Tabac Tıraş Sabunu
Bugün farkettim, Sanirim Tabac en kolay köpüren sabunlardan birisi...
(16/03/2019, Saat: 16:07)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 029b6f4a0a29b8bba1a607bbf044a66e.jpg
Gentlemen serisini pek beğenmemiştim
Ama original efsane ve hiç üretimden kalkmaması formülünün değişmemesini istediğim bir ürün
Balm ın içindeki allantoin maddesi cilt için sihirli bir maddedir
Beşlide serinin en başarılı ürünüdür tabac balm
Kolonya losyon hissi de verir
Önce bi yakar ardından onarır saatlerce kokusu kalır
Her ürünü bence iyidir tavsiye edilir

Balm konusuna şiddetle katılıyorum ...
gerçekten alkolün etkisiyle başta hatrı sayılır ölçüde, bir kaç saniyeliğine yakıyor ama sonrası çok çok iyi... keşke daha büyük boyu olsa ondan alsak ..
Kaseli olan sabunla stick olan ürünün içeriği birebir aynı mı? Stick olan gramajına göre daha ucuz gözüküyor...Birde sert sabun okuduklarıma göre...Stick sabunu kaba basmak zor oluyor mu?
İçerik olarak aynı, kaba basmak için ise sabunu bıçak ile belli kalınlıkta sucuk doğrar gibi dilimleyip sonra bu dilimleri bir kaseye bastırarak yerleştirebilirsiniz.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Öncelikle belirteyimki Tabac kullanmadım. İncelemelerime dayanarak içerik aynı, kase olan 125 gr stick 100gr. Kasede pahalı olasının sebebi kasenin ücreti zira kase kaliteli. Kase için yedek sabunlarda 125gr yurt dışı fiyat gr araştırmalarımda kase için yedekler daha uyguna geliyor.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Merhaba komşularım. Bu ürünün stick olanından yeni satım alan bir kişi olarak bende nacizane yorumumu paylaşayım. Efendim ürün çok sert; arko ile cella ile kıyas dahi olmaz. Bunun yanında ürünün kokusu çok hoşuma gitti. Ancak öyle tüm banyoyu buram buram saracak bir baskınlık beklemeyin. Sabunlarımı mutlaka kaseye basan biri olarak yüze uygulamayı hiç düşünmediğimden direkt kase işlemine koyuldum. Sabunlarım için paşabahçenin ikili olarak satılan şeffaf plastik kapaklı cam kaselerini kullanıyorum. Öncelikle sabunu jelatininden açmadan demliğe az bir miktar su koyarak demliğin içine koydum. Sonra çaydanlığa su doldurarak demliği çaydanlığın üstüne koydum. Ocakta ısıtınca demlikte az bir miktar olan su buharlaşarak sabunu yumuşattı. Bu işlem yaklaşık 15 dk sürdü. Sonra sabunu jelatininden açarak kaseye bastım. Yine de zorlanınca kasenin içine girebilecek genişlikte olan soda şişesi ile iyice sabunu bastırdım ve işlemi tamamladım. Gayet kullanışlı oldu.
Sabun deneyimine gelince, ben sakalları çok yumuşatır diye bekliyordum. Ama öyle olmadı. Kullandığkm jilet aynı marka olmasına rağmen traş sırasında Tabac sabunla daha fazla sakal sesi geldi. Ancak konfor olarak kesinlikle cella dan daha iyi diyebilirim. Çok keyif aldım. Genellikle iyi nemlendirmediği söylenir ancak ben ciddi bir sorun görmedim. Şu anda baş köşemde kendisi.
Herkese iyi traşlar dilerim.
Müthiş köpürüyor, ilk fırça dokunuşlarıyla bile köpük uçtu gitti. Kokusu ve koruması da güzel ama gel gelelim nemlendirmesini zayıf buldum. Nemlendirme anlamında medarı iftarımız Arko’dan bir farkını hissedemedim. Jiletin geçtiği ve köpüğün bittiği yerde hemen cilt kuru bir hal alıyor. Benim için önemli bir kriter olan nemlendirmesini zayıf bulduğum sabun/kremlerin stoğunu yapmam. Dolayısıyla Tabac benim için sample’ dan ötemeye gidemeyecek.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Komşum size katılıyorum. Bence kokusu dışında Arko'dan farkı olmayan bir sabun. Gaziantep'te üretildiğine yönelik paylaşımlar vardı forumda.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Bu hafta tıraşlarımı Tabac ile oldum. Kayganlık, koruyuculuk, koku, köpük, yastıklama ve nemlendirme olarak herşeyiyle benden geçer not aldı. Evet belki çok çok aşırı süper bir nemlendirme vermiyor olabilir, ama bana kalırsa nemlendirme yeterli seviyede. Cildim yağlı bir yapıda, kuru cilt sahibi olanlara belki yetersiz gelebilir. Tıraş dolabımda, demirbaşlardan olma hakkını kazandı.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Arkadaşlar bu ürünün sahtesi ile karşılaşan oldu mu? Sahtesi olması muhtemel midir? Özellikle sabunu için söylüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 255 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,954 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,843 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 853 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,001 08/08/2023, Saat: 15:44
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,468 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,566 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,470 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,864 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 46,528 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: