n11.com kullanmayın
(02/01/2015, Saat: 01:15)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayın lord, TDH reformulasyonunda maliyet kaygıları dışında İFRA kısıtlamalarının da payının olduğunu işaret etmek istedim. yazınızın ilgili paragraf bütünlüğünde TDH reformulasyonunda tek nedenin maliyet kaygısı olduğu anlaşılıyor ya da ben öyle anladım.

iso e super'i saf olarak koklamış ve kullanan biri olarak kokunun kalıcılık ve fark edilirliğini direkt etkilediğini çok iyi biliyorum. yani sizinle hemfikirim.

ama malum çakmak taşı efektinin diğer bileşerden kayanaklandığını düşünüyorum. tabi bunun tartışmasına girmem (:

bu arada sizi bekleyen yanlış bilgiler, tanımlamalar, varsayımlar ve genellemeler var.

DH tabiriyle:

takipteyim! Big Grin

Komşum sırf iso e değil, hermes'in terre'de ciddi oranda esans düşürdüğü tüm parüfm sitelerince bilinen bir gerçek haline gelmedi. Hermes aklı sıra sçakallık yaparak aynı parfümün elli tane versiyonunu üretti. Ben ilk çıkan şişelerine sahiptim, şimdi edp olarak satılan hali kadar kuvvetliydi edt'si. Ondan sonraki şişelerin kalitesi ck seviyesine düştü hermese yakışmayacak şekilde.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(01/01/2015, Saat: 23:50)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lord Sparhawk komşum,
Nish tayfadaki edp ler hala yoğun ve kalıcılar, onlar esans miktarlarında düşüşe gitmiyorlar sanırım!
Normal designer parfüm alıp kokuyu tam alamayıp 30 dakika bir saat gibi bir süre sonra duymamak parayi çöpe atmak gibi birşey değilmi?
Nish edp ler iki katı fiyatta ama hiç değilse kokuyu neredeyse tüm gün hissediyoruz, birçoğunda kalıcılık tatmin eder seviyde bir kısım üst düzeyde,
Siz ne yada nasil bir tavsiyede bulunursunuz güncel parfüm sektöründen.
Tavsiyeleriniz ve açıklamalarinız çok değerli teşekkürler.

Komşum üreticisine göre değişir. Misal creed gibi firmalarda çok yüksek özen göremezsin harmanda. Sentetiği de kullanıyorlar, esanstan da çalıyorlar. Millesime diye verdiği parfümlerinin yarısı standart edt formulasyonundan yoğun değil bence.

Ama misal bir montale dersen, bir mancera dersen orada iş ayrı. Adamlar gerçekten en ileri düzey esans kullanıyorlar ve bol kullanmaktan çekinmiyorlar. Hani mancera kullandıktan sonra çoğu parfüm yer temizlik sıvısı kokusu gibi geliyor. Wink Zaten günümüzdeki designer üreticilerin parfümlerinin bence %90'ı çok vasat, kalitesiz, özensiz ve sentetik. İyi parüfm bulmak için aramak gerekiyor ama ille niş olacak diye bir şey yok. Misal geçen bana yılbaşı hediyesi gelen yves rocher'in hoggar parfümünü gayet beğendim. Çok modern odunsu oryantal, sade ama sıkmayan harman, tende tonka sayesinde 7 saat gibi kalıcılık iyi fark edilirlik ucuz fiyat. Önerebilirim kışlık herkese. Yani arayıp bulmak lazım böyle gözleri sürekli yukarı nişlere dikersek kayıp hazineleri bulamayız.
Tüketici olarak insan bir dükkana girip ordan almak istiyor ama aradaki uçurumu görünce mecbur internete yöneliyor. Bir ürün için önce internette fiyat araştırması yapmıştım. Sonra Kadıköye gidip karşılaştırma yaptım. İnternette 450 tlye satılan ürüne kadıköyde 690 liste fiyatı dediler sonra 600 olur dediler. Nakit ödesem dedim en son 500 e düştüler. ( Fiyatı bildiğim için bu pazarlığı yapabildim yoksa 690 dan 600 e düşmesine normalde hemen tav olurdum. ) Aynı ürünü hem taksitli hem de daha ucuza alma imkanım olduğu için mecbur internete yöneldim.
İnternetten alışverişte ilk tercihim hepsiburada kliksa gibi siteler oluyor. Ama bazen sanalpazar veya gittigidiyor gibi sitelerde daha makul fiyatlara ulaşılıyor. Son aldığım narenciye sıkacağı hepsiburada da 254 tl den satılıyorken gitti gidiyorda aynı ürün kargo dahil 130 tl idi. Tahtakaleye ucuz diyoruz 150 tlye satılan ürün internette 100 tlye satılıyor. Bunun gibi bir çok örnek yaşadım o yüzden giyim harici bütün alışverişimi internetten yapıyor sayılırım.
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(02/01/2015, Saat: 00:03)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gift ottoman parfümleri de bahsettiğiniz gibi. sprey değil de, cam bir boru ile sürülerek kullanılıyor. boynun iki tarafına birer kez sürdüğünüzde bütün gün alıyorsunuz o kokuyu. bendeki eski bir şişe, aşağıdaki gibi. şimdilerde değişmiş zannediyorum şişesi. bir de nishane ürünlerini merak ediyorum, fırsat bulursam bir deneyeceğim.
2nitc76.jpg

Komşum dediğin gibi kullanılan ürünler edp değil de saf parfüm genelde. Çok ağır ve kuvvetli olurlar. Mantık ve fizik basit. Uçucu esanslar hafiftir misal turunçgiller, öldürseniz kalıcı olamaz. Orta kalıcı esanslar çiçeksi, aromatik esanslardır misal. Yeirne göre az, orta, çok kalıcı olabilir. Ağır odunsu, vanilya, hindistancevizi gibi esanslar çok uvvetli olur ve kokuları çok uzun süre kalır. Dolayısıyla parüfm çok uzun süre kalsın diyorsanız o parüfm nisbeten ağır olur. Başta hafif gibi olsa da onu hafif yapan esanslar kısa ve orta vadede uçar, sonunda cildinizde sadece kuvvetli esanslar kalarak kokmaya devam eder. Yani parüfmün pratik ömrü 1-2 saat kadardır. Bundan sonra alt harmana döner ve ciltte 2-3 kuvvetli esans kalır. Bu da çoğu zaman sandalağacı, amber, misk, vanilya, tonka gibi kuvvetli esanslardandır. Uzun süre kalıcı olan parfümlerinizin son zamanlarını kontrol edin hep bu notalar arasında değiştiğini görürsünüz.
(02/01/2015, Saat: 03:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sırf iso e değil, hermes'in terre'de ciddi oranda esans düşürdüğü tüm parüfm sitelerince bilinen bir gerçek haline gelmedi. Hermes aklı sıra sçakallık yaparak aynı parfümün elli tane versiyonunu üretti. Ben ilk çıkan şişelerine sahiptim, şimdi edp olarak satılan hali kadar kuvvetliydi edt'si. Ondan sonraki şişelerin kalitesi ck seviyesine düştü hermese yakışmayacak şekilde.

Hermesin EDP si demi sorunlu,EDP sini önerirmisin Lord?
(02/01/2015, Saat: 14:07)efdu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hermesin EDP si demi sorunlu,EDP sini önerirmisin Lord?

Sorunlu demiyorum komşum ama eski koku karakteristiği kalmadı. Seviyorsan alabilirsin tabi. Ama ben edpsine o parayı verene kadar 100 lira daha verirdim mancera parfümü alırdım.
Lord Sparhawk verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(02/01/2015, Saat: 14:31)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorunlu demiyorum komşum ama eski koku karakteristiği kalmadı. Seviyorsan alabilirsin tabi. Ama ben edpsine o parayı verene kadar 100 lira daha verirdim mancera parfümü alırdım.

Ok.Teşekkürler Lord..
(02/01/2015, Saat: 14:31)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorunlu demiyorum komşum ama eski koku karakteristiği kalmadı. Seviyorsan alabilirsin tabi. Ama ben edpsine o parayı verene kadar 100 lira daha verirdim mancera parfümü alırdım.

(06/10/2013, Saat: 11:29)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jiletli usturalar kullanıyorum.. bir aydir perma ve feather karsılastırıyorum. Kesınlıkle feather cok iyi.nish parfumler biraz daha agir basiyor trasa gore mancera markasıni siddetle oneririm cok saf temiz tek fıslatma 2 gun kadar kalıcılıgı var. Hacı yagi deneyin neymis gorun.

Foruma ikinci yorumum yukarıdaki, feather iyi ama bana göre değilmiş.
mancera markasına Lord dediği gibi katılıyorum.

Mancera – Gold Intensive Aoud kullandım bir süre 125 ml 280 tl gibi bir fiyattı o zamanlar, mancera larda inanılmaz kalıcılık var gerçekten,
Lord komşum hangisini daha çok beğendiniz mancerada,
(02/01/2015, Saat: 15:32)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma ikinci yorumum yukarıdaki, feather iyi ama bana göre değilmiş.
mancera markasına Lord dediği gibi katılıyorum.

Mancera – Gold Intensive Aoud kullandım bir süre 125 ml 280 tl gibi bir fiyattı o zamanlar, mancera larda inanılmaz kalıcılık var gerçekten,
Lord komşum hangisini daha çok beğendiniz mancerada,

Montale ve mancera için hacı yağı gibi yorumlar var,sende aynı tabiri kullanmışsın trache hocam..Çok mu ağır bir koku? Bu arada sadece Beymen'de satılıyor sanırım..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: