n11.com kullanmayın
terre d'hermes'in çıkış yılı itibariyle %55 oranında iso e super ihtiva ettiğinden bahsediliyor. ifra'nın 2011'deki kısıtlamalarıyla bu sentetik maddenin kullanımı maksimum %21,4 ile sınırlandırılmış.

kaynak 1, kaynak 2
(01/01/2015, Saat: 22:16)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: terre d'hermes'in çıkış yılı itibariyle %55 oranında iso e super ihtiva ettiğinden bahsediliyor. ifra'nın 2011'deki kısıtlamalarıyla bu sentetik maddenin kullanımı maksimum %21,4 ile sınırlandırılmış.

kaynak 1, kaynak 2

Evet doğru bu yüzden güncel terrelerde o ilk terrelerde bahsettiğimiz harika çakmaktaşı kokusu yok. Dolayısıyla parfümün bir olayı kalmadı, karakteristiğini veren şey zaten çakmaktaşı kokusuydu.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
@Lord Sparhawk komşum,
Nish tayfadaki edp ler hala yoğun ve kalıcılar, onlar esans miktarlarında düşüşe gitmiyorlar sanırım!
Normal designer parfüm alıp kokuyu tam alamayıp 30 dakika bir saat gibi bir süre sonra duymamak parayi çöpe atmak gibi birşey değilmi?
Nish edp ler iki katı fiyatta ama hiç değilse kokuyu neredeyse tüm gün hissediyoruz, birçoğunda kalıcılık tatmin eder seviyde bir kısım üst düzeyde,
Siz ne yada nasil bir tavsiyede bulunursunuz güncel parfüm sektöründen.
Tavsiyeleriniz ve açıklamalarinız çok değerli teşekkürler.
gift ottoman parfümleri de bahsettiğiniz gibi. sprey değil de, cam bir boru ile sürülerek kullanılıyor. boynun iki tarafına birer kez sürdüğünüzde bütün gün alıyorsunuz o kokuyu. bendeki eski bir şişe, aşağıdaki gibi. şimdilerde değişmiş zannediyorum şişesi. bir de nishane ürünlerini merak ediyorum, fırsat bulursam bir deneyeceğim.
2nitc76.jpg

(01/01/2015, Saat: 23:50)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lord Sparhawk komşum,
Nish tayfadaki edp ler hala yoğun ve kalıcılar, onlar esans miktarlarında düşüşe gitmiyorlar sanırım!
Normal designer parfüm alıp kokuyu tam alamayıp 30 dakika bir saat gibi bir süre sonra duymamak parayi çöpe atmak gibi birşey değilmi?
Nish edp ler iki katı fiyatta ama hiç değilse kokuyu neredeyse tüm gün hissediyoruz, birçoğunda kalıcılık tatmin eder seviyde bir kısım üst düzeyde,
Siz ne yada nasil bir tavsiyede bulunursunuz güncel parfüm sektöründen.
Tavsiyeleriniz ve açıklamalarinız çok değerli teşekkürler.
(01/01/2015, Saat: 03:54)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar biliyorum hepiniz kullanıyorsunuzdur ve sorun yaşamamışsınızdır. Benim için de öyleydi taa ki sorun yaşayana kadar. İşte o zaman e kadar ilgisiz ve sorumsuz bir firma olduklarını anladım. Eğer ki alım yaptığınız satıcı ile herhangi bir sıkıntı yaşarsanız n11 direk aradan sıyrılıp ben karışmam o sizinle dükkan arasında diyor. Aramızda hukukcu arkadaşlar vardır bilmiyorum ne kadar doğru ama satıştan komisyon alan sitenin sorun çıktığında ben karışmam deme hakkı var mıdır yok mudur. Her neyse benim ağzım yandı bir daha kesinlikle kullanmayacağım. Size de tavsiye etmem 10 kere alışveriş yaparsınız sıkıntı olmaz, 1 tane sorunlu satıcı çıkar saç baş yolarsınız. Gittigidiyor bile bu kadar ilgisiz ve sorumsuz davranmıyor. Bundan sonra 10lira 20lira fazla para veririm hepsiburada tipi kendi satış yapan kurumsal firmalar üzerinden alışveriş yaparım, en azından destek alıyorsunuz.

Sinir hastası olmak istemiyorsanız n11.com'dan uzak durmanzı tavsiye ederim.

Üstadım bende aynı sorunu yaşadım. Telefon için şarj aleti aldım. Bozuk çıktı bayağı uğraştım ama adamlar çok rahat hiç ilgilenen olmadı. Baktım meblağ ufak biraz sövüp attım çöpe. O günden beri n11.com yasaklı alışveriş sitelerinin en başında gelir benim için.
(01/01/2015, Saat: 18:37)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 sebep maliyet kaygıları. Üreticiler tutan bir parfümü artık çok nadir eski kalitesinde tutuyorlar. Yani adam deli gibi satıyor içine yüzde 7 esans koyacağıma 4 koyarım ne olacak diyor ve o şekilde devam ediyor. Çünkü bunu size açıklamak durumunda değil. Dolayısıyla parfüm ilk çıktığı halinden farklı daha az kalıcı, daha az fark edilir oluyor. Misal terre d'hermes. Bu ikinci durum üreticiliğin açgözlülüğünden.

sayın lord, TDH reformulasyonunda maliyet kaygıları dışında İFRA kısıtlamalarının da payının olduğunu işaret etmek istedim. yazınızın ilgili paragraf bütünlüğünde TDH reformulasyonunda tek nedenin maliyet kaygısı olduğu anlaşılıyor ya da ben öyle anladım.

iso e super'i saf olarak koklamış ve kullanan biri olarak kokunun kalıcılık ve fark edilirliğini direkt etkilediğini çok iyi biliyorum. yani sizinle hemfikirim.

ama malum çakmak taşı efektinin diğer bileşerden kayanaklandığını düşünüyorum. tabi bunun tartışmasına girmem (:

bu arada sizi bekleyen yanlış bilgiler, tanımlamalar, varsayımlar ve genellemeler var.

DH tabiriyle:

takipteyim! Big Grin
Gerekmedikçe sanaldan alisveria yapilmamalidir
allaha sukur ayaklarimiz saglam gidelim bakalim gorerek alalim alismamak gereekli hazir ayagimiza kadar urun gelmesine hele istanbul izmir ankara gibi yerlerde yasayanlar ne prim verirler boyle sanal sitelere anlam veremiyorum aradigin her sey elinin altinda gez dolas begen al ugrasilmaz. Daha hic alisveris yapmadim netten yapmam da ucu mucuz bilmem bir suru bilgi giriliyor guvenemem kimseye siz de kirsalda yasamiyorsaniz prim vermeyin sanalcilara...
(02/01/2015, Saat: 01:22)volvol3444 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerekmedikçe sanaldan alisveria yapilmamalidir
allaha sukur ayaklarimiz saglam gidelim bakalim gorerek alalim alismamak gereekli hazir ayagimiza kadar urun gelmesine hele istanbul izmir ankara gibi yerlerde yasayanlar ne prim verirler boyle sanal sitelere anlam veremiyorum aradigin her sey elinin altinda gez dolas begen al ugrasilmaz. Daha hic alisveris yapmadim netten yapmam da ucu mucuz bilmem bir suru bilgi giriliyor guvenemem kimseye siz de kirsalda yasamiyorsaniz prim vermeyin sanalcilara...

O kadar uzun boylu değil.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(02/01/2015, Saat: 01:22)volvol3444 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerekmedikçe sanaldan alisveria yapilmamalidir

Aman hocam ne yaptın ya!!Big GrinUndecided
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
volvol zaten mesajında belirtmiş beyler: “Gerekmedikçe”

Ama her zaman gerektiği için internet 4ever Cool
www.BarbarosRazors.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: