1. Geleneksel İzmir Geleneksel Tıraş Buluşması
(28/04/2015, Saat: 23:32)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum aslında yıllardır gitmedim Izmir'e belki çocukken bir iki kere ziyaret ettim ama hep bir şekilde sıcaklık duyduğum bir şehir hiç bilmesem de.

Istanbul çileden çıkarıyor bizi orası bir gerçek Smile

Lise yıllarım İstanbul'da yatılı olarak geçti, genelde Kabataş, Taksim, Cihangir arasında vakit geçirirdik. Akabinde üniversite için Ankara derken, gerçekten özlediğimi farkedip tekrar buraya dönmek istedim. Ancak düşününce İzmir'in sıcaklığı kentte değil aslında, insanlarında. İstanbul'un en makbulü, yılda 3-4 gün olanı Smile Ancak yolunuz düşer de gelirseniz her zaman bekleriz komşum.
Acta est fabula, plaudite.
(28/04/2015, Saat: 23:54)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaptanim
İstanbul u sevdiğimi söyleyemem. İzmiri özlemimi bastiriyorum yıllardır.

Buyrun bastırmayın İstanbul buluşmasını burada düzenleyelim Big Grin
(29/04/2015, Saat: 00:00)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'da okuyan bir İzmir'li olarak, hem de dershaneydi müzikle ilgili işlerdi derken son 3-4 yılını bir fiil Alsancak'ı karış karış yürüyerek geçirmiş biri olarak; çok özledim be. İstanbul valla zor şehir, yine kendi güzellikleri var ama katlanılması gereken sıkıntılar çok daha fazla. İzmir'in tek sıkıntısı İstanbul'a kıyasla kasaba, tatil beldesi gibi kalması.

http://www.sabanciuniv.edu/tr/akademiktakvim?yil=2014 29 Mayısta okul bitiyormuş komşum çok bir şey kalmamış Smile Döndüğünde vaktin olursa Mundo'da bir şeyler içer muhabbet ederiz.

İzmir'in İstanbul'a kıyasla kasabadan hallice olduğuna katılıyorum fakat bn bu kasaba ruhuyla seviyorum. İstanbul gibi bir mega kent olmaya doğru evrildikçe bu samimi İzmir kaybolur diye düşünüyorum. Hem kasaba falan diyoruz da İstanbulda bulupta İzmirde bulamayacağınız pek bir şey kalmadı. Ultra lüks markaların mağazaları yok o da ortalama bir vatandaş için pek bir şey farketmiyor. Yeme-içmeden, alışverişe ordan hizmet sektörüne kadar pek çok şey İzmirde de var artık. Hem 30 dakika araba mesafesinde Çeşme bir gibi cennet var Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(29/04/2015, Saat: 00:10)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buyrun bastırmayın İstanbul buluşmasını burada düzenleyelim Big Grin
http://www.sabanciuniv.edu/tr/akademiktakvim?yil=2014 29 Mayısta okul bitiyormuş komşum çok bir şey kalmamış Smile Döndüğünde vaktin olursa Mundo'da bir şeyler içer muhabbet ederiz.

İzmir'in İstanbul'a kıyasla kasabadan hallice olduğuna katılıyorum fakat bn bu kasaba ruhuyla seviyorum. İstanbul gibi bir mega kent olmaya doğru evrildikçe bu samimi İzmir kaybolur diye düşünüyorum. Hem kasaba falan diyoruz da İstanbulda bulupta İzmirde bulamayacağınız pek bir şey kalmadı. Ultra lüks markaların mağazaları yok o da ortalama bir vatandaş için pek bir şey farketmiyor. Yeme-içmeden, alışverişe ordan hizmet sektörüne kadar pek çok şey İzmirde de var artık. Hem 30 dakika araba mesafesinde Çeşme bir gibi cennet var Smile

Hay hay kaptan, döneyim ben buluşuruz muhakkak. Bekleyin İzmir buluşması için beni, hep beraber buluşalım. Big Grin

Katılıyorum, İzmir bir İstanbul olmasın zaten. Çeşme-Urla-Mordoğan tarafları gerçekten birer cennet her yaştan insan için. Gereksiz büyüyüp eski havasını kaybeden bir Alaçatı örneğimiz var zaten. Ben Alsancağı yağmur sonrası pazar saat 8'de seviyorum en çok. Gül sokağın o saatteki sakinliği bir başka güzel. Smile
yaklaşık 4,5 yıldır izmir' de yaşıyorum. öğrendiğim şudur ki, o "gevrek" bizim bildiğimiz simit değil. çoğu fırında simit istediğinizde, istanbul simidi alabiliyoruz Smile birkaç ay evvel yanımda birisi "çiğdemli gevrek" istemişti. bir tamlama olarak duyunca pek hoşuma gitmişti. muhabbeti geçince aklıma geldi. alins' in amerikan servisi kağıtlarını ve teyzem börek' in kutu ev amerikan servislerini okumak bile keyifli. buluşmayı da bunlardan birinde yaparsak, fotoğraflarız da sizler için Smile
Evet, tarih önerileri?
@straht komşum emekli olunca memleketim sinopa yerleşme hayalim var tabi o günleri görebilirsek yaş daha 31 Smile ama bu yaştan sonra şehir değiştirmeyi pek gözüm kesmiyor.

Neyse konunuzu pek sabote etmeyeyim. İlk öneriyi ben yapayım bruce komşum Smile 1 mayısla birlikte toplam 3 günlük bir tatil imkanı var eğer bir yerlere kaçmıyorsanız buluşmak için harika bir fırsat Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(29/04/2015, Saat: 05:21)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neyse konunuzu pek sabote etmeyeyim. İlk öneriyi ben yapayım bruce komşum Smile  1 mayısla birlikte toplam 3 günlük bir tatil imkanı var eğer bir yerlere kaçmıyorsanız buluşmak için harika bir fırsat Smile

çok güzel olurdu komşum lakin 4 Mayıs'a kadar iptalim yoğunluktan Undecided
Eee İzmir tayfa, ne zaman buluşuyoruz? Big Grin
Artık hangi gün olursa ne zaman olursa olsun da buluşalım diyorum Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@sertaç , @Bruce , @ohtararan nerelerdesiniz?
Yer mekan zaman belirleyelim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,218 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  27.03.2021 İstanbul buluşması Soner 13 6,023 29/10/2022, Saat: 11:30
Son Yorum: Soner
  19 Ağustos Cuma Ankara Buluşması. Efrasyab 1 1,841 19/08/2022, Saat: 22:55
Son Yorum: ekindgn
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,668 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  Ankara Buluşması ekindgn 5 2,655 23/05/2022, Saat: 21:37
Son Yorum: ekindgn
  20.04.2022" Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması Bakımlı Erkek 1 1,571 21/04/2022, Saat: 10:23
Son Yorum: donniebrasco
  Ankara Buluşması - 17 Şubat Perşembe ekindgn 10 3,793 18/02/2022, Saat: 10:29
Son Yorum: DelikanliTiras
  Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması 15.01.2022 Bakımlı Erkek 6 2,908 03/02/2022, Saat: 15:53
Son Yorum: crsm
  Ankara Buluşması - 23 Aralık Perşembe ekindgn 13 5,412 26/12/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: DelikanliTiras
  Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması 20.11.2022 Bakımlı Erkek 6 2,753 21/11/2021, Saat: 21:10
Son Yorum: Soner

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: