sakal tamam. peki ya tüyler?
sakal tıraşı bitip sinekkaydı kıvama eriştikten sonra en sinir bozucu olan kısım aynaya bakıp yanakların üst kısmında kalan tüyleri görmek.
bu ince ve mevki olarak sakalın üst kısmında kalan tüyler için kesin bir çözüm yok mudur. ya da jilet vurmak doğru olur mu?
+1000.

Ben de makineyle aliyordum tuyleri, ama Izmire getirmedim makineyi simdi kara kara dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
eliniz yatkınsa çakmak
değilse bu minik kalem tip makine

134328092_tn24_0.jpg
(02/01/2015, Saat: 15:05)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eliniz yatkınsa çakmak
değilse bu minik kalem tip makine

134328092_tn24_0.jpg

daha kalın çıkmalarına neden olmaz değil mi
Bu tüyler için yöntemler:

1) Epilasyon makinesi
2) Ağda
3) Şu yay gibi olan zımbırtı
4) Tüy kesme makinesi, şu kalem gibi olanlar (bknz McOrco üstadın mesajı)
5) İple alma
6) İpli makine
7) Cımbız ama kim uğraşır tek tek
8) Lazer epilasyon (evde veya bir salona yaptırmak)
9) Yakma (bknz McOrco üstadın mesajı)

Başka?

Ben şu an 4 numarayı kullanıyorum mevcut en pratiği ama verimli değil. 1 numara için dandik bir cihazım vardı, dandik olduğu için çok uğraştırıyor, sonuç idare eder. 3 numara yine çok uğraştıran ama verimli diyebileceğim yöntem.

Sinek kaydı tıraş olunca o tüyler hakkatten sinir bozucu olabiliyor. O bölgeye de jiletle girmeye korkuyorum.

Düzenleme, McOrco üstadın mesajını görünce bir iki ekleme yaptım...
Haydi hayırlı tıraşlar...
29damd.jpg

Tüyleri kökünden alan yukarıdaki gibi yüz epilasyon aletleri var. (Zaman zaman Tchibo'da rastlanıyor.)

@McOrco 'nun örnek verdiği yüz, kulak tüylerini kesen kalem tip makineler var. ("Kalem tip" tüy kesici makinelerde kaliteli markalar [Panasonic, Braun gibi] ve kaliteli piller tercih edilirse pek sorun yaşanmaz.)

Bir de sir ağda makineleri var.

1z31oxk.jpg

Bu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Çakmakla yakmayı ise kesinlikle tavsiye etmem.
Sır ağda biraz zor iş. Onun yerine yüz için ağda bantları var. Onları deneyebilirsiniz. En kesin çözüm lazer epilasyon tabi.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(02/01/2015, Saat: 15:32)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sır ağda biraz zor iş. Onun yerine yüz için ağda bantları var. Onları deneyebilirsiniz. En kesin çözüm lazer epilasyon tabi.

bir defasında bant denedim. veet yüz için olanından. yanaklar dayak yemiş gibi karardı. tüyleri de almadı Big Grin
Ben uzun aralıklarla sir ağda kullanıyorum, başarılı. Ağda bantı yeterli sonucu vermedi. Arada da Braun kalem tipi makine (McOrco üstadın mesajındaki) kullanıyorum. Bu tip makineler içinde en verimli iş yapanı Braun marka olanı, Fakir, Sinbo ve eşantiyon makinelerden yeterli verimi alamadım.
Sir ağda için makine kullanmıyorum, bir cezve ayırdım bu iş için eritip belli bir kıvama kadar soğutuyor ve uyguluyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
Ben hepsini tıraş ediyorum en güzeliSmile

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakal kaşıntısı cosinus30 18 14,931 24/10/2020, Saat: 02:28
Son Yorum: Tiyatrocu
  Sakal çıkış yönünün çaprazını alırken yüzü kesmek Gungordum 17 8,749 17/02/2020, Saat: 23:20
Son Yorum: Gungordum
  Uzun sakal için tavsiye Devil67 23 12,392 12/08/2019, Saat: 11:09
Son Yorum: Sh@dow

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: