Tabac Tıraş Sabunu
tabacbol.jpg

Alman Maurer & Wirtz firması tarafından üretilen çok geleneksel bir tıraş sabunudur. Tabac geleneksel ıslak tıraş dünyasından her zaman popüler bir ürün olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Bunun en büyük nedeni tabiki kuşkusuz çok iyi performansıdır. Çoğu kişi için tabac tıraş sabunlarından bir kalite çıtasıdır. Cella gibi başarılı başka sabunlar her zaman tabac ile karşılaştırılırlar.

Yapısal olarak tabac soğuk pres tip sert sabunlardandır ve donyağı içerir. Soğuk sıkım sabunlar en uzun ömürlü sabunlar grubuna girerler. Tabac genel olarak çok kolay ve iyi köpüren, çok kalın ve kaliteli köpük yapan bir sabundur. Ayrıca cildi oldukça iyi derecede korur. Fakat cildi besleme ve nemlendirme özellikleri ortalamalar dahilindedir. Bu bakımdan badem özlü cella sabuna geçilir. Dolayısıyla kuru cilde sahip biriyseniz tabactan cella kadar verim alamayabilirsiniz, fakat bunun dışındaki bütün özellikleriyle premium diye tabir edeceğimiz üst sınıf bir kalite ürünüdür.

P1010037.JPG
P1010038.JPG
P1010039.JPG
P1010041.JPG
P1010046.JPG
P1010047.JPG
P1010048.JPG
P1010049.JPG
P1010050.JPG
P1010051.JPG

Tabac sabunun en büyük kozlarından bir tanesi kokusudur. Kaliteli tıraş ürünlerine başlandığında ilk karşılaşılacak şey; ucuz ürünlere göre çok daha kaliteli ve dolgun kokulu sabun ve kremlerdir. Tabac klasik, çok geleneksel bir berberdükkanıvari kokuya sahiptir. Karanfilimsi, biraz baharatlı, biraz odunsu bir koku. Çıkaramayanlar için old spice kokusu dersem hemen herkes anlayacaktır. Tabac' ın kokusu bu old spice' ın geleneksel kokusuna çok yakındır. Ayrıca çok dolgun bir kokusu vardır ve gerek köpük yaparken, gerek tıraş olurken kuvvetli şekilde kokusunu hissettirir ve banyoyu doldurur, hem de tıraştan sonra dahi bir-iki saat yüzünüzde mis gibi kokar. Bu en pahalı krem/sabunlar dahil olmak üzere çok az üründe görülebilen bir durumdur. Genellikle çoğu insan tıraştan sonra pek kokusu kalmayan ve parüfmlerini baskılamayan krem/sabunları severler. Ancak ben dolgun buram buram mis gibi kokan sabun ve kremleri severim. Bu bakımdan tabac' ı cellaya göre daha az kullanıyor bile olsam neredeyse her gün kapağını açar koklarım.

Kapak deyince, tabac üst sınıf bir kalite ürünü olarak oldukça ağır ve kalın bir porselen kase içerisinde kapaklı olarak gelir. Ayrıca ambalajıda parfümlerin şıklığını aratmaz. Dolayısıyla bir yakınınıza güzel bir hediye almak istiyorsanız 20-25 dolarlık fiyatıyla tabac tıraş sabunu muhteşem bir hediye olacaktır.

17.jpg

fotolar badger&blade sitesinden alıntıdır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ne olurdu sanki şu ürünler ülkemizde bulunabilse Angel

yazı için teşekkürler,Lord'um Shy
Kozmetik yasaklaması olmasaydı, mis gibi getirtirdik, vergisi de neyse verirdik ama kime konuşuyoruz, nato kafa nato mermer.
Celladan sira gelmedigi icin daha kullanmadim, yalniz benim urun porselensiz sadece sabun.
(30/09/2011, Saat: 00:16)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kozmetik yasaklaması olmasaydı, mis gibi getirtirdik, vergisi de neyse verirdik ama kime konuşuyoruz, nato kafa nato mermer.
mitchell wool fat sabunu kullandın mı ? bunun içinde koyun kılından elde edilen lanolin mi ne varmış . aynı olay barbasol tıraş kreminde de var galiba . bu madde kimi insanda alerji yapabiliyor diyorlar bu konuda bilgin var mı ? merak ettiğim sabunlar arasında o da var.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Eskiden old spice parfüm kullanırdık. Çok modaydı. Tabacın kokusuda ona yakınsa tam benlik çok merak ettim şimdi. Bun tür ürünleri Türkiyeye ilk getiren ve uygun fiyata satan kozmetikci veya kozmetik zinciri köşeyi döner diyorum.
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
haklısınız da eğer karabulut mantığı ile getirirse biraz işi zor. yani 5 e getireyim 10 satayım derse zor işi.
o adam da kendince haklı tabii ki..
ne kadar bi pazar var da ne kadar sürüm olsun..
o yüzden bana biraz zor geliyor kısa vadede bu gibi ürünlerin satıldığı mağazaları dükkanları görmek..
hem bizim gibi keyif için jiletle usturayla traş olanın pek fazla olduğunu sanmıyorum. olanların çoğu da ekonomi için olduğundan pek para veren çıkmaz bu gibi şeylere en azından birkaç yıl daha.
o yüzden biz bir süre daha kendimiz temin edicez yurtdışından..
Saygılar
(01/10/2011, Saat: 13:42)ilkerxxx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskiden old spice parfüm kullanırdık. Çok modaydı. Tabacın kokusuda ona yakınsa tam benlik çok merak ettim şimdi. Bun tür ürünleri Türkiyeye ilk getiren ve uygun fiyata satan kozmetikci veya kozmetik zinciri köşeyi döner diyorum.
(30/09/2011, Saat: 22:17)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/09/2011, Saat: 00:16)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kozmetik yasaklaması olmasaydı, mis gibi getirtirdik, vergisi de neyse verirdik ama kime konuşuyoruz, nato kafa nato mermer.
mitchell wool fat sabunu kullandın mı ? bunun içinde koyun kılından elde edilen lanolin mi ne varmış . aynı olay barbasol tıraş kreminde de var galiba . bu madde kimi insanda alerji yapabiliyor diyorlar bu konuda bilgin var mı ? merak ettiğim sabunlar arasında o da var.

Mwf henüz kullanmadım, evet lanolin yani yün yağı ve donyağı içeriyor mwf. Oldukça üst sınıf geleneksel bir ürün.

Her maddede olduğu gibi lanolinde de alerjik reaksiyonlar görülebilir. Ama bu oldukça düşük bir ihtimal. Genellikle mentollü ürünlere karşı hassas oluyor cilt tipleri.
(01/10/2011, Saat: 13:54)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haklısınız da eğer karabulut mantığı ile getirirse biraz işi zor. yani 5 e getireyim 10 satayım derse zor işi.
o yüzden bana biraz zor geliyor kısa vadede bu gibi ürünlerin satıldığı mağazaları dükkanları görmek..
hem bizim gibi keyif için jiletle usturayla traş olanın pek fazla olduğunu sanmıyorum. olanların çoğu da ekonomi için olduğundan pek para veren çıkmaz bu gibi şeylere en azından birkaç yıl daha.
Saygılar
(01/10/2011, Saat: 13:42)ilkerxxx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskiden old spice parfüm kullanırdık. Çok modaydı. Tabacın kokusuda ona yakınsa tam benlik çok merak ettim şimdi. Bun tür ürünleri Türkiyeye ilk getiren ve uygun fiyata satan kozmetikci veya kozmetik zinciri köşeyi döner diyorum.

Ben ilk Lord'un blogunu okuduktan sonra ciddi ciddi orada gördüğüm gibi dükkanlardan burada açabilir miyim acaba diye düşünmüştüm. Hala da düşünüyorum. Lüks bir mekanda, örneğin Bağdat Caddesi ya da Etiler, Nişantaşı gibi bir yerde çok güzel bir dekorla hem jilet makinelerinin, hem fırçaların, hem sabun ve benzeri ürünlerin satıldığı bir dükkan. Üst kesime hitap edecek. Sadece bireysel satışlar da değil. Örneğin, güzel bir tıraş takımını üst düzey yöneticiler falan yılbaşı, bayram hediyesi olarak gönderebilirler tanıdıklarına ya da iş yaptıkları diğer firmalar vb'lere. Ne bileyim buna benzer promosyon tarzı birşey olabilir. Sonuçta kullansa da kullanmasa da bir erkeğe verilebilecek güzel bir hediye. Acaba bu şekilde iş yapabilir miyim diye düşünmedim değil. Böyle bir işten hem zevk alırım bir de para kazanabilirsem çok güzel olur diye düşündüm. Ama tabii ki distirbütörlüğü nasıl olur, kaça gelir, vergisi, vb'si nedir, nasıl yapılır iyice bir araştırmak lazım.

(01/10/2011, Saat: 15:22)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01/10/2011, Saat: 13:54)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haklısınız da eğer karabulut mantığı ile getirirse biraz işi zor. yani 5 e getireyim 10 satayım derse zor işi.
Saygılar

Ben ilk Lord'un blogunu okuduktan sonra ciddi ciddi orada gördüğüm gibi dükkanlardan burada açabilir miyim acaba diye düşünmüştüm. Hala da düşünüyorum. Lüks bir mekanda, örneğin Bağdat Caddesi ya da Etiler, Nişantaşı gibi bir yerde çok güzel bir dekorla hem jilet makinelerinin, hem fırçaların, hem sabun ve benzeri ürünlerin satıldığı bir dükkan. Üst kesime hitap edecek. Sadece bireysel satışlar da değil. Örneğin, güzel bir tıraş takımını üst düzey yöneticiler falan yılbaşı, bayram hediyesi olarak gönderebilirler tanıdıklarına ya da iş yaptıkları diğer firmalar vb'lere. Ne bileyim buna benzer promosyon tarzı birşey olabilir. Sonuçta kullansa da kullanmasa da bir erkeğe verilebilecek güzel bir hediye. Acaba bu şekilde iş yapabilir miyim diye düşünmedim değil. Böyle bir işten hem zevk alırım bir de para kazanabilirsem çok güzel olur diye düşündüm. Ama tabii ki distirbütörlüğü nasıl olur, kaça gelir, vergisi, vb'si nedir, nasıl yapılır iyice bir araştırmak lazım.

Bunu yapabilecek param olsa şu anki işimden istifa eder, dediğin gibi dükkan açardım. Mutlaka müşterisi olacaktır, her malın bir alıcısı vardır. Bağdat caddesi ideal bir mekan. Ama batsan bile sallamayacağın rahatlıkta paran olmalı bu işe girerken.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,272 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,232 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,836 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,717 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter
  hayli's PANNA Tıraş Sabunu sohayli 10 4,950 27/03/2023, Saat: 23:31
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: