20 yıllık yanlıştan dönüş...
Herkese merhaba,

20 yıldır kendimce her türlü tıraş yöntemini deneyip, sonunda yılıp, 5 bıçaklı gillette ile sürekli kabarık ve kızarık bir ciltle yaşamaya çalışırken kuaför bir arkadaşın tavsiyesiyle fırçalı, sabunlu dünyaya dalıverdim. Hemen google amcaya sordum ve beni buraya attı. Bir süredir takipteyim ve artık üye olma vaktidir dedikten sonra aranızdayım. Kuaför arkadaşın hediyesiyle Jaguar fırça, Arko sabun ve bir tıraş öncesi ( sabundan önce kullanılan ) jel kullanmaya başladım. 1 haftadır çok rahatladığımı söyleyebilirim. Makina olarak halen 5 bıçaklıyı kullanıyorum ve tıraş için jiletli makina tavsiyelerinizi rica ediyorum. Çok sert ve sık bir sakalım var. Yüzümün enteresan bir şekilde tek tarafı çok hassas ve hemen kabarıp, kızarıyor. Bu nedenle ona göre bir bıçak ve hatta fırça kullanmam gerek diye düşünüyorum. Yorumlarınızı ve desteğinizi esirgemezseniz sevinirim. Bu arada yaş 39 ama geç kaşmadığımı ümit ediyorum.
Hoşgeldiniz, zararın neresinden dönülse kardırSmile hem 40'lı yaşlar güzeldir.
Benim de yaşım belli oldu ama neyseSmile
(07/01/2015, Saat: 02:45)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, zararın neresinden dönülse kardırSmile hem 40'lı yaşlar güzeldir.
Benim de yaşım belli oldu ama neyseSmile

Hoşbulduk..
40' lı yaşlar güzel ama bu konulara o kadar sardım ki hanım bu yaştan sonra ne oluyor diye kıllanmaya başladı Smile)
Hoşgeldiniz firsttrue hocam;

Makine olarak forumda sıklıkla her yeni başlayana tavsiye edilen 2 makine var Edwin Jagger DE89 ve Muhle 34C - R89 bunlar mild yani yumuşak makineler ama daha sonra muhtemelen kanınıza geleneksel tıraş işleyeceğinden daha agresif ve daha yakın tıraşı isteyeceksinizBig Grin ilk saydıklarımdan farklı olarak bir Merkur Progress ile sorundan kurtulup ister mild ister agresif tıraş keyfini bir arada yaşayabilirsiniz Cool benim tavsiyem forumu biraz daha incelemeniz böylece daha sağlıklı ve kafanıza yatan bir karar verebilirsiniz.Jilet için üstadların söylediği gibi hepsini alıp denemek lazım kişiden kişiye ciltten cilde farklılık gösterebiliyor.Ben size biraz özet geçmiş gibi oldum ama son olarak Bayercy üstadın kombinasyonunu söylemek istiyorum(Progress makine,Tipsoft fırça ve Tabac sabun) Eğer maddi durumunuzda sorun yoksa bu kombinasyon sizi geleneksel tıraşın zirvesine çıkarabilir gerçi bunlarlada bitmiyor kana karıştı bir kere yeni ürünler kullandıkça yeni ürünler deneme isteği oluşacak içinizde neyse biraz uzun oldu galiba bilmiyorum üstadlar kadar açıklayıcı oldu mu benim naçizane fikrim bu şimdiden bol köpüklü ve güzel tıraşlar
hoşgeldiniz

kararınızı vermeden "bic metal" de deneyebilirsiniz
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hoşgeldiniz tahrişsiz bol köpüklü keyfli tıraşlar.
(07/01/2015, Saat: 03:54)bhdr003 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz firsttrue hocam;

Makine olarak forumda sıklıkla her yeni başlayana tavsiye edilen 2 makine var Edwin Jagger DE89 ve Muhle 34C - R89 bunlar mild yani yumuşak makineler ama daha sonra muhtemelen kanınıza geleneksel tıraş işleyeceğinden daha agresif ve daha yakın tıraşı isteyeceksinizBig Grin ilk saydıklarımdan farklı olarak bir Merkur Progress ile sorundan kurtulup ister mild ister agresif tıraş keyfini bir arada yaşayabilirsiniz Cool benim tavsiyem forumu biraz daha incelemeniz böylece daha sağlıklı ve kafanıza yatan bir karar verebilirsiniz.Jilet için üstadların söylediği gibi hepsini alıp denemek lazım kişiden kişiye ciltten cilde farklılık gösterebiliyor.Ben size biraz özet geçmiş gibi oldum ama son olarak Bayercy üstadın kombinasyonunu söylemek istiyorum(Progress makine,Tipsoft fırça ve Tabac sabun) Eğer maddi durumunuzda sorun yoksa bu kombinasyon sizi geleneksel tıraşın zirvesine çıkarabilir gerçi bunlarlada bitmiyor kana karıştı bir kere yeni ürünler kullandıkça yeni ürünler deneme isteği oluşacak içinizde neyse biraz uzun oldu galiba bilmiyorum üstadlar kadar açıklayıcı oldu mu benim naçizane fikrim bu şimdiden bol köpüklü ve güzel tıraşlar

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim, hoşbulduk. Sevgili bhdr003, geçen 20 yılda öyle saçma sapan paralar harcadım ki ( tabi bunu şimdi anlıyorum ) şu an her türlü fantaziye açığım. 1 haftalık sonuçtan oldukça memnunum, umarım bu şekilde devam eder. Normalde aynayla küs adamımdır ama şimdi dönüp dönüp aynaya bakıyorum bu ben miyim diye Smile
(07/01/2015, Saat: 02:39)firsttrue Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba,

20 yıldır kendimce her türlü tıraş yöntemini deneyip, sonunda yılıp, 5 bıçaklı gillette ile sürekli kabarık ve kızarık bir ciltle yaşamaya çalışırken kuaför bir arkadaşın tavsiyesiyle fırçalı, sabunlu dünyaya dalıverdim. Hemen google amcaya sordum ve beni buraya attı. Bir süredir takipteyim ve artık üye olma vaktidir dedikten sonra aranızdayım. Kuaför arkadaşın hediyesiyle Jaguar fırça, Arko sabun ve bir tıraş öncesi ( sabundan önce kullanılan ) jel kullanmaya başladım. 1 haftadır çok rahatladığımı söyleyebilirim. Makina olarak halen 5 bıçaklıyı kullanıyorum ve tıraş için jiletli makina tavsiyelerinizi rica ediyorum. Çok sert ve sık bir sakalım var. Yüzümün enteresan bir şekilde tek tarafı çok hassas ve hemen kabarıp, kızarıyor. Bu nedenle ona göre bir bıçak ve hatta fırça kullanmam gerek diye düşünüyorum. Yorumlarınızı ve desteğinizi esirgemezseniz sevinirim. Bu arada yaş 39 ama geç kaşmadığımı ümit ediyorum.

firsttrue komşum öncelikle forumumuza hoşgeldiniz diyorum. Sonrasında jiletli makine olarak Edwin Jagger DE89 Barley'i tavsiye edebilirim, Mild derecesinde bir alettir keskin bir jiletle (ki genellikle feather'ı söylüyorlar ve kombinliyorlar) iyi tıraş çıkarabilirsiniz. Sabun olarak ta Arko cildi biraz kuruttuğu için Cella tipi nemlendirici tarz bir sabunla iyi tıraşlar geçirebileceğinize inanıyorum. Tekrardan hoşgeldiniz Smile Bol köpüklü, tahrişsiz tıraşlar dilerim.

Not : Tıraş ürünleri için forumumuzda üye olarakta bulunan Mustafa Gönen beyefendi ile görüşebilirsiniz Tahtakale'deki İmpa Ticaret'in sahibidir. Ayrıca Satılık ürünler bölümünden İmpa Ticaret Tıraş Ürünleri listesinden ürün listesine ulaşabilirsiniz Smile
Hoşgeldiniz, hepimiz yanlışlardan dönüp bu müstesna siteye geldik. En yakın zamanda beş bıçaklıyı bir kenara bırakın bence. Edwin Jagger DE89 veya Merkur Progress işinizi görür.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 19,278 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Geçmişe Dönüş erm272 42 14,438 18/05/2020, Saat: 23:39
Son Yorum: dimitraki
  Geleneksel tıraşa dönüş... shkoksal 15 6,711 07/12/2018, Saat: 14:06
Son Yorum: newfel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: