Tabac Tıraş Sabunu
(28/04/2016, Saat: 10:43)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün denedim tabac'ı. Gayet memnun kaldım her zaman elimin altında bulundurmak isteyeceğim bir ürün. Tek sıkıntım sticki kaba basmak oldu. Arko gibi basılmıyor epey sert. Dilimledim tabana yayıp basmayı denedim ama tam olmadı. Yine de iş görür vaziyette. Üşenmesem rendeleyecektim de neyse bu seferlik böyle olsun bi dahaki sefere kasede olanı gelirse öyle alırım yada baştan rendelerim. Havanda döverek şekil verme gibi bi fikrim de var.

Eğer kaba basılacaksa en mantıklısı rendelemek sanki. Ben yüzüme sürerek kullanıyorum.
Stick sabunlar yüze sürülerek kullanılmak için yapılmış. Bence de yüze surerek köpürmek çok zevkli
Tabac'a her türlü sarmış durumdayım,

Tıraş kremi, sabunu, A.Shave

Dün gece 1 saat kadar sabununu kaba basacam diye uğraştım,
Normalden biraz daha sert olduğu için elimle yamultamadım, ben de önce 2 parçaya böldüm,
sonra hafif ıslatıp kabın şeklini verdim.
Islanması sebebi ile sabunun üzeri krema gibi oldu.
Tabac'ın kimyasalı kuvvetli bir sabun türevi olduğuna kanaat edip, çok ısıtmadan kuruttum.

Bu sabah tıraşımı şereflendirdi, bir problemimiz yok kendisi ile Smile
Tabac porselen bitiren var mı? Forumda bir yerde okumuştum sanki, dibi köpürtme için uygunmuş, düz değilmiş sanırım. Doğru mu hatırlıyorum?
Arkadaşlar tabac tupte olan tras kremimi kullaniyorum sarimsi guzel kokan bir krem.simdi tabac porselen kaseli sabununu aldim bu sabun beyaz ve kremindeki o kukuyu alamadim bu kinuda bilgisi olan varmi neden boyle bir fark var.simdiden tesekkurler
(21/10/2016, Saat: 15:07)Berber52 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar tabac tupte olan tras kremimi kullaniyorum sarimsi guzel kokan bir krem.simdi tabac porselen kaseli sabununu aldim bu sabun beyaz ve kremindeki o kukuyu alamadim bu kinuda bilgisi olan varmi neden boyle bir fark var.simdiden tesekkurler

tabac sabun baya dır kullanıyorum.kremini hiç denemedim ama aynı koku olması lazım. balm ve aftershave i var bende koku sabun ile aynı.fakat bendeki sabun beyaz değil.biraz sarı ya dönük. sabunu çok sevdiğim için bittikçe alıyorum. rotasyon umda mutlaka var dır.toplam da bi 10 sefer almışımdır
İyi yanı : koruması çok yüksek
Kötü yanı : koruması çok yüksek Smile

Yüksek ayarlı futur ile çok uyumlu olan bu koruma mevzusu shick injector gibi mild aletler için biraz fazla kaçabiliyor. Uzun zamandır ilk defa 3 perde tıraş oldum bu yüzden Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(24/05/2015, Saat: 15:14)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tabac ın hem stick hem de kase olanı 1 yılı aşkın süredir elimde mevcut. kase olanı daha çok kasesi için (malum tıraş camiasında ikonik bir kasedir kendisi Big Grin ) stick olanı ise işyeri için almıştm. Stick olanı aldığım günden beri daha yumuşak ve köpük peformansı daha iyi, kurusa bile bir sorun olmuyor.
Kase olan bir süre kullanılmayınca kuruyor ve sabunla kase arasında boşluk kalıyor, bir defasında su ile yumuşatmaya çalışırken dalgınlığa gelip fazla bekletince su sabuna fazlaca nüfuz etmiş, o olaydan sonra kase olan eski performansını vermemeye başladı. Geçenlerde sabunu kasesinden çıkarıp el sabunu olarak kullanmaya karar verdim. Sabunu çkarttığımda alttaki tırtıklardan dolayı altta su kalması sebebiyle sabunun alttan iyice bozulduğunu gördüm. peynir gibi gözenekli bir şekil almış, sabunu kullanmayıp attım.
sözün özü benim gibi kase fetişisti değilseniz ve stik sabunu yüzde köpürtme konusunda sıkıntınız yoksa kase yerine stick sabun almanızı önerebilirim.
özellikle ilk defa alacak arkadaşlar için stick hem daha ekonomik hem de daha performanslı olabilir.
http://www.geltir.com/post-29247.html
http://geltir.com/thread-4079.html
yüzde köpürtmede sıkıntı çekilmesi halinde stick tabac kıvam olarak herhangi bir kaseye basmak için çok uygun.

Bilmeyenler için not: Tabac kase nin içi düz kase şeklinde değildir. Ortası bombeli ve kenarlarda 4 tane tırtık vardır. Sabun basmaktan ziyade köpürtme kasesi olarak düşünülmüş, içinde sabunla kullandıktan sonra boş hali kullanılsın diye yapılmış gibi duruyor. Bana göre köpürtme kasesi olarak kullanmak için boyutu küçük ama görünümü çok güzel meretin Big Grin

2euolnd.jpg
b8k0si.jpg

(18/05/2016, Saat: 17:43)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac porselen bitiren var mı? Forumda bir yerde okumuştum sanki, dibi köpürtme için uygunmuş, düz değilmiş sanırım. Doğru mu hatırlıyorum?
Porselen kasede sabun kayar. O tırtık, fırçaya sabun yüklerken kase içinde sabunun dönmemesi için yapılmış. Tabi köpürtme için kullunılmasınıda da mahsur yok
(14/03/2017, Saat: 11:36)aerials Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porselen kasede sabun kayar. O tırtık, fırçaya sabun yüklerken kase içinde sabunun dönmemesi için yapılmış. Tabi köpürtme için kullunılmasınıda da mahsur yok

Yine Alman muhendisligi ile karsi karsiyayiz Smile
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,352 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 653 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,240 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,050,038 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,342 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,755 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter
  hayli's PANNA Tıraş Sabunu sohayli 10 4,952 27/03/2023, Saat: 23:31
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: