Muhle
Mühle jiletin orta keskinlik te bir jilet olduğuna katılıyorum. Sakallarımın sert olduğu söylenir ilk tıraşımda 2-3 günlük sakallarımı alırken zorlandım biraz, keskinliği iyi olmadığından ama konforlu 3 perde traşı son perde tersten olmak üzere sorunsuz alıyor 3 kere kullandım artık dördüncüde temiz traş yapamayacağını belli edinceSmile attım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Not: her bir traşı 3er perdeden oldum. Toplam 3 traş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(14/03/2017, Saat: 08:30)erdsde Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki merak takıntıya dönüştü birazSmile Yaklaşık 1 aydır geleneksel tıraş işine ciddi olarak girdim. Şu anda aldığım jilet markaları Gillette 7 o'clock sarı, (140 adet) Timor solingen,(100 adet)  Bolzano(100 adet) , Polsilver İridium,(100 adet) Shark,(100 adet)  Astra Yeşil,(200 adet)  Astra Mavi(10 adet) , Muhle(10 adet) , Personna(100 adet) , Personna Platinum(30 adet), Perma Sharp,(5 adet)  Zaza(10 adet), Feather,(10 adet ) Rapira(5 adet) .

Voskhod alsam mı almasam mı diye düşünüyorum şimdi de. Toplam jilet sayım da 915 'e ulaştı. Haftada 5 gün traş olduğumu varsayarsak, yılda 260 traş yapar. Her jiletle ortalama 5 kez traş olsam. 915x5= traş yapar. 4575/260 =yaklaşık 17 yıl oluyor.

@erdsde Ohoooo ne yaptınız öyle Smile Keşke o parayı güzel bir fırçaya verseydiniz, tıraş zevkiniz ikiye katlanırdı.
Abarttığımı biliyorum. Smile Fırçamdan da memnun değilim ama ne alacağıma karar veremedim Simpson duke 3 veya 2 memnun eder mi beni?
Tek rehberim akıl ve bilimdir.
Mühle jilet ile 2. Tıraş;
Keskinliği ilk tıraş ile kesinlikle aynıydı hatta daha kıvamlı bir köpükle ilk tıraşa göre daha iyi kaydı yüzümde.Gerçekten konforlu bir jilet olduğunu söyleyebilirim, tıraş sonrası jilet yanığı etkisi minumum düzeydeydi gene.
Mühle gibi yüksek işçiliğe sahip şirketin ürettiği jiletin körelmeden kaç tıraş çıkaracağını sabırsızlıkla merak ediyorum.

Mühle ile 3. Tıraş;

Wtg standart karakterinden bir tık aşağı gibiydi.
Xtg Keserken tereddüt içinde kaldı sanki.
Atg de baltayı taşa vurdu .

Tıraşı rötüşlarla tamamladım ve konforsuz bir tıraş sonrası his vererek sınıfta kaldı.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi