Muhle Jilet
Bugün Migros'ta %96 litrelik Etil alkol vardı. Jileti makinasının içinde alkol dolu bir kapta bekletsek, jilet veya makinaya zarar gelir mi acaba? Paslanır mı ki?

Tabi kastigina değer mi derseniz, kalanıyla da Aftershave falan yaparsak dediydim.

SeckinB
Uzun süre bekletilince ne olur kestiremiyorum fakat bir kaç dakikalık bekletmelerle birşey olacağını sanmam ki o da mikropların ölmesi için yeterli olur ki ortalama bir ev ortamında bir kaç dakika alkolde bekletmeye rağmen sağlığı tehdit edecek birşeyler sanırım bulunmaz. En azından ben o tedirginliği yaşamıyorum.

Temizlik için izopropil alkol daha iyi. Fiyatı da daha ucuz. (litresi 8 liraya aldım ben geçenlerde).Yalnız bildiğim kadarıyla ipa (izopropil alkol) virüslere karşı bir temizlik sağlıyor. Mantar bakteri türevlerinde etkisiz kalıyor. Onlar için de evde bira yapanların kullandığı starsan isimli bir dezenfektan var. 100 mlsi 25 lira olması lazım fakat 500 ml ye 1 çay kaşığı yeterli oluyor(muş). Tabii bunlarla uğraşmak yerine bir barbasol edinmek hem tıraş malzemesinin hem de kafanın sıhhati açısından daha iyi olur.
Karısık olarak aldıgım jiletlerin icinden sansıma muhle geldi elime. Entresan normalde 2 tırasta degistirim jiletleri bununla 3 tıras gittim.
Sanırım mild ama dayanıklı bir yapıda jilet. Agresif aletlerle daha uyumlu oluyor anladıgım. Rocnel agresif elit le harika bir ikili oldular. 3 tıras wtg,xtg olarak 2ser perdeden cok guzel gecti.
Bende bir süre kullandıktan sonra ve polsilver dan sonra az keskin gelmeye başladı Ej89 ile. Çok konforlu ve dayanıklı ama polsilver/ gilette 7 oclock gibi keskin değil. Az daha keskin olaymış tadından yenmezmiş. Tahminimce Agresif alete çok uyar. Çok güvenli ve konforlu çünkü
İlk yorumumun üzerinden biraz geçmiş, aynı jiletle 2. kez tıraş oldum.
Fikrim nerdeyse hiç değişmemiş... Orta keskinlikte ve kaliteli bir jilet Smile

Polsilver gibi keskin olmasa da benim gibi orta-yaş grubundaki erkeklere uygun Wink

Polsilver bağımlılık yapıp, kendisini aratıyor sanırım, Sarı jilet bile keskin gelmiyor artık.

21 Nisan guncellemesi:
Muhle 4. tirasta kendini koyvermesede keskinliği azaldı. Anliyorum ki jiletlerin genel kullanım ömrü bende 3
İlk kulladığım jilettir kendileri. Sert sakallarım için jilet çok keskin değil ama oldukça konforlu diyebilirim. Wtg-Xtg-Ters Xtg olarak Rahat 3 tıraş çıkartabiliyorum. 4. tıraşta hem keskinlik hemde konforu iyice düşmektedir. 10'lu paketi 17 tl olunca F/P olarak başka jiletleride incelemeye itti beni...
Şimdiye kadarki kullandığım Jiletler içinde 1. Sıraya koyduğum jilettir. (Permasharp, wilkinson, voshkod, sputnik, 7 o'clock Sharp edge, personna comfort coated)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Mühle R41 siparişim ile birlikte numune olarak gelen bu jileti ne yazık ki beğenmedim. Elbette çok kötü bir jilet değil; ancak şu anda 10' lusu 18,00 TL' ye satılıyor. Bence sahip olduğu performans adette 1,8 TL' yi hakketmiyor. Mühle R41 ne kadar iyi bir aletse, Mühle jilet kalite anlamında ters orantılı. Açıkçası Feather kadar keskinlik beklememiştim; ama R41' de bile takılma yapacağını tahmin etmiyordum. Genel anlamda normal bir tıraş yaşadığımı söyleyebilsem de, keskinlik ve konfor ayarını tutturamadıklarını düşünüyorum. Keskin Jiletler kategorisine sokulamayacağı aşikarken yeterli konforu sunamamış olmaları büyük eksi. Mühle Jilet bende tam bir hayal kırıklığına sebep oldu. Özellikle bu fiyata tercih edemeyeceğim bir jilet olduğunu gösterdi.
(02/10/2019, Saat: 12:04)ibrahimbayram Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühle R41 siparişim ile birlikte numune olarak gelen bu jileti ne yazık ki beğenmedim. Elbette çok kötü bir jilet değil; ancak şu anda 10' lusu 18,00 TL' ye satılıyor. Bence sahip olduğu performans adette 1,8 TL' yi hakketmiyor. Mühle R41 ne kadar iyi bir aletse, Mühle jilet kalite anlamında ters orantılı. Açıkçası Feather kadar keskinlik beklememiştim; ama R41' de bile takılma yapacağını tahmin etmiyordum. Genel anlamda normal bir tıraş yaşadığımı söyleyebilsem de, keskinlik ve konfor ayarını tutturamadıklarını düşünüyorum. Keskin Jiletler kategorisine sokulamayacağı aşikarken yeterli konforu sunamamış olmaları büyük eksi. Mühle Jilet bende tam bir hayal kırıklığına sebep oldu. Özellikle bu fiyata tercih edemeyeceğim bir jilet olduğunu gösterdi.

Aynı durum R41 de bende de oldu ama ilk R89 ile kullanmıştım, o zaman beğenmiştim baya konforlu gelmişti, daha sonra R41 ile denediğimde takılmalı çekiştirmeli oldu. Daha mild bir aletle de deneyebilirsiniz.
(02/10/2019, Saat: 12:21)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı durum R41 de bende de oldu ama ilk R89 ile kullanmıştım, o zaman beğenmiştim baya konforlu gelmişti, daha sonra R41 ile denediğimde takılmalı çekiştirmeli oldu. Daha mild bir aletle de deneyebilirsiniz.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim komşum. Bir de EJ89 ile deneyeceğim bakalım. Marka ikinci bir şansı hakkediyor sanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,281 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,507 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,671 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,189 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,919 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur