık vardır. Sabun basmaktan ziyade köpürtme kasesi olarak düşünülmüş, içinde sabunla kullandıktan sonra boş hali kullanılsın diye yapılmış gibi duruyor. Bana göre köpürtme kasesi olarak kullanmak için boyutu küçük ama görünümü çok güzel meretin Big Grin

2euolnd.jpg
b8k0si.jpg
Tabac severlerin güldürdüğü kadar M.cağcağ güldürmedi beni
En çokta yumuşacık sabuna sert sabun deyip rendeleyip kaba basanlar şirin oluyor

Tek sabun kullansam Tabac seçenek listeme girer
Tabac sabunları hep 10 -12 cm kaplardan kullandım ki fırçaya rahat yüklensin porselen kapı küçük domuz fırçalar da kullanışlı 26 mm porsukla kullanmak leyleğin tepsiden su içmesi gibi...

(24/05/2015, Saat: 15:14)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tabac ın hem stick hem de kase olanı 1 yılı aşkın süredir elimde mevcut. kase olanı daha çok kasesi için (malum tıraş camiasında ikonik bir kasedir kendisi Big Grin ) stick olanı ise işyeri için almıştm. Stick olanı aldığım günden beri daha yumuşak ve köpük peformansı daha iyi, kurusa bile bir sorun olmuyor.
Kase olan bir süre kullanılmayınca kuruyor ve sabunla kase arasında boşluk kalıyor, bir defasında su ile yumuşatmaya çalışırken dalgınlığa gelip fazla bekletince su sabuna fazlaca nüfuz etmiş, o olaydan sonra kase olan eski performansını vermemeye başladı. Geçenlerde sabunu kasesinden çıkarıp el sabunu olarak kullanmaya karar verdim. Sabunu çkarttığımda alttaki tırtıklardan dolayı altta su kalması sebebiyle sabunun alttan iyice bozulduğunu gördüm. peynir gibi gözenekli bir şekil almış, sabunu kullanmayıp attım.
sözün özü benim gibi kase fetişisti değilseniz ve stik sabunu yüzde köpürtme konusunda sıkıntınız yoksa kase yerine stick sabun almanızı önerebilirim.
özellikle ilk defa alacak arkadaşlar için stick hem daha ekonomik hem de daha performanslı olabilir.
http://www.geltir.com/post-29247.html
http://geltir.com/thread-4079.html
yüzde köpürtmede sıkıntı çekilmesi halinde stick tabac kıvam olarak herhangi bir kaseye basmak için çok uygun.

Bilmeyenler için not: Tabac kase nin içi düz kase şeklinde değildir. Ortası bombeli ve kenarlarda 4 tane tırtık vardır. Sabun basmaktan ziyade köpürtme kasesi olarak düşünülmüş, içinde sabunla kullandıktan sonra boş hali kullanılsın diye yapılmış gibi duruyor. Bana göre köpürtme kasesi olarak kullanmak için boyutu küçük ama görünümü çok güzel meretin Big Grin

2euolnd.jpg
b8k0si.jpg
(24/05/2015, Saat: 16:16)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac severlerin güldürdüğü kadar M.cağcağ güldürmedi beni
En çokta yumuşacık sabuna sert sabun deyip rendeleyip kaba basanlar şirin oluyor

Tek sabun kullansam Tabac seçenek listeme girer
Tabac sabunları hep 10 -12 cm kaplardan kullandım ki fırçaya rahat yüklensin porselen kapı küçük domuz fırçalar da kullanışlı 26 mm porsukla kullanmak leyleğin tepsiden su içmesi gibi...

üstad piyasadaki tüm tabac lar aynı kıvamda olmayabilir mi?
sanırım sabunun beklemişlik durumuna göre sertliği değişiyor, benim elimdeki kase ve stick arasındaki bariz kıvam farkını başka türlü açıklayamıyorum.
Stick ve bowl aynı formül diyorlar
Hani stickte gliserin çok olurda yumuşak olur o da değilmiş
Stick yumuşak olsun diye daha az basincla kalipa basiliyordur.
Bowl formu biraz daha yüksek basincla şekil veriliyor dur
Yüksek basınç la şekil verilen daha sert ve yoğun olmalı
@ooppss hocam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 178 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,610 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,313 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 812 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 992 08/08/2023, Saat: 15:44
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,455 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,476 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,422 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,661 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 46,308 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: