KAI Captain Excelia (Folding)
Merhaba Arkadaşlar
Forumun yeniden açılması şerefine Smile Bugün zar zorda olsa fotoğraflayarak,bu güzel usturayı sizler için naçizane bir inceleme yazısı yazmak istedim.
Ben bu ürünü almadan önce ustura ile hiç traş olmamıştım.Şu anda aşağı yukarı 1 senedir kullanıyorum.Yurt dışında Captain Excelia görünce güzelliğine hayran kalarak almaya karar verdim.Halen şu anda çok nadir,yani mesela pazar günleri uzun bir duşun ardından,uzun bir traş olmak istersem!!! Kai yi çıkarıyorum.Neden derseniz işin aslı ustura tekniğim çok gelişkin değil.Hatta halen öğrenme aşamasındayım diyebilirim.Çünkü Kai usturalar kendine has jiletleri var.2 çeşit jiletinin her ikisinide denedim ,işin aslı bunlardaki en büyük sorun jiletlerin anormal keskin oluşları.Bu yüzden tekniğiniz gelişkin değil ise(benim gibi)inanın yüzünüzün yarısını bir anda lavabonun içinde bulmanız içten bile değil.Çoğu zaman bu usturaya sıfır jilet taktığım zaman ,bir kaç defa Şarap mantarını kesip öyle traşa başlamışımdır,jiletin biraz körleşmesi maksadı ile.
Kai bir japon firması,aslında dünyada çoğunlukla yaptığı mutfak ve aşçı bıçakları ile tanınıyor.
Captain Excelia usturaya gelince.
İşçilik ve Malzeme Kalitesi:Usturanın parladığı alan burası.Sap bir çeşit metal,tam olarak ne olduğunu anlamadım.Ama defalarca elimden lavabonun içine düşmesine karşı hiç bir şekilde çizilmiyor yada ufak darbe izi kalmıyor.Sapı dışındaki bölümü,yani bıçak tutucu kısımlarını tamaı çelik.Zaten çok belli oluyor.Malzeme kalitesi çok üst düzeyde,herhangi bir yerinde en ufak bir çapak yada buna benzer şeylerden yok.Kaplaması falan süper.

Kullanışlılık:Ele çok rahat oturuyor.Yani her şekilde konforu hemen yakalıyorsunuz.Benim gibi usturayı henüz öğrenme aşamasındaki biri için bile yüzümde zorlandığım tek yer,burun ve çene civarı.

Jilet Değiştirme:Kai jiletler fotoğrafdada görüldüğü üzere küçük bir aparatın içinde geliyor.Genelde 15 ile 20 li oluyorlar.Usturanın jilet tutucusu,üstten iki parmağınızın arasında bastırılınca hafifçe ağzını açıyor,aparatın pimi ile jilet tutucu kafasını birleştirdikten sonra,jileti ittiğinizde anında yerine oturuyor.Yada jileti aparattan sürüp elinize aldıktan sonra kendinizde içine bırakabilirsiniz.Biraz zor gibi görünsede aslında en basit iş jilet takıp çıkartmakta.Aynı zamanda jilet tutucu kafanın bir tarafı çıkabiliyor.Temizlik amaçlı olarak.

Traş Konforu: Eğer tekniğiniz gelişkin ise,sağladığı konfor inanılmaz.Gelişkin değil ise iş biraz zorlaşıyor.Ama şöyle ifade edeyim.Bir defasında arkadaşım beni bu ustura ile traş etti ve inanın tek perdede sinek kaydı traş oldum.

Denge:Arkadaşlar ürünün balansı dediğim gibi muhteşem ,elinize alışması gerekmiyor çünkü zaten olması gerektiği gibi

Fiyat:Ben yurt dışından 180.Dolar gibi bir rakama aldım.Fakat Avrupa ülkelerinde daha pahalı rakamlara satıldığını gördüm.
Jiletlerinin 15-20 tanesi yani bir paketi 20 dolar civarı.Tek bir jiletle 5 defa süper keskinlikte diğer 5 de iyi keskinlikte traş olmanız mümkün.Benim gibi aşırı sert sakalı olan birisi iseniz.
Feather'ın, yine injector jiletleride, Kai ye uyuyor.İşin aslı 1 paket jilet alsanız haftada 3 defa traş ile 1 seneyi devirirsiniz.

Fiyat Performans:Bu biraz değişken bir durum bence fiyat performans oranın 10/10.Malzeme kalitesi dayanıklılığı(3 aydan beri sabundan dosdoğru reni görünmüyordu.Bu gün fotolarını çekip foruma koyma amaçlı temizledim,gördüğünüz gibi sıfır diye istediğime satarım)çok iyi.Paslanma,küçük leke, kalıntı ıvır zıvır yok.
Arkadaşlar kimsenin neredeyse 200Dolarlık bir makine ile traş olmaya ihtiyacı yok.Yada bu usturanın sizinkinlere nazaran daha süper bir traş ettiği iddiasındada değilim.Fakat bu işler zevk işi.2 tane daha böyle ilginç usturalarımvar.Ama hiç biri Kai kadar zevk vermiyor,Traş olurken kendinizi doğrama korkusu ile resmen vucut adrenalin salgılamaya başlıyorSmileÇünkü inanın heleki, jiletin ilk beş kullanımında , jilet yüzünüzde önüne çıkan herşeyi(sakal,sivilce,et beni)pürüzsüz bir şekilde, siz anlamadan alıyor. Bununda avantajmı,dezavantajmı olduğuna siz karar verin.

Sağlıcakla Kalın,

img4826w.jpg
img4831c.jpg
img4833h.jpg
img4834uc.jpg
img4835j.jpg
img4836fr.jpg
img4837y.jpg
img4841r.jpg
süper ustura, bence tekniğini geliştirip zamanın olduğu her seferinde bu zevki tekrar tekrar yaşamalısın, iyi günlerinde bol köpüklü tıraşlarında kullanmanı dilerim
memleket kurtulana kadar siyah
enteresan bir tasarımı var. bıçak gibi Smile
Çok güzel inceleme olmuş ellerinize sağlık, ustura da çok şık çok güzel görünüyor, iyi günlerde kullanın...
Kız gibi alet resmen güzellik olarak.. Bir ustura bu kadar modern ve şık olur..

İnceleme çok iyi,teşekkürler..
zar zor demişsiniz ancak fotoğraflar ufak tefek falsolar hariç profesyonele yakın. ellerinize sağlık, hem bilgilendirme, hem fotoğraflar, hem de inceleme için.
selamlar.
Çok teşekkür ederim beğenileriniz için.
Müsait olduğumda diğer usturalarımıda incelemeye alayım forumdaki kardeşlerim için.
ellerınıze saglık cok acıklayıcı ve bılgılendırıcı bır ınceleme olmus.
Ustura kullanıcısı olarak dıger ustura incelemelerınızı sabırsızlıkla beklıyorum.
Makineye gelınce rusyada dokunmaya kıyamadıgım bır rus hatunu hatırlattı bana Big Grin
Güzel olmasına güzelde..
Gillette gibi kendine muhtaç bırakıyor jiletleri için.
Bir nevi kartuş zihniyeti
Çok estetik aletler yapıyor bu Japonlar! İncelemeniz ve fotoğraflarınız için teşekkürler, elinize sağlık.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,740 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Feather Artist Club DX Folding bossyje 48 63,726 07/08/2014, Saat: 10:04
Son Yorum: emre-sti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: