Mike's Natural Lime
Merhaba arkadaşlar haftasonu boşluğunda benzer konuları olmasına rağmen @onur98 üstadın gönderdiği Mike's natural sabununu tanıtarak forumdaşlarıma katkım olsun dedim.En azından fotoğrafları ve içerik arşivlenmiş olur.Sakal 2 günlük, makine feather popular,jilet personna mavi, fırça tipsoft silver premium.Ön hazırlık zeytinyağlı sabunla yüzü yıkamaktan ibaret.

Sabunu rendelemeden önce çekmeyi unuttum maalesef.Sert kartona sarılı aşağıdaki kağıt ambalajın içinde geldi.Ebat olarak kağıdın kenarlarından yarım cm kadar taştığını düşünebilirsiniz.Ebat ve koku olarak hemen hemen hacı şakir banyo sabunlarıyla aynı olduğunu söyleyebilirim.

16i8oau.jpg

İçerik

10qxr15.jpg

Kağıt ambalajda olduğu için rendeledim

2aj2629.jpg

10 saniye fırçaya alma ve 1 dk köpükleme sonrası aşağıdaki gibi bir köpük elde ettim.Sabun kullandığım en sert sabunlardan birisi neredeyse el sabunu sertliğinde.Fotoğraf çekme telaşından fırçaya yükleme ve sıcak su dökerek bekletme süresini kısa tuttum sanırım çok dolgun bir köpük elde edemedim ancak sakal kısa ve tek perde olduğum için bana yetti.Kullanacak arkadaşların sabun sert olduğu için her iki süreyi de uzun tutmaları daha iyi olur kanaatindeyim.

dpae4g.jpg
21b50tl.jpg

Daha önce doğal sabun olarak tabir edilen sabunlardan ve martin amcanın sabunlarından deneme fırsatım olmadığı için Mike's natural sabunu kıyaslamam pek yerinde olmayabilir.Ancak sabundan memnun kaldım herhangi bir dezavantaj göremedim.Koruyuculuk ve kayganlık olarak Tabac'a benzettim.Köpük yapması kolay bahsettiğim süreler biraz daha uzatılırsa daha iyi bir köpük de elde edilebilir.Arada fotoğraf çektiğim de düşünülürse sabunun diğer sabunlar göre daha geç donduğu kanaatindeyim.Saygılar
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
İnceleme için teşekkürler komşum. Ben de Mike's natural 'Orange/Cedarwood/Black Pepper' kullanıyorum. Doğal olduğundan ötürü biraz daha dikkatle köpük yapmak gerekiyor. Bir de suyu seven sabunlar Mike's natural sabunlar. Köpük yaparken ara ara su ilavesi şart. Yastıklama, kayganlaştırma ve cilt bakımı olarak çok iyi sabunlardır.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Haklısın üstadım kıvamı kaçırmamak için suyu baştan iyice az tuttum sonra su ilavesi istediğini farkedip ilave ettim ama dediğiniz gibi biraz daha su ilavesinde fayda varmış
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Nemlendirme özelliği nasıl peki ?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Komşum tıraşta ve sonrasındaki cilt bakımı yani nemlendirmesi ve rahatlatması(cildi gergin bir şekilde bırakmaması) açısından başarılı sabunlardır.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Teşekkürler @merg
Çubuk sabunlar köşesine mike's eklemek lazım !
Geçtiğimiz bir hafta bu sabunu kullandım. Kokusu ev limonatası gibi. Sanırım  Mike dayı kendisi damıtmış. Bu açıdan güneşe çıkacağınız günlerde dikkatli kullanmak lazım. İçeriği de temiz. Zararlı herhangi birşey barındırmıyor.

Yastıklama ve kayganlık gayet iyi, tıraş sonrası ek bir nemlendirme yok ama kurutmuyor da. Yani yeterli. Çok sert bir sabun değil, istediğiniz kaba elinizle biraz uğraşarak basabilirsiniz ama gerek yok. Kendi kabı mükemmel. Hatta bu sabunla ilgili en sevdiğim kısım kabı oldu diyebilirim. Geniş ağızlı ve derinliği de oldukça iyi.

Açıkçası yıldızımız pek barışamadı. Kötü bir sabun değil ancak (kabı hariç) öyle aşırı öne çıkan bir yönü de yok. Bana açıkçası sıkıcı geldi. Şahsen bitince (4-5 yıl Smile ) bir daha alacağımı sanmıyorum. Kış mevsiminde muhtemelen tekrar bir şans veririm ama.

Biraz da foto :

34e875s.jpg

1gbBRp.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
@posicor aynen katılıyorum sana üstad.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information İNCELEME:Artizanları Masaya Yatırdık:Uncle Martin'den Mike's'a,Faena'dan Phoenix'e ahraz 114 45,752 05/11/2021, Saat: 20:23
Son Yorum: XauPau
  'Tabac Original' ve 'Proraso Azur-Lime' mtcn77 25 8,574 13/05/2021, Saat: 00:38
Son Yorum: onurcakmak
  Mike's Natural Soaps Vetiver inceptum 13 18,755 13/08/2017, Saat: 21:50
Son Yorum: ohtararan
  Aurora Natural Skincare Cedarwood & Juniperberry Tıraş Sabunu ckeskin 9 9,517 15/04/2016, Saat: 10:47
Son Yorum: ckeskin
  Mike's Natural Soaps FloydianDM 12 15,249 29/11/2015, Saat: 23:52
Son Yorum: Saltuk
  Taylor of Old Bond Street Lime Shaving Soap Chinaski 16 17,621 15/05/2015, Saat: 14:44
Son Yorum: Bruce
  Bath House Cuban Cedar and Lime martin 1 3,234 21/11/2014, Saat: 19:32
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: