Tabac Tıraş Sabunu
MWF de koku namina herhangi bi özellik yok , zaten ne kalici bir kokusu var nede köpük esnasinda buram buram bi koku beklemeyin . Kokusu nasil derseniz Tabac eger koku acisindan burnunuza cazip gelnemisse sahsi kanaatim MWF yi begenme ihtimaliniz sifir .
Koku ; yari animalic yari baharatli birazda sabunsu , burnunuzda canlandirin . Yazin kullanimi kokusu zaten hafifde olsa o sicak havalarda bayabilir itici gelebilir.
Sayet benim gibi animalic , eski kafa sabunsu ( arko sabun haric ) kokulardan hoslanirsaniz kullanabilirsiniz .
SV nun 70. Yil sabunu bugune kadar kokladigim en guzel tras sabunu kokusu . Onada bakabilirsiniz . Ancak performans anlamindada SV ler cok cok ust duzey olsada ben tallow bazli sabunlarda rahat ediyorum . O yüzden icinde Tallow olsun Lanolin olsun ama kötü bi kokusu olsun varsin .
Saygilarimla
[quote='Janberd' pid='204198' dateline='1544078161']
Merhaba

Uzun bir süredir severek kullandığım efsane(m) Arko Sabuna da Tabac ile ara vermeyi denemiştim yeni aldığım DE89 ile deneme amacıyla . Tabac kokusu için 4-5 kullanımdan sonra hala bi karar veremedim sevip sevmediğim ile ilgili. Evet eski tanıdık bir koku, sizi geçmiş anılarınıza götürdüğü de doğru, kötü de değil, üstelik bir hayli de kalıcı. Ama sanki Arko bambaşka Smile  

Burada koku kalıcı yazmışım ama aradan geçen zamanda Tabac'ın laneti tuttu sanki. Sabun değil kalıcı olmak tıraş olurken fırça ile köpürtürken bile kokmaz oldu. bu hali ile sadece köpük yapıyor asli işini yapıyor ama kokmayan sabun , sabun mudur yahu Smile
Arko'nun kokusuna lafım yok da bir de kuruyup kurutmasa. Sırf bu yüzden kullanmayı bıraktım kendisini bir süredir arkosuzum.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(26/12/2018, Saat: 00:01)Janberd Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/12/2018, Saat: 10:36)Janberd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba

Uzun bir süredir severek kullandığım efsane(m) Arko Sabuna da Tabac ile ara vermeyi denemiştim yeni aldığım DE89 ile deneme amacıyla . Tabac kokusu için 4-5 kullanımdan sonra hala bi karar veremedim sevip sevmediğim ile ilgili. Evet eski tanıdık bir koku, sizi geçmiş anılarınıza götürdüğü de doğru, kötü de değil, üstelik bir hayli de kalıcı. Ama sanki Arko bambaşka Smile  

Burada koku kalıcı yazmışım ama aradan geçen zamanda  Tabac'ın laneti tuttu sanki. Sabun değil kalıcı olmak tıraş olurken fırça ile köpürtürken bile kokmaz oldu. bu hali ile sadece köpük yapıyor asli işini yapıyor ama kokmayan sabun , sabun mudur yahu Smile

Tabac'ın en belirgin özelliği kokusu. Kokusu gittiyse hakikaten yazık olmuş. Enteresandır, ne sıfır açtığım ne de hediye gelen 3-4 senelik tabac'da böyle bir problem yaşamadım. Tabac kullandığım gün banyo, havlular ve ben bütün gün tabac kokarız Smile Hatta 5-6 senelik kardeşi Irish Moos bile buram buram kokuyor hala. Yeni seride kokuyu azalttılar mı acaba?
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(26/12/2018, Saat: 11:57)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac'ın en belirgin özelliği kokusu. Kokusu gittiyse hakikaten yazık olmuş. Enteresandır, ne sıfır açtığım ne de hediye gelen 3-4 senelik tabac'da böyle bir problem yaşamadım. Tabac kullandığım gün banyo, havlular ve ben bütün gün tabac kokarız Smile Hatta 5-6 senelik kardeşi Irish Moos bile buram buram kokuyor hala. Yeni seride kokuyu azalttılar mı acaba?

Evet ben de şaşırdım açıkçası. O bahsedilen buram buram kokuyu tıraş olurken bile almıyorum.Oysa ilk birkaç tıraşta elime sinen koku 1 gün boyunca gitmemişti gün boyu sabunla yıkama dahil...Yapacak bir şey yok beğenmedim diye herhangi bir ürünü kullanmayarak israf etmek yada atmak gibi bir huyum olmadığı için bitene kadar kullanacağım mecburen. Sonrasında 1 arko sabun 1 farklı bir ürün denemeye devam Smile
Denemek istediğim ve merak ettiğim tıraş sabunlarının ön sıralarında yer alan bir tıraş sabunudur.
-Bakımlı erkek için:Bakımlı olmak önemli ise ,ıslak tıraş olmak bir tutkudur.

- Erkek olmak doğuştan gelen bir alın yazısı olsa da, bakımlı olmak isteyen erkeğe nasip olur.
(22/05/2012, Saat: 00:05)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki kokusu uymayabilir bazılarına bilemem. Ama performansından dolayı memnun kalacağınızdan eminim arkadaşlar.

Bu arada asıl tabac ı bu kadar sevmeme sebep olan şeyi keşfettim sanırım.

Ben küçükken 80 lerde babam her tıraşından sonra yüzüne tütün kolonyası sürerdi. Tıraş bitince de onu izlediğimi farkeder beni kucağına alırdı. Ben de boynuna sarılır defalarca öperdim babamı. O yumuşacık yanaktaki tütün kolonyası kokusunu da derin derin koklardım.

Şimdi tabac ta da bu tütün esansı bilinç altımdaki o duyguları tetikliyor olacak ki ne zaman tabac ile tıraş olsam daha bir keyifli daha bir huzurlu oluyorum. Bu nedenle iki tıraş tabac kullanmasam kendimi suçlu hissediyor, ya aftershave balmını kullanıyor ya da gidip kokluyorum defalarca.

Sizde muhtemelen bendeki kadar etkili olmayacak olsa da ben eminim iyi bir tıraş performansı sergileyeceğine.

Bu arada babamın o zamanlar kullandığı markadan tütün kolonyası buldum ve aldım. Esmen marka, muhteşem. Balıkesire yolunuz düşerse ya da bir yerlerde denk gelirseniz bir defalık deneyin. Tabac kokusunu sevdiyseniz bu kolonya da hoşunuza gidecektir. Fiyat da gayet uygun, küçük şişe 3-5 liraya alınabilir. Bu markaya kefilim ama diğerlerini bilmiyorum.

Tütün kolonyasını bu kadar güzel anlatan bir yazıya denk gelmemiştim. Teşekkür ederiz, ağzınıza sağlık. Esmen tütün kolonyasından en kısa zamanda edineceğim. İnternette buldum, hala varmış.

https://urun.n11.com/kolonya/tampa-esmen...P309196329
İlginçtir, ben tütün kolonyasını çok sevmesem de Tabac'ı seviyorum.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tedarik edebildiğim sürece dolabımdan eksik etmeyi düşünmüyorum. Hem köpük kalitesi ve kıvamı hem de kokusu ile zannedersem bir çok insanın vazgeçilmezi oluyor.
(26/12/2018, Saat: 02:54)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko'nun kokusuna lafım yok da bir de kuruyup kurutmasa. Sırf bu yüzden kullanmayı bıraktım kendisini bir süredir arkosuzum.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Bende aynı düşüncedeyim sayın komşum. Çocukluktan gelen hevesle kullanıyorum arada ama sonrasında gerilmemek için sağlam bakım yapmam gerekiyor. Tabac ın nemlendirmesini merak içerisindeyim. Sepetimde ilk sıralarda bekliyor Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,255 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 630 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 948 08/08/2023, Saat: 15:44
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,409 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,229 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,771 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,330 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,967 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,705 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter
  hayli's PANNA Tıraş Sabunu sohayli 10 4,949 27/03/2023, Saat: 23:31
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: