Muhle Jilet
Not: her bir traşı 3er perdeden oldum. Toplam 3 traş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(14/03/2017, Saat: 11:30)erdsde Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki merak takıntıya dönüştü birazSmile Yaklaşık 1 aydır geleneksel tıraş işine ciddi olarak girdim. Şu anda aldığım jilet markaları Gillette 7 o'clock sarı, (140 adet) Timor solingen,(100 adet)  Bolzano(100 adet) , Polsilver İridium,(100 adet) Shark,(100 adet)  Astra Yeşil,(200 adet)  Astra Mavi(10 adet) , Muhle(10 adet) , Personna(100 adet) , Personna Platinum(30 adet), Perma Sharp,(5 adet)  Zaza(10 adet), Feather,(10 adet ) Rapira(5 adet) .

Voskhod alsam mı almasam mı diye düşünüyorum şimdi de. Toplam jilet sayım da 915 'e ulaştı. Haftada 5 gün traş olduğumu varsayarsak, yılda 260 traş yapar. Her jiletle ortalama 5 kez traş olsam. 915x5= traş yapar. 4575/260 =yaklaşık 17 yıl oluyor.

@erdsde Ohoooo ne yaptınız öyle Smile Keşke o parayı güzel bir fırçaya verseydiniz, tıraş zevkiniz ikiye katlanırdı.
Abarttığımı biliyorum. Smile Fırçamdan da memnun değilim ama ne alacağıma karar veremedim Simpson duke 3 veya 2 memnun eder mi beni?
Tek rehberim akıl ve bilimdir.
Mühle jilet ile 2. Tıraş;
Keskinliği ilk tıraş ile kesinlikle aynıydı hatta daha kıvamlı bir köpükle ilk tıraşa göre daha iyi kaydı yüzümde.Gerçekten konforlu bir jilet olduğunu söyleyebilirim, tıraş sonrası jilet yanığı etkisi minumum düzeydeydi gene.
Mühle gibi yüksek işçiliğe sahip şirketin ürettiği jiletin körelmeden kaç tıraş çıkaracağını sabırsızlıkla merak ediyorum.

Mühle ile 3. Tıraş;

Wtg standart karakterinden bir tık aşağı gibiydi.
Xtg Keserken tereddüt içinde kaldı sanki.
Atg de baltayı taşa vurdu .

Tıraşı rötüşlarla tamamladım ve konforsuz bir tıraş sonrası his vererek sınıfta kaldı.
Muhle jilet bana en çok uyan jilet. Sert sakallarım var. EJ89 da Hem keskin hem de konforlu bir tıraş sunuyor. 2. Tıraşta bile 1. Tıraştaki konforu sunuyor. Gayet kaliteli bir jilet. Tek olumsuz yanı fiyatı. Bir paket (10 jilet) 12 TL. Stok yaptığım tek jilet bu oldu. Şu an favorim.

Keskinlik Feather dan bir tık aşağısı. Ama feather’dan daha konforlu. Kolay kolay kesme vs yapmıyor. Sert, kıvırcık sakallılara öneririm. Ben dediğim gibi 2 tıraşta kullanıyorum. Bence 3. bile çıkarır ama hijyen nedeniyle 2 tıraştan sonra atıyorum jileti.

Tek jilet hakkım olsa Muhle derdim Smile
d45c05cf386ee0cb8e39784d0fd3edb4.jpg
(12/11/2017, Saat: 19:03)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhle jilet bana en çok uyan jilet.
Stok yaptığım tek jilet bu oldu. Şu an favorim.

+1

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(12/11/2017, Saat: 19:03)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhle jilet bana en çok uyan jilet. Sert sakallarım var. EJ89 da Hem keskin hem de konforlu bir tıraş sunuyor. 2. Tıraşta bile 1. Tıraştaki konforu sunuyor. Gayet kaliteli bir jilet. Tek olumsuz yanı fiyatı. Bir paket (10 jilet) 12 TL.  Stok yaptığım tek jilet bu oldu. Şu an favorim.

Keskinlik Feather dan bir tık aşağısı. Ama feather’dan daha konforlu. Kolay kolay kesme vs yapmıyor. Sert, kıvırcık sakallılara öneririm. Ben dediğim gibi 2 tıraşta kullanıyorum. Bence 3. bile çıkarır ama hijyen nedeniyle 2 tıraştan sonra atıyorum jileti.

d45c05cf386ee0cb8e39784d0fd3edb4.jpg

@Dragon hijyen mevzusunu tam olarak ben anlamadım. Nasıl anlamadığımı biraz anlatmaya çalışayım...

Ben şöyle düşünüyorum/anlıyorum;

Şimdi bu jileti sadece siz kullanıyorsunuz. Bir başkasının cildine temas etmiyor. Bu kısmını geçtik.

Jileti ikinci kez kullanıyorsanız ilk kullanımınızdan ikinci kullanımınıza kadar bir süre geçiyor. Üçüncü kez kullanacak olsanız bu sefer ikinci kullanımınızla üçüncü kullanımınız arasında da aynı süre geçecek. 4. kez için de aynı durum böyle devam edip gidiyor. Burada hijyenik açıdan sizce sıkıntı nedir?
Dostum ilk kullanımda, bir kesik kan transferi olursa veya havadan transfer yolu ile jilet ustunde bakteri olusumu olabilir, ayrıca acık ortamda bırakılan jilet mikro olcekte korozyon meydana getirebilir siz gormesenizde. Bunun gibi nedenlerden ozet olarak.
(13/11/2017, Saat: 11:12)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum ilk kullanımda, bir kesik kan transferi olursa veya havadan transfer yolu ile jilet ustunde bakteri olusumu olabilir, ayrıca acık ortamda bırakılan jilet mikro olcekte korozyon meydana getirebilir siz gormesenizde. Bunun gibi nedenlerden ozet olarak.

(13/11/2017, Saat: 03:20)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dragon hijyen mevzusunu tam olarak ben anlamadım. Nasıl anlamadığımı biraz anlatmaya çalışayım...

Ben şöyle düşünüyorum/anlıyorum;

Şimdi bu jileti sadece siz kullanıyorsunuz. Bir başkasının cildine temas etmiyor. Bu kısmını geçtik.

Jileti ikinci kez kullanıyorsanız ilk kullanımınızdan ikinci kullanımınıza kadar bir süre geçiyor. Üçüncü kez kullanacak olsanız bu sefer ikinci kullanımınızla üçüncü kullanımınız arasında da aynı süre geçecek. 4. kez için de aynı durum böyle devam edip gidiyor. Burada hijyenik açıdan sizce sıkıntı nedir?

Serdar komşumun dediği gibi. Sonuçta yüze değen kesik atan ayrıca korozyon ve oksitlenme yaşayabilen bir madde. O yüzden 2. den sonra kullanmıyorum. Hatta bazen 1. den sonra da kullanmıyorum. Bir de jileti kurulamak, kağıda koyup ayrı bir kuru ortamda saklamak gerekiyor. Buna bazen üşeniyorum Smile Mıknatısa falan yapıştırıp açıkta da bırakmıyorum. Evde çocuk var. Mutlaka güvenli bir yere almam gerekiyor. Bu yüzden en fazla 2 kullanım yapıyorum
Sıkın bir fıs fıs kolonya jilet ve alete sonra zaten sıcak suya daldırıyoruz. Hoş bende ikinciden sonra atıyorum çoğu jileti.  Mikrobu, bakteriyi kartuş kullananlar düşünsün. Hala anlayamıyorum bir ay kullanıyorum diyorlar . Ülen bu aleti bizde denedik senin sakalın kaşmir de bizimki çelikmi ??? Sakalı zımparalıyorlar Smile @dikdik_s arkadaşımızın düşüncelerine katılıyorum . Fakat kolonya iyi bir çözüm diye düşünüp ben uyguluyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,282 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,564 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,681 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,189 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,922 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur