Tabac Tıraş Sabunu
Tabac'ta benim en çok hoşuma giden baskın tütün kokusu oldu. 30 yaş ve üzerinde olanlar hatırlarlar. Eskiden kolonya marketlerden değil kolonya dolumu yapan bugünün kozmetik dükkanlarının benzeri yerlerden ya da eczanelerden alınırdı. O dükkanlara girdiyseniz mutlaka hafızanızın bir yerine kazınan bir tütün kolonyası kokusu vardır en keskininden. İşte tabak tam olarak böyle kokuyor. Bana çocukluğumu hatıtlattığı için seviyorum.
Imagine all the people Livin' for today. Cool
Bu sabunun kokusuna hayran kaldım. Daha yolun çok başında olmama rağmen, bu kokuları tatmamanın bir erkek için çok büyük bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. Tıraş olduktan sonra burnunuza ara ara gelen tütünümsü kaliteli koku, insanı mest ediyor.
Ben herhalde kokudan anlamıyorum nedense bana hiç tütün kolonyası kokusu andırmadı bu sabun, hatta pek koku bile yoktu. Baskın koku yorumlarını okuyunca şaşırıyorum. Kullandım ve bitti. Köpüğü fena değil, ortalama bir sabun bana göre. MdC, SV, C&S varken pek elim gitmiyor zaten bu sabuna. Bir daha alır mıyım, belki porselen olanından uzun bir süre sonra.
Sabaha karşı bir fırça ile köpürtme denemesi yapmak için köpürtürken kendimi tıraş olurken buldum Tabac cazibesi sebebi ile. Ara ara koklamak bile keyif veren bir kokusu var bence. Ama koku konusunun kişisel bir konu olduğu bu sabunda adet vücut buluyor. Seveni de çok sevmeyeni de Smile
Bu gece impadan almış olduğum tabac sabunu ve yine impadan aldığım rimei alet ve Astra yeşil jilet ve fonex domuz kılı fırça ile 3 günlük sakalima daldım. Tabac kullandığım ilk premium sabun .Arkon sabun,krem Nivea Krem more fore you sabun ve derby limonnkremden sonra gerçek tıraş sabunu bu dedim.Gecmisten gelen hafif ama kaliteli klasik bir erkek kokusu ve çok kısa sürede yüklenen krem şanti kıvamında bir köpük bir buçuk ayı geçti geleneksel tirasa başlayalı ilk defa tirasta zevk aldım ve sıfır tahriş.Rimei ve Astra uyumuna birde tabac sabunun keyfi eklenince işte budur dedim. Tabi yedek sabun olarak aldım ve kendi kabima bastım orda kopurtuyorum yüzde devam ettim. Ilık suda bile süt gibi yumuşadı sabun.Tiras sonrası hiçbir şey kullanmadım ama baby face oldum.Tavsiye mi isterseniz özellikle yeni baslayanlar arko her nekadar kaliteli köpük yapsada yüzü kurutuyor direkt bununla başlanabilir kremleri ise bosverin gitsin.
Kartallar yüksekten uçar
Sabunu yaklaşık 2 aydır kullanıyorum .

Porselen kutulu haliyle Almanya'dan bir arkadaşa getirtmiştim. Sabunu kullandıktan sonra kuruması için banyoda kuru bir köşede normal el sabunu için kullanılan demir ızgaralı sabunluğun üzerine bırakıyorum ve öylece kalıyor . Aldığımdan beridir porselen kutusuna koymadım ,bu sabun nasıl muhafaza edilir ,arko sabun gibi kase sinede basmadım kıyamadığım için.

Kullanan arkadaşlar nasıl muhafaza edilmesi gerektiğini yazarsa sevinirim.
Sayın @Mnbvc o kadar şımartmayın sabununuzu, sonra orta yerinden çatlayıverir kurumaktan, tüm hevesiniz kaçar. Uzak yollardan, helede tanıdık getirmişse biraz fazla anlam yükleyebiliyoruz herhangi bir malzemeye. Çok gerek yok buna, nihayetinde bitip gidecek. Yerleştirin kabına tıraş sonrası beş dakka ters çevirseniz fazla suyu akar gider. Kasesi muhafaza etmek için zaten. Lütfen bu kadar darlamayın kendinizi bırakın sabun darlansın kabın içinde.
(22/06/2020, Saat: 02:14)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın @Mnbvc o kadar şımartmayın sabununuzu, sonra orta yerinden çatlayıverir kurumaktan, tüm hevesiniz kaçar. Uzak yollardan, helede tanıdık getirmişse biraz fazla anlam yükleyebiliyoruz herhangi bir malzemeye. Çok gerek yok buna, nihayetinde bitip gidecek. Yerleştirin kabına tıraş sonrası beş dakka ters çevirseniz fazla suyu akar gider. Kasesi muhafaza etmek için zaten. Lütfen bu kadar darlamayın kendinizi bırakın sabun darlansın kabın içinde.

peki arko sabun gibi kutusuna basayım mı ? yoksa kullandıkça çıkarıp kuruduktan sonra porselen kutusuna mı koyayım ?
Basınız efendim, yumuşak kıvamlı nasılsa. Daha iyi olur...

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Basmanıza bile gerek yok bence. Kullandıkça eriyip tutunuyor kaseye sabun. Ben şahsen basmadım. İçine koydum ve direk oradan kullanıyorum. Hiç bir problem, koku, performans kaybı yaşamadım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 151 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,059,123 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,204 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,456 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,414 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,610 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 46,224 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: