1. Geleneksel İzmir Geleneksel Tıraş Buluşması
(28/04/2015, Saat: 23:04)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbullular hem troll hem soğuk esprili insanlar çıktı Big Grin

Üstadım hep içlerinde bir fesatlık var, çekemiyorlar huzurlu, sakin kentimizi Big Grin
Acta est fabula, plaudite.
(28/04/2015, Saat: 23:24)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım hep içlerinde bir fesatlık var, çekemiyorlar huzurlu, sakin kentimizi Big Grin
Komşum aslında yıllardır gitmedim Izmir'e belki çocukken bir iki kere ziyaret ettim ama hep bir şekilde sıcaklık duyduğum bir şehir hiç bilmesem de.

Istanbul çileden çıkarıyor bizi orası bir gerçek Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(28/04/2015, Saat: 22:50)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çiğdem diyorlarmis Smile Pardon arkadaşlar yapmasam olmazdı
Big Grin Big Grin süper fikir
(28/04/2015, Saat: 23:24)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım hep içlerinde bir fesatlık var, çekemiyorlar huzurlu, sakin kentimizi Big Grin

O kadar trafik insanın dengesini bozuyor, huzur algısını şaşırtıyor tabi Big Grin Ben 3-5 İstanbullu arkadaşımı Boyoz ve Kuzu kokoreç sayesinde asimile ettim gibi. Sevgili @Chinaski @candova @kethuda57 bir gelip sabah körfeze karşı fırında yumurta ve boyoz yerken çay içseler, trafiksiz kent nasıl olur görseler veya alsancakta güneşi rakı, izmir tulumu ve kavun ile batırırken muhabbete doysalar bakalım İstanbula dönerken ayak sürüyorlar mı sürümüyorlar mı Big Grin
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

İzmire hiç gitmedim ama izmir bana hep güzellikleri çağrıştırıyor Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(28/04/2015, Saat: 23:37)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar trafik insanın dengesini bozuyor, huzur algısını şaşırtıyor tabi Big Grin Ben 3-5 İstanbullu arkadaşımı Boyoz ve Kuzu kokoreç sayesinde asimile ettim gibi. Sevgili @Chinaski @candova @kethuda57 bir gelip sabah körfeze karşı fırında yumurta ve boyoz yerken çay içseler, trafiksiz kent nasıl olur görseler veya alsancakta güneşi rakı, izmir tulumu ve kavun ile batırırken muhabbete doysalar bakalım İstanbula dönerken ayak sürüyorlar mı sürümüyorlar mı Big Grin
Inşallah fırsat olur kaptanım, özendirdin Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(28/04/2015, Saat: 23:37)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar trafik insanın dengesini bozuyor, huzur algısını şaşırtıyor tabi Big Grin Ben 3-5 İstanbullu arkadaşımı Boyoz ve Kuzu kokoreç sayesinde asimile ettim gibi. Sevgili @Chinaski @candova @kethuda57 bir gelip sabah körfeze karşı fırında yumurta ve boyoz yerken çay içseler, trafiksiz kent nasıl olur görseler veya alsancakta güneşi rakı, izmir tulumu ve kavun ile batırırken muhabbete doysalar bakalım İstanbula dönerken ayak sürüyorlar mı sürümüyorlar mı Big Grin

İmkanım olsa istanbulda bir gün kalmam kaptanım Smile işyerimle evim yürüyerek taş çatlasa 20 dakika ama servis akşamları anca yarım saatte eve bırakabiliyor  Confused
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Muhtemelen istanbullular benim yazıyı okurken şöyle görüyorlar
''bla bla bla bla Trafiksiz Kent bla bla bla bla'' Big Grin

@Chinaski
Gemide olmadığım her an buyur gel komşum ne demek =)

@kethuda57

Evim ile şehir merkezi olarak nitelendirebileceğim Alsancak arası 35 km en baba trafikte 30 dakikada otoparka girmiş olurum =) İstanbullular bir bir emekli olup marmaris, bodrum, çeşme ve urla'ya yerleşiyorlar veya işi buraya taşıyorlar. Hiç mi imkan yok?
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Kaptanim
İstanbul u sevdiğimi söyleyemem. İzmiri özlemimi bastiriyorum yıllardır.

İstanbul'da okuyan bir İzmir'li olarak, hem de dershaneydi müzikle ilgili işlerdi derken son 3-4 yılını bir fiil Alsancak'ı karış karış yürüyerek geçirmiş biri olarak; çok özledim be. İstanbul valla zor şehir, yine kendi güzellikleri var ama katlanılması gereken sıkıntılar çok daha fazla. İzmir'in tek sıkıntısı İstanbul'a kıyasla kasaba, tatil beldesi gibi kalması.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,218 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  27.03.2021 İstanbul buluşması Soner 13 6,024 29/10/2022, Saat: 11:30
Son Yorum: Soner
  19 Ağustos Cuma Ankara Buluşması. Efrasyab 1 1,841 19/08/2022, Saat: 22:55
Son Yorum: ekindgn
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,670 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  Ankara Buluşması ekindgn 5 2,655 23/05/2022, Saat: 21:37
Son Yorum: ekindgn
  20.04.2022" Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması Bakımlı Erkek 1 1,571 21/04/2022, Saat: 10:23
Son Yorum: donniebrasco
  Ankara Buluşması - 17 Şubat Perşembe ekindgn 10 3,793 18/02/2022, Saat: 10:29
Son Yorum: DelikanliTiras
  Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması 15.01.2022 Bakımlı Erkek 6 2,908 03/02/2022, Saat: 15:53
Son Yorum: crsm
  Ankara Buluşması - 23 Aralık Perşembe ekindgn 13 5,412 26/12/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: DelikanliTiras
  Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması 20.11.2022 Bakımlı Erkek 6 2,753 21/11/2021, Saat: 21:10
Son Yorum: Soner

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: