UYDU ALICI TAVSİYE
Arkadaşlar,Digitürk kullanmaktayım.Ancak kapattırıp uydu alıcısı almaya karar verdim.Uydu alıcısı tavsiyelerinizi bekliyorum.
Küçük tv'ye bağlanan(Tv'de reklamları çıkan ürünler) modellerde olabilir.Pek tv seyretmiyoruz,sadece kanal geçişleri iyi olsun ve görüntüsü çok kötü olmasın yeter.

Yeni yılın hepimize hayırlı günler getirmesi dileklerimle.....
Next mini HD güzel diyorlar genelde.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Next'ler sorunlu. Çok yavaşlar. Kanal geçişleri sizi tatmin etmeyecektir. Ayrıca ısınma sorunu var çoğu modelinde. Donanımsal özelliklerine göre fiyatı da oldukça yüksek.

Ben zamanında çok araştırmıştım. Uydu alıcısına birkaç bin lira vermek istemiyorsanız, makul fiyata iyi bir şey almak istiyorsanız eldeki en iyi seçenek Neta HD 6400/6500. TKGS (türksat kanal güncelleme sistemi) özelliği olsun istiyorsanız 6500'ü alın. Bu yazılımsal özellik dışında donanımsal olarak her iki model aynı. Fakat TKGS bence önemli bir özellik. Aradaki 30 lira fiyat farkına kesinlikle değer.

Yakın tıraş gibisi yoktur..
Kanal geçiş hızı ve görüntü kalitesi olarak next machina 3D yada 3D super serisine bir bakın. Mini modeller hem aşırı ısınıyor hem de yavaş.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Esim Xbox mini hd almis, fiyati da budur. Acilis ve kanal gecisleri hizli, EPG, TKGS vs var, su an ki tum film formatlarini oynatiyor... Yazilim guncellemesinden sonra Youtube, iptvler super calisiyor.
(01/01/2015, Saat: 18:51)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar,Digitürk kullanmaktayım.Ancak kapattırıp uydu alıcısı almaya karar verdim.Uydu alıcısı tavsiyelerinizi bekliyorum.
Küçük tv'ye bağlanan(Tv'de reklamları çıkan ürünler) modellerde olabilir.Pek tv seyretmiyoruz,sadece kanal geçişleri iyi olsun ve görüntüsü çok kötü olmasın yeter.

Yeni yılın hepimize hayırlı günler getirmesi dileklerimle.....
Fiyat aralığı nedir?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
(02/01/2015, Saat: 15:40)Eucris Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyat aralığı nedir?
Max.200 TL hocam..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Arkadaşlar bir sorum var, ben dsmart kullanıyorum ve hali ile uyduya bağlanmak için evimin duvarındaki anten girişine bağlı. Yalnız benim binada bulunan uyduların birinde eşimin seyrettiği bir kanal var ve sadece bu kanalı seyrediyor diyebilirim. Binadaki yayın bir mini uydu alıcı ile tv ye bağlı idi fakat dsmart gelince o bağlantıyı dsmart a verdik. Acaba araya bir bölücü gibi bir aparat koyarak hem binadan gelen yayını hem dsmart yayını tv de görüntüleme şansı varmıdır? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(18/01/2015, Saat: 01:10)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bir sorum var, ben dsmart kullanıyorum ve hali ile uyduya bağlanmak için evimin duvarındaki anten girişine bağlı. Yalnız benim binada bulunan uyduların birinde eşimin seyrettiği bir kanal var ve sadece bu kanalı seyrediyor diyebilirim. Binadaki yayın bir mini uydu alıcı ile tv ye bağlı idi fakat dsmart gelince o bağlantıyı dsmart a verdik. Acaba araya bir bölücü gibi bir aparat koyarak hem binadan gelen yayını hem dsmart yayını tv de görüntüleme şansı varmıdır? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Merhaba

Uydu alıcıları aktif cihazlar oldukları, anten kablosu üzerinden LNB'ye güç sağladıkları için aynı hatta aynı anda iki uydu alıcısı kullanılamaz. Eğer kullanmayı denerseniz cihazları yakma riskiniz var.

Aynı anda kullanmamak şartı ile uydu splitter kullanarak iki farklı uydu alıcısını tek hatta kullanabilirsiniz. Yapı marketlerden temin edebilirsiniz.
(18/01/2015, Saat: 10:35)alikox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba

Uydu alıcıları aktif cihazlar oldukları, anten kablosu üzerinden LNB'ye güç sağladıkları için aynı hatta aynı anda iki uydu alıcısı kullanılamaz. Eğer kullanmayı denerseniz cihazları yakma riskiniz var.

Aynı anda kullanmamak şartı ile uydu splitter kullanarak iki farklı uydu alıcısını tek hatta kullanabilirsiniz. Yapı marketlerden temin edebilirsiniz.

Cevap için teşekkür ederim komşum, yani splitter i duvardan gelen yayına bağlayarak 2 çıkışa ayırabilirim ama kullanırken 2 alıcı birden açık olmamalı biri mutlaka kapalı olmalı bu şekilde çalışabilir doğrumu anladım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Klima tavsiye anesthesia 17 16,760 11/06/2018, Saat: 12:25
Son Yorum: dikdik_s
  Konut sigortası tavsiye Köse123 5 3,220 12/03/2018, Saat: 22:49
Son Yorum: Köse123
  Yangın,doğalgaz kaçağı, karbonmonoksit dedektörü tavsiye emre-sti 0 2,262 06/09/2016, Saat: 14:21
Son Yorum: emre-sti
  Araç İçin Hoparlör Tavsiye Kendineözgü 3 5,346 06/11/2015, Saat: 15:45
Son Yorum: Kaan
  Max 650liraya 32" tavsiye Lord Sparhawk 13 18,454 28/01/2014, Saat: 02:11
Son Yorum: theunnamed
  Kumpas Tavsiye theunnamed 6 13,466 11/11/2013, Saat: 22:25
Son Yorum: pars
  Otomobil Tavsiye theunnamed 12 16,695 11/10/2013, Saat: 22:12
Son Yorum: Hasan Ali
  Hangi uydu platformu? mckorkmaz 14 21,308 07/10/2013, Saat: 23:45
Son Yorum: Kendineözgü
  Cicitürk alıcı başka eve taşınırsa nasıl kullanılır? inceptum 11 15,881 04/10/2013, Saat: 09:22
Son Yorum: kizilat
  Harici Disk Tavsiye eggman 12 14,835 11/01/2013, Saat: 01:37
Son Yorum: Wilkinson

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: