Askerin Sakal Tıraşı
Merhabalar,

Köpürtmeyle ilgili bir sorum olacaktı. Malum Arko kutu olarak cıkardığı yılların eskitemediği traş sabununu bizlere sundu, piyasada buna benzer kutularında satılan traş sabunları bulunuyor (maca root gibi). Bu ürünleri kendi kutularında mı köpürtmeliyiz? yoksa bir parça alıp başka bir tas içerisinde mi ?

Eğer kendi kutularında köpürtüyorsak kullanım bittikten sonra kutusunu nasıl kapatmalıyız ? Yıkayıp köpükleri temizleyip öyle mi ?
foruma hoşgeldiniz.
köpürtme konusunda her yiğidin yoğurt yiyişi farklı ama sizin sorduğunuz bir parça alıp başka kapta köpürtme ancak cella gibi yumuşak sabunlarda mümkün.
genel kullanım şekli suda beklemiş fırçanın suyunu silkelyerek oldukça susuz halde sabun kabından sabun yüklemek sonrasında da yüzde yada başka kapta çok az (3-5 damla) su ekleyerek kıvamını buluncaya kadar köpürtmek.
kaptan sabun yükledikten sonra sabunu suya tutup sonra suyunun süzülmesini bekleyip kaldırıyorum ben.
http://geltir.com/thread-3024.html
keyifli tıraşlar dilerim
Hoşgeldiniz.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
(06/01/2015, Saat: 17:14)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.

Teşekkür ederim. Hoşbulduk Smile
Sevgili dostlar merhabalar, aranızda yeniyim ve kısa zamanda vatani görevimi yapmak üzere yola çıkacağım Smile

Sayenizde yaklaşık 2-3 aydır hiç olmadığım kadar tıraş olup, tıraş olmayı kendime vakit ayırmak gibi zevkli bir hale dönüştürdüm. Kıymetli tecrübelerinizden yararlanarak eskiden haftada 1 tıraş olan ben, artık tıraş olmak için fırsat kollar oldum hepinize peşinen teşekkür ederim Smile

Tecrübelerinizden yararlanmak istediğim konu şudur; Askerlik dolayısıyla her gün tıraş olmak zorunda olacağım. Çok hassas bir cildim olduğu söylenemez ancak her gün tıraş olmak beni ürkütmüyor değil,askerde kullanılan malzeme bittiğinde tekrar edinebilirlik konusunda sıkıntı yaşamakta çok doğal.

Sizlerden öneri talep ediyorum, pratik ve kısa süreli aynı zamanda da cildimizi en az deforme edecek asker tıraşını her sabah nasıl olmalıyım ve hangi malzemeleri edinmeliyim ? Sabun, Tıraş sonrası ürünler başta olmak üzere, tıraş bıçakları önerilerinizi de bekliyorum. Kullan-At stili bıçaklar daha mı pratik olur yoksa malum markaların kartuşlu serilerini mi önerirsiniz ?
Komşum öncelikle umarım askerliğin çabucak geçer. Tıraş konusuna gelirsek:
- Askerde eşyalar çok sık "yer değiştirir". Bu nedenle alabileceğin en ucuz şeyleri götür yanında. Asla pahalı bir malzeme götürme.
- Yaprak jilet yasak olduğu için ya kartuşlu ya da kullan atla tıraş olman gerekecek. Bu durumda Mach3 iyi bir tercih olabilir ama askerlik bu. Onun da "yer değiştirme" ihtimali olacaktır bu nedenle kullan at Blue3 leri de deneyebilirsin.
- En acı kısım burası ama fırça götürmeni tavsiye etmem. O fırçayı her zaman birilerinin alıp kullanma ihtimali var. En sağlamı köpük ve jel kullanmak.
- Bunları bittikçe askerdeki kantinden kolayca temin edebilirsin.
Şimdiden geçmiş olsun. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Satılıklarım: http://www.geltir.com/thread-7317.html
Şimdiden hayırlı tezkereler. Tıraş önerisi konusunda cihankesin'e katılıyorum..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(06/01/2015, Saat: 18:18)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelikle umarım askerliğin çabucak geçer. Tıraş konusuna gelirsek:
- Askerde eşyalar çok sık "yer değiştirir". Bu nedenle alabileceğin en ucuz şeyleri götür yanında. Asla pahalı bir malzeme götürme.
- Yaprak jilet yasak olduğu için ya kartuşlu ya da kullan atla tıraş olman gerekecek. Bu durumda Mach3 iyi bir tercih olabilir ama askerlik bu. Onun da "yer değiştirme" ihtimali olacaktır bu nedenle kullan at Blue3 leri de deneyebilirsin.
- En acı kısım burası ama fırça götürmeni tavsiye etmem. O fırçayı her zaman birilerinin alıp kullanma ihtimali var. En sağlamı köpük ve jel kullanmak.
- Bunları bittikçe askerdeki kantinden kolayca temin edebilirsin.
Şimdiden geçmiş olsun. Smile

+1

Cihankeskin komşum tam da Söylemek istediklerimi dile getirmiş Smile.

Sent from my iPad using Tapatalk
Cihankeskin üstada katılıyorum.
-Askerlik yaptığın yer ve şartlar önemli. Herkesin askerliği farklı geçer. Gittiğin yerde sıcak su bulma imkanın varsa kendine plastik bir tas alırsın içine arko sabun basıp en keyifli tıraşı yaşayabilirsin. ( Ben her sabah buz gibi suyla tıraş oluyordum sıcak su imkanım yoktu. ) Ama gittiğin yer önemli işte. Ben askerde don ve çorap bile çalındığını gördüm. ( çamaşırlarını yıkarsın kuruması için akşam koğuşa asarsın sabah uyandığında 1-2 eksik parça görebilirsin )
-Komutanların dolabında herşeyin nizami olmasını isteyebilir. Bütün eşyalarını verdikleri veya aldırdıkları tıraş çantana sığdırmanı isteyebilir. Dolabın içinde başka bir şey görmek isteyebilirler.
O yüzden çalınınca üzülmeyeceğin değerde ve sayıda ekipmanla askere gitmeni tavsiye ederim.
Hayırlı tezkereler Smile Sayılı gün çabuk geçer Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
sorunlu bir sakal yapım olduğundan askerde çok çekmiştim.
Geleneksel tıraş ile tanışmış olsaydım herşeye rağmen bir fırça ve bir sabun götürürdüm herhalde. alıştırma sürecini tamamlamış bir omega fırça ve 2 tane stick sabun(speick, tabac,palmolive vs) hem çok yer kaplamayacaktır hemde fiyatı açısından risksiz bir tercih olacaktır. Tabii jellerle sorununuz yoksa uğraşmaya gerek yok. Tıraş sonrası ürün olarak, fonex,füme,derby vs ucuz balsamlar kullanılabilir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı piankhy 14,723 4,483,570 2 saat önce
Son Yorum: recklesstr
  SAÇ TIRAŞI İÇİN MAKİNE ÖNERİSİ Cesko 10 1,161 30/01/2017, Saat: 22:47
Son Yorum: ix.mert
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Kerkenez 128 37,761 15/01/2017, Saat: 10:42
Son Yorum: Tahir
  Sakal yonu kanseri whitepeace 3 555 21/11/2016, Saat: 23:11
Son Yorum: ustaci
  Sakal kisaltma yöntemi? Serdaralman 19 1,237 21/10/2016, Saat: 00:53
Son Yorum: Serdaralman
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 142 61,661 27/08/2016, Saat: 09:16
Son Yorum: Monarch
  Banyo Tıraşı ferhat1905 51 20,764 01/08/2016, Saat: 21:09
Son Yorum: FurkanY
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz bayercy 63 22,015 05/07/2016, Saat: 12:57
Son Yorum: cihankeskin
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 7 5,522 04/07/2016, Saat: 15:27
Son Yorum: Lorenzo
  Güzel bir ustura tıraşı videosu Lord Sparhawk 28 26,020 06/06/2016, Saat: 00:24
Son Yorum: Lorenzo

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi