Ottoman Naturel Tıraş Sabunları
Sabunun görünümünden üretim sürecinde eksiklik ve yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Proseste doğru formülasyonu tutturamadan piyasaya sürmüşler. Oysa test etmeleri gerekirdi. Acemi işi bir merdivenaltı üretime benziyor. Sanırım eğitime ihtiyaçları var

(22/03/2015, Saat: 16:35)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet arkadaşlar çok uzun bir aradan sonra sonunda Ottoman Naturel Tıraş Sabununun incelemesini yapabildim. Hatırlarsanız sabunu 2 aylığına beklemeye bırakmıştım. Bu süreçte sabundaki Lavanta kokusu tamamı ile uçtu ve sabun gliserinli bir el sabunu gibi kokmaya başladı.

Doğrusunu söylemek gerekirse beni hayal kırıklığına uğratan bir ürün oldu. Çok harika bir ürün beklemesem de en azından tıraş sabunu vazifesini görebileceğini umuyordum. Maalesef sabun ancak tıraş öncesi yüz yıkamak için veya el sabunu olarak kullanılabilecek bir sabun. Acaba beceriksiz olan ben miyim diye düşünerek @Aleksey komşuma da gönderdim. O da benimle hemfikir oldu.

Biraz daha detaylı anlatmak gerekirse; Sabunu köpürtmek için her yolu denedim bu fotoğrafları da sabun canavarı Semogue 830'umu kullanırken çektim. Sabun gördüğünüz gibi mukusumsu bir kıvam oluşturuyor. Çektikçe uzuyor:

2isxjlf.jpg
2meuanm.jpg

Benzer durumu Aleksey komşum da yaşamış:

2donxw.jpg

Daha sonra scuttle'a alarak elimden gelen bütün enerjimle köpük yapmaya çalıştım. Bunu yaparken de yine mümkün olan bütün kombinasyonları denedim. Sonuç aşağıda gördüğünüz gibi:

2rwmcno.jpg
1zqwndt.jpg

Ne yaparsam yapayım asla koruyucu bir köpük elde edemedim. Köpük asla kremimsi hale gelmiyor. Hep el sabunu kıvamında bol kabarcıklı kalıyor. Sabunu kabından çıkarttığım zaman da yağın kabın dibinde biriktiğini gözlemledim:

qxo19t.jpg

Üretici ile konu ile ilgili görüştüğümde bana tıraş sabunlarının krem gibi olmadığı biraz uğraşılması gerektiğini söyledi. Hayatında hiç tıraş sabunu kullanmamış birisi olsam buna belki inanırdım ama bence bu sabun kısaca bir tıraş sabunu değil. Bence kimse boşuna para vermesin.

Notum: 0/10 Çünkü tıraş sabunu görevini yerine getirmiyor.

Not: Sabunu atmadım. İsteyen arkadaşlara bölüp gönderebilirim denemek isterlerse.
Sabunun kıvamını görünce canım nedense maraş dondurması çekti Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
beni hiç şaşırtmadı bu olay. daha evvel de bir hevesle başka bir yerli markanın sabununu birkaç kişi almıştık. Allahtan herkes hemen almamıştı. bir de derdimizi anlatamadık o vakitler "tıraş sabunu böyle olur" deyip suçu bize attılar. o yüzden bu sabuna da yeltenmedim, böyle olacağını tahmin ediyordum. yine bizim yerli esnaf mantığı, devamı olsun düşüncesi hakim değil. bu sabunları daha sonra fırça uçlarını kırmak için kullanabiliyoruz, ziyan olmuyor Smile
Su ve NaOH dengesini tutturamamışlar ayrıca ne yağı kullandıkları da belli değil ama eminim en ucuz konola yağından yapmış ve tıraş sabunun olmazsa olmazı olan hint yağı ve hindistancevizi yağı koymamışlardır. Ayrıca sabunun sertliğini sağlayan formülasyona da sahip değiller, tallow sanırım hiç işin içine girmemiş
Bu şey organik bir simbiyoz falan mı yoksa ürküttü beni Smile
Zamanında Ottoman bu sabunlarla Cümbüşi SOTD eyledi biz bilemeyiz,
Teşekkürler,@cihankeskin
Geçen hafta aldığım 10049'un break in sabunu oldu cihankeskin komşum sağolsun. Gerçekten iş yok. Basmışlar gliserini, elinizi yıkadıktan sonra bile yağlı bir tabaka kalıyor elde. Zeytinyağı sabunu köpürtür gibi kocaman baloncuklar falan da var köpükte. Belki gliserin ve bıraktığı yağ gibi hissiyat ile preshave sabunu olarak kullanılabilir belki.
(03/01/2015, Saat: 02:57)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar rezil bir sitenin sabunları da rezil çıkacaktır. Hiç boşuna paranızı sokağa atmayın.

Yanılmamışım  Dodgy
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 100 47,018 3 saat önce
Son Yorum: Alkali
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 269 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,067,820 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 99,260 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 874 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,010 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 504,832 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,481 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,617 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,499 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: