Wilkinson Sword fırça
4-5 yıl önce aldığım fırça. Alırken Amerikan malı sanıyordum ama altında Alman malı yazıyor. Kıllar klasik berber fırçalarından çok daha yumuşak ama içinde onların yarısı kadar kıl var. Ne kılı olduğunu ustalara sormak istedim. Bir de ben fırçayı hoyratça kullanmışım sanırım. Forumda hangi komşumun fırçasının resmini görsem, hep pırıl pırıl ve yeni gibi. Sizce yeni bir fırça almalı mıyım?
2je8rkg.jpg
2vsq8mq.jpg
Domuz kılı komşum. Forumda gördüğünüz fırçaların yarıdan fazlası porsuktur. Porsuk da haliyle domuzdan daha havalı gözükür. Sakın karıştırmayın. Domuz kılı fırçalar ise kullandıkça daha da açılır ve yumuşar.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bende de dedemden kalma bir adet bundan var. Manevi degerini bir kenara birakirsak bes para etmez, Omega'larin yanindan gecmez. Duruyor oyle, size de onerim zaman kaybetmeyip guzel bir porsuga gecmeniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam lütfen şahsi algılamayın, piyasada bulabileceğiniz en kötü fırçadır. Vakti zamanında ben de almıştım, fazla kullanmamama rağmen hem kılları döküldü hem de ortasındaki kıllar dolaşıp düğüm oldu.
Teşekkür ederim arkadaşlar, acilen fırça almam lazım o zaman.
Ben de aynı fırçayı kullanmistim komşum. O zamanlar omegalari semogue lari bilmedigimizden iyi saniyordukSmile
Omega lardan birini seçip kullanmanızı tavsiye ederim.
wilkinson birçok markette ve tıraş malzemeleri satılan yerlerde bulunabilen orta karar bir fırça bence dökülme problemi olmadı bende ama onun yerine porsuk alana kadar domuzlar içinde jaguarın 116-17 miydi tam hatırlamıyorum modelini fiyatı 15 tl fırçasını gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Sent from my iPad using Tapatalk
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Teşekkür ederim komşular.
Merhaba,
Bu fırçanın sizce düğüm çapı, ölçüleri ne olabilir? Benim zevkle kullandığım bir fırça. Sizden, bu zevksize (yani bana) bu fırçayı model olarak bir ürün tavsiye etmenizi rica ediyorum. Eğer tahmini bir ölçü vs söylerseniz, ben kendim de araştırabilirim. Backbone gibi kavramlara biraz uzağım. O yüzden çok zor şeyler istemek yerine, çıtayı çok düşük tutup, buna benzer bir ürün tavsiye etseniz yeter diyorum. Yavaş yavaş çıtayı yükseltmek diyelim. Zamanla fırçaları tanır daha başka şeylere yönelebilirim.

Mesela fırçanın yüzde dağılmasının ne demek olduğunu dahi bilmiyorum? Nasıl bir fırça istersin, yüzde dağılan bir şey mi diyen arkadaşlar olursa şayet, en başta belirttiğim : "Bu fırça dağılıyorsa evet yüzde dağılan fırça severim, dağılmıyorsa sevmem".

Peki neden bu kadar memnun iken değiştiriyorum? Cevap şu: Zaten kartuş kullanan biriyim. Dolabım çok renksiz. Bari bir tane kaliteli ürünüm olsun istiyorum.

Teşekkürler.
@Mirkwood fırçadan önceden memnunsan eğer temizlik işleminden sonra eski performansına ulaşır
sabun artıkları bariz belli oluyor .
Temizlemek için önce elma sirkesini seyrelt içinde 10dakka beklet sonrada bulaşık deterjanıyla köpürt ve yıkadığın deterjanlı suda 5-10 dakika beklet eskisi gibi olur.

şekle takılma fırça iyidir arada bende kullanırım ilk fırçamdır gayet yumuşak ve hassas ciltler için ideal.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 817 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,202 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,555 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,652 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,779 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,070 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,794 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt
  Bu Hangi Fırça ? Mauser 47 23,568 18/02/2021, Saat: 23:48