pratik kopurtme teknigi ;)
Nasıl bir sabunsa artık bu kadar kısa zamanda böyle köpük verdi. Hem de düz tasın içinde, köpürtme tası bile değil gibi...
köpürtme yapma için sizce en uygun köpürtme kabı nasıl,ne olmalı? porselen,plastik,demir,cam,ağaç vs.?
(12/03/2017, Saat: 20:25)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: köpürtme yapma için sizce en uygun köpürtme kabı nasıl,ne olmalı? porselen,plastik,demir,cam,ağaç vs.?

bu biraz kişisel zevk meselesi ama bence hangi malzemeden yapıldığından daha çok şekli önemli, bu nedenle özel köpürtme kapları tasarlanıyor
http://www.symmetricalpottery.com/produc...al-pottery
zevk kısmını bir tarafa bırakırsak elde olan malzemeler de gayet güzel iş görüyor,
uzun süre basit bir plastik kase kullandım, halen ara ara kullanıyorum.
(12/03/2017, Saat: 20:25)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: köpürtme yapma için sizce en uygun köpürtme kabı nasıl,ne olmalı? porselen,plastik,demir,cam,ağaç vs.?

Eyvah zehir kana karışmış Big Grin
Smile
ooppss komşuma katılıyorum. Malzemesinden ziyade içinin tümsekli-çukurlu olması önemli köpüğün hızlı olması açısından. Bu da zeytin taslarından tutun da seramik süs taslara kadar içi şekilli, pütürlü olan her şeyi kullanılmaya uygun yapıyor. İçi pütürsüz, dümdüz olsa da oluyor köpük zaten ama öbür türlü daha hızlı oluyor. Örnek vermem gerekirse şunlar tıraş amacıyla üretilmemiş ama çok güzel köpürtme tası olarak kullanılabilecek şeylerden sadece biri:
2rc9ahg.jpg
209snzl.jpg
Ben köpürtme kasesi olarak  bizde kulplu hamam tası adıyla satılan bakır kaseyi kullanıyorum. Ecnebi buna "Turkish lahering bowl" diyor. Ebat olarak çok uygun, ne büyük ne küçük, kulpunun olması ise kullanım açısından rahatlık sağlıyor. Elden düştü, kırıldı derdi yok. Tek dezavantajı var, arada bir parlatmak gerekiyor.  Dışındaki dövme desenlerden dolayı içi hafif pürüzlü, bu da köpürtmede kolaylık sağlıyor. Bulması kolay 10-15 TL bir şey.

https://goo.gl/images/jPaXK2
(13/03/2017, Saat: 00:32)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben köpürtme kasesi olarak  bizde kulplu hamam tası adıyla satılan bakır kaseyi kullanıyorum. Ecnebi buna "Turkish lahering bowl" diyor. Ebat olarak çok uygun, ne büyük ne küçük, kulpunun olması ise kullanım açısından rahatlık sağlıyor. Elden düştü, kırıldı derdi yok. Tek dezavantajı var, arada bir parlatmak gerekiyor.  Dışındaki dövme desenlerden dolayı içi hafif pürüzlü, bu da köpürtmede kolaylık sağlıyor. Bulması kolay 10-15 TL bir şey.

https://goo.gl/images/jPaXK2

hocam süper fikir bu.... Allah rızası için aynısından benden istiyorum istanbulda nereden bulabilirim bunu Smile
(13/03/2017, Saat: 00:59)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam süper fikir bu.... Allah rızası için aynısından benden istiyorum istanbulda nereden bulabilirim bunu Smile

İstanbul'u bilmiyorum ama sanırım Kapalıçarşı,Mısır Çarşısı vb. gibi bakır eşya satan yerlerde bulunabilir. Onun dışinda GG'de, N11'de bulmak mümkün.
Bakır tas diye aratın heryerde çıkar , ev , mutfak ürünü satan mağazalarda da rahatlıkla bulabilirsiniz .

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: