NOXZEMA
Inceleme için teşekkürler komşum.
Bu ürünü yıllar once Adana'daki amerikan pazarından alip kullanmıştım. Hatırladığım kadarıyla clean and clear tarzi krem bir temizleyici ve kokusu gercekten cok yogundu, sizin de anlattiginiz gibi.
Benim de aklımda tıraş öncesi kullandığım neutrogena likitten bahsetmek vardı. Piyasadaki belki de içeriği en zararsız cilt temizleyicilerden biri ve gliserin icermesinden dolayi cildi o da yumuşatıyor ve tirasa hazirliyor. Tavsiye ederim.
Sonuçta olay tıraş öncesi cildi etkili bir sekilde temizlemek. Bu tıraşı daha rahat ve konforlu kılıyor.
(23/01/2015, Saat: 03:45)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @izbe inceleme için teşekkürler, bence proraso nun olduğu yerde olmasada olur derim.

Kesinlikle öyle ama malum Proraso Pre shave kolay tedarik edilemiyor.
(23/01/2015, Saat: 09:36)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Inceleme için teşekkürler komşum.
Bu ürünü yıllar once Adana'daki amerikan pazarından alip kullanmıştım. Hatırladığım kadarıyla clean and clear tarzi krem bir temizleyici ve kokusu gercekten cok yogundu, sizin de anlattiginiz gibi.
Benim de aklımda tıraş öncesi kullandığım neutrogena likitten bahsetmek vardı. Piyasadaki belki de içeriği en zararsız cilt temizleyicilerden biri ve gliserin icermesinden dolayi cildi o da yumuşatıyor ve tirasa hazirliyor. Tavsiye ederim.
Sonuçta olay tıraş öncesi cildi etkili bir sekilde temizlemek. Bu tıraşı daha rahat ve konforlu kılıyor.

O zaman sizden de bir Neutrogena incelemesi bekleyelim mi? Smile
(23/01/2015, Saat: 13:18)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman sizden de bir Neutrogena incelemesi bekleyelim mi? Smile
Komşum aslında oyle cok incelenecek bir tarafı yokSmile kaliteli bir yüz temizleyici. Minimum oranda kimyasal içeriyor diyebilirim. Hatta parfüm bile yok.
Bircok yüz temizleyici ürün kullandim. Bu cok duru bir cilt hissiyati veriyor.
Tıraş öncesi de iyi temizlenmiş bir cilt iki kat daha rahat tıraş sağlıyor.
Neutrogena likit diye aratınca 2-3 farklı ürün çıkıyor hocam.

Sizin bahsettiğiniz hangisi? Hafta sonu bakıp denemek isterim. Smile
(23/01/2015, Saat: 15:31)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neutrogena likit diye aratınca 2-3 farklı ürün çıkıyor hocam.

Sizin bahsettiğiniz hangisi? Hafta sonu bakıp denemek isterim. Smile
9e57a2a8906ffbc32f0c2aac2ef06a4c.jpg034d7881796944aa2a71665e31ec8111.jpg

Haklısınız, neutrogenanin bir çok farkli temizleme ürünü var.
Benim bahsettiğim yukardaki ürün. Digerlerinde SLS var. Paraben filan cok umursamiyorum ama SLS-SLES olan ürünleri kullanmamaya özel bir gayret gösteriyorum. Bulaşık deterjanlarinin ana maddesinin yüz temizleme jelinde ne isi var
Gliserin yoğun. Kullanınca farkediyorsunuz zaten. Smile
Selamlar
Değerli Arkadaşlar;

Ben bu ürünü bakimstore.com adlı siteden aldım.
Kullanım şeklim biraz farklı.

Ürünü bozdolabında bekletiyorum. Tıraştan sonra dolaptan alıp sadece sakalı aldığım bölgeye değil tüm yüzden boynuma kadar uyguluyorum.

Yakşalık 10-15 dakika bekletim sonra da bildiğiniz sodayla, maden suyuyla duruluyorum. Ondan sonra after shave veya kolonya tercih sizin ne kullanırsanız muhteşem bir ferahlık yaşayacaksınız.

Saygılarımla.
Merhaba Arkadaşlar
Tıraş öncesi ürün arayışımda Noxzema ilgimi çekti. Biraz araştırınca Amerikada oldukça ucuz olduğunu gördüm. Sitesinde içerik bilgisine bakarken, jelatin içerdiğini görünce ucuzlugundan da şüphelendim ve şu bilgiye ulaştım.

2.Does the Noxzema deep cream cleanser contain pork or beef gelatin?
Noxzema Original Deep Cleansing Cream contains gelatin derived from pork sources.

Yani domuz jelatini içeriyor. Duyarlı olan arkadaşları uyarma mahiyetinde paylaşmak istedim.
http://www.noxzema.com/faqs
Domuz atıklarından elde edilmis jelatini yuzunuze dahi değdirmeyiniz hangi ayette yazıyor ben kacırmısım Smile
(09/12/2016, Saat: 14:42)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Domuz atıklarından elde edilmis jelatini yuzunuze dahi değdirmeyiniz hangi ayette yazıyor ben kacırmısım Smile

Big Grin  Big Grin  Big Grin

Yalnız türü fark etmez, hayvan artığını yüze sürmekte pek iğrenç geliyor kulağa....

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: