Akrilik ahşap boyama ön bakış
Swirl için bir başka ahşap ile deneme yapmam lazım. Akrilik boya ile oluyor mu tam araştırmadım. Boya türlerine bakmak lazım önce swirl için ama yapsam olur kanıma girdiniz yani, kendimi feda edeceğim Wink.

Tam Jem gibi olmasa da grip yapılabilir, ilginç olur ama ergonomisi nasıl olur bilemiyorum. Jem' deki griplerin pek ergonomi derdi yok aslında ama fırça da önemli.

Uzun zamandır gitarı da elime almıyordum. Son günlerde çalmaya başladım tekrar Smile.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Swirl işi elimdeki boyalarla olmayacağı için rafa kaldırdım. Zaten boyalar hoşaf olmuş. Bir çok sorun vardı ama sonuç yine de tatmin edici olacak gibi. Zaten fırça da Temizel, çok abartmaya gerek yok. Birincisi sapın yüzeyi yeterince düzgün değildi, eldeki ekipmanla zımparalamak zor. Düğümün takılı olması her işi zorlaştırıyor zaten. Boyalar orjinalde duvar boyası gibiydi, rafta durdukça kurumuşlar, kurtarabildiğim kadarıyla kurtardım. Piyasada maket boyasına yakın pigment kalitesi olan akrilik boyalar var, el sanatları malzemesi satılan yerlerde değil de büyük kırtasiyelerde oluyor genelde aklınızda bulunsun. Yine fırçanın üzerinde oluk vs.. varsa buraları boyamak cidden eziyet, maskeleme yapmak gerekiyor ama dediğim gibi bu fırçaya değmez, yine de mümkün mertebe özen gösterdim.

Sonuç olarak fotoğraf yok Tongue. Dört saat boya, kurut, rötuş yap üçgeninde gidip gelince çekime fırsat olmadı. Zaten sabah baktım boya iyice oturunca daha bir albenisi olmuş. Akşam zımparanın ardından cilala - parlat işine girmeden önceki son halini çekip koyacağım.
Tekrar selamlar,

Boyayı tamamlayıp vernik attım. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar var. Bu boya işini yapmanın en verimli yolu düğüm takılmadan halletmek. Boyanacak yüzeyin iyi zımparalanıp, pürüzsüz hale gelmesi şart. Çok ince detay oluk vs. olmamalı. Fırça ile zaten bu tip boya işleri olmuyor, air-brush kullanmak lazım. Boyanın kendisi de benim kullandığım gibi bekleyip çamur haline gelmemiş olması önemli. Düğüm takılıyken boyamanın bir dezavantajı da gördüğünüz üzere altın renkli halka plastik olduğu için verniğin içerisinde bulunan aerosol maddeler sebebiyle zarar gördü. Düğüm takılmadan yapılırsa çok güzel sonuçlar alınacağını düşünüyorum.

Yine de tüm olumsuzluklara rağmen fena olmadı sanki. Buyrun son hali:

2vxlzso.jpg
Elinize sağlık. Bence güzel olmuş ama dediğiniz gibi düğüm takılmadan önce yapsaydınız hem daha rahat çalışırdınız hem de biraz daha ince çalışabilirdiniz. Düğüm çalışma rahatlığınızı düşürüyordur sanırım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
eline sağlık @onlytnt
www.BarbarosRazors.com

Teşekkürler yorumlarınız için.

Mavi kısım aslında resimde göründüğünden daha düzgün görünüyor ele alınca. Mavi boya daha sağlamdı. Dediğiniz gibi tek renk olsa olurdu.

Temizel fırçayı bu iş için feda ettim handikapları görmek için, gerçi olabilecekleri az çok tahmin ediyordum. Sapı iyice kavlamıştı, boyamasam dağılıp gidecekti. Bu açıdan güzel tecrübe oldu.

Bir sonraki çalışmam düğümsüz sap üzerinde air-brush ile olacak (umarım Tongue). Tabii önce sapı yapacak birisini bulmam lazım Sleepy. Alibaba' dan sentetik düğüm aldım, yakında elimde olur. Sentetik düğümlü "barber pole" yapmak istiyorum.
Elinize sağlık. güzel ve keyifli bir uğraş Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ahşap fırça sapı ulaş2626 6 8,089 26/10/2022, Saat: 12:34
Son Yorum: alieren
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,889 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Scuttle Boyama/Yenileme Cem Hazir 6 2,970 06/09/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: U A K
Rainbow Ej de89 ahşap sap denemesi Armageddon 7 5,128 24/02/2018, Saat: 02:30
Son Yorum: kokopelli
Thumbs Up ahşap duvar standı riziko 8 8,492 04/11/2015, Saat: 15:09
Son Yorum: riziko
  Rengi solan plastik siyah tamponu 50 kuruşa boyama... emre-sti 0 5,167 27/04/2014, Saat: 01:25
Son Yorum: emre-sti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: