Askerin Sakal Tıraşı
#41
Simdiden hayırlı tezkereler   @Fallschirmjäger. Kullan at tıraş  bıçakları tüp köpükler askerlik için biçilmiş kaftan. Gönül isterki sabun/krem & fırça/de ile tıraş olunsun ama ne vakit ne de imkan oluyor. Zamanın değerini askerlikte iyice anliyor insan.
   Örnek vereyim; başlarda mach3 kullandim sakallarim seyrek olduğu halde kisa surede arası doluyordu daha sık temizlemek gerektiriyordu. Blue3 ün jilet araliklari daha geniş olduğu için daha hızli tiraş olunabiliyor. Bu kadar mı vakitsizdin diye düşünebilirsiniz Smile sınırlı lavabo ve sınırlı su olunca o kadar onemli hale geliyor ki. O iki dakika da jilet temizlemek bile onemli bir olaya dönüşüyor. Her zaman 15dk erken kalkılamıyor.
  Bunlar benim yaşadığım seyler sonuçta. Ben kıbrıstaydım hâlihazırda suyun halen de sıkıntılı olduğu bir yerdeydim.
Eğer bic metal ve blue3 kullan at ları fırsat bulursanız bir deneyimleyin derim.
Umarım askerliğinizi keyifle yapar ve bitirsiniz.

Son bir ek: mach3 hâlihazırda pahalı bir ürün oldugu için kanatlanma oranı çok yüksektir.  Biz aman yedek kafalar uçmasın diye sivil valizine kafaları saklayalım uğraşinda iken arkadaşın mach3 sapı ortadan kaybolmuştu. Bereket alan kişi insaf edip kafayi birakmiş arkadas bir iki gün sadece kafa ile tıraş olmuştu Smile
Cevapla
#42
@Fallschirmjäger Hayırlı tezkereler dilerim. Arko traş sabunu ilk kullandığımda bir parça koparıp traş tasında fırçayla köpürtmeye çalıştım Smile

Bundan malumunuz acemi olarak bir sonuç alamadım tabii ki , aynı gün traş fırçasını sabunu kırmadan direkt fırçayla köpürtünce sonuç mükemmel oldu.

* Kopardığım sabunla 5 traşlık sabun harcamıştım Big Grin bana denk gelmesede , Askerde traş keyfi bir ayrı muhabbeti olur onunda Smile
Cevapla
#43
Tekrar iyi dilekleriniz için teşekkür eder, tüm komşulara iyi pazarlar dilerim.
Asker tıraşı dedik, ekonomik olsun dedik ve bim'in Mans adlı ürününden çift bıçaklı olanını bir ay kadar denedim. Genel olarak izlenimim askerde değil de günlük hayatta kullanılabilecek güzel bir ürün olduğu yönünde. Sıcak su + fırça + sabun ve bu çift bıçaklı tıraş aleti ile kesin güzel bir sonuç alabilirsiniz. Askerlik için tercih etmememin nedeni tek perde de istediğim sonucu vermemesi ve özellikle çene ve yanaklarda pek fazla başarılı olmamasıdır.(Söylediklerim köpük ve tek perde tıraş için geçerlidir.) Ben de tek perde tıraş için başarılı olacağını düşündüğüm Mans üç bıçaklı tıraş aletini denemek üzere aldım ve onu deniyorum. Birkaç kez denememe rağmen maalesef ondan da memnun kalmadım. Çünkü tek perde de çene de başarısız kalıyor ve yüzümü gölgeli bırakıyor. Uzaktan bu gölge hali daha çok belli oluyormuş diye arkadaşlarımdan da fikir aldım. Bugün çift perde tıraş ile tıraş olunca o gölge halinin kalktıgını gördüm ancak çene kısmında yine de beni pek memnun edemedi. Kalite hissiyatı çift bıçaklısına göre daha düşük. Ancak artı özelliği olarak bıçakları keskin ve kayganlaştıcı bandı gayet kaliteli.
Wilkinson ürünlerini denemeyi düşündüm ancak askeri kantinde tekrar wilkinson bulamayacağımı ve dolabımda başka askerlerin ''bu da neymiş'' diye düşünme ihtimallerinden dolayı denememeye karar verdim. Askere Blue 3 ve Nivea nemlendirici tıraş köpüğüyle gitmeye karar verdim.
Askerden döndükten sonra Wilkinson ürünlerini denemeyi çok istiyorum özellikle Quattro Titanium modelini. Belki kullan-at ve kartuşlu ürünleri bu bahaneyle denemiş olup görüşlerimi sizinle paylaşırım.
Mark Earth
Cevapla
#44
@Fallschirmjäger komşum şimdiden hayırlı tezkereler dilerim size. Kullan at olarak Blue 3 yanında birde Bic metal deneyin. Tek jilet ve ince bir metal safety barı var.
Ben hala burun altı gibi dar kısımlarda takviye olarak kullanırım. Heryerde bulunurmu bilemem ama bir kez deneyin derim..

Cevapla
#45
(15/01/2017, Saat: 20:07)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Fallschirmjäger komşum şimdiden hayırlı tezkereler dilerim size. Kullan at olarak Blue 3 yanında birde Bic metal deneyin. Tek jilet ve ince bir metal safety barı var.
Ben hala burun altı gibi dar kısımlarda takviye olarak kullanırım. Heryerde bulunurmu bilemem ama bir kez deneyin derim..

Tabi ki denerim. Bende size Gillette Fusion'u tavsiye ederim beş bıçağın arkasındaki tek bıçak ile faul ve burun altlarınıza kolay ulaşabiliyormuşsunuz. Ben deneyemedim daha ama öyle görünüyor. Tedarik ederseniz sizin görüşlerinizi de almış oluruz. İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum Smile
Mark Earth
Cevapla
#46
(15/01/2017, Saat: 21:52)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabi ki denerim. Bende size Gillette Fusion'u tavsiye ederim beş bıçağın arkasındaki tek bıçak ile faul ve burun altlarınıza kolay ulaşabiliyormuşsunuz. Ben deneyemedim daha ama öyle görünüyor. Tedarik ederseniz sizin görüşlerinizi de almış oluruz. İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum Smile

Fusion'u neredeyse 10 yıl kullandım. Tek söyleyebileceğim askere giderken yanınızda götürebileceğiniz en kötü jilet tutucu.
Neden derseniz :
- pahalıdır
- çalınır
- 3 tıraştan sonra çöp olur, kestiğini sanırsınız, sakal olduğu gibi durur
- devamlı tıkanır
- cildiniz hassas olmasa bile bu alet yüzünden kendinizi hassas ciltli sanırsınız, kessin diye bastırmaktan yüzünüz pancara döner
- yeni model çıkardıklarında ( şu an proshield sanırım) eskisinin kalitesi dibi boylar, 3 tıraş bile çıkaramaz hale gelir
- kendi jeline ayarlıdır, gillette marka köpükle bile sıkıntı yaratır

Kısacası uzak durun, aman deyim Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı piankhy 15,927 5,250,443 Dün, Saat: 13:18
Son Yorum: Serjames
  Oglumun ilk tirasi korgunv 20 12,940 24/05/2017, Saat: 20:36
Son Yorum: KlasikTıras
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Kerkenez 153 46,742 12/04/2017, Saat: 20:08
Son Yorum: alp_er
  SAÇ TIRAŞI İÇİN MAKİNE ÖNERİSİ Cesko 10 2,095 30/01/2017, Saat: 20:47
Son Yorum: ix.mert
  Sakal yonu kanseri whitepeace 3 824 21/11/2016, Saat: 21:11
Son Yorum: ustaci
  Sakal kisaltma yöntemi? Serdaralman 19 2,056 20/10/2016, Saat: 22:53
Son Yorum: Serdaralman
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 142 69,195 27/08/2016, Saat: 07:16
Son Yorum: Monarch
  Banyo Tıraşı ferhat1905 51 24,267 01/08/2016, Saat: 19:09
Son Yorum: FurkanY
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz bayercy 63 26,016 05/07/2016, Saat: 10:57
Son Yorum: cihankeskin
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 7 6,070 04/07/2016, Saat: 13:27
Son Yorum: NikoKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi