VOSKHOD
Mühleden sonra beğendiğim konforlu bir jilettir. Tıraş sabunu vs alırken yanına 1-2 kutu voshkod ekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(07/06/2019, Saat: 22:32)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühleden sonra beğendiğim konforlu bir jilettir. Tıraş sabunu vs alırken yanına 1-2 kutu voshkod ekliyorum.

Ben de Black Beauty'nin agresif numaralarıyla Vokshod'u kombine ediyorum, gayet memnun olduğum bir jilet. Stok olarak da bulunduruyorum sürekli
R89 ile çok konforlu bir davranış sergiledi. Ilk perde (wtg) kesimi vasat olsada ikinci perdede (xtg) işini yaptı. Tahrişsiz kanama olmayani tıraş verdi. Yüzünde herhangi bir kaşıntıya sebebiyet vermedi. Sonuç olarak memnun kaldığım keskinliği orta karar çok konforlu bir bir jilet. Ben iki günde bir sakal tıraşı oluyorum belki günlük tıraşlarda daha iyi sonuçlar verebilir.
Edwin Jagger 89 ile 1 günlük sakalda denedim; maalesef keskinliği yeterli gelmedi ve cildimlede uyum sağlayamadı rahatsız bir yüz bıraktı.
Ben edwin jagger ed86, proraso krem mavi, iki günlük sakalla iki kez kullandım. Her iki tıraş ta da çok keskin gelmese de, tıraştan sonra akma, kokma, kızarma, kanama, sivilce vs yapmamasıyla takdirimi kazandı. Özellikle ikinci tıraşta ters, düz, çapraz ne varsa giriştim dikkatli şekilde ama bir yamuğunu görmedim.
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Voskhod Jileti oldukça beğendim. EJ89 le birlikte 2 günlük sakalda iyi bir iş çıkardı. Sorunlu olduğunu bildiğim boynumun sağ alt kısmına dikkatsizce girişme hatam sebebiyle az da olsa kızarıksız tahriş yaşadım. Ancak bunun sorumluluğunu Voskhod' a yüklemiyorum, benim hatam. Angry Mavi-pembe-siyah rapiranın (panpa) daha keskini diyebilirim. Bana yeşil astra ile oldukça yakın geldi. Ancak keskin bir jilet diyemem. Buna rağmen çekiştirme hissi yaşamadım. Konforlu gayet iyi bir sıfat olacaktır bu jilet için.
Gillette Blue silver harikasından sonra ( 4 tıraş oldum arkası arkaya) diğer jiletlere pek bulaşmak istemedim. Bugün daha öncede denediğim voskhod ile 2.tıraşımı oldum. Sonuç tatmin edici. Jileti 2.kullanışım. Cella sabun ile birlikte kullandım. Tahriş yok, keskinlik güzel. Gilette Blue silver a benzettim şahsen. Fiyatı 5/1 fiyatında. Daha ne olsun ? Kaç tıraş çıkarır ondan emin değilim ancak permasharp a göre epey konforlu geldi.

not: Kullanılan alet de89
Şimdiye kadar kullandığım en konforlu jilet diyebilirim. Agresif aletlere çok yakışıyor. Eğer sert sakallı iseniz mild aletlerle sakin denemeyin pişman olursunuz
İmpa ticareti keşfettikten sonra ona yakın jilet sipariş ettim. Phermasharp denedikten sonra bic chrome kullandım kaplama olmasından olsa gerek tahrişsiz tıraş oldum. Üç dört ufak kesik ile. Yine de onunla devam ettim. Kaplamalı jiletlerin cildime uygun olduğunu düşündüm ve voshkod teflon kaplama olduğu için ona geçtim. Keyifli tahrişsiz ciltte pürüsüzsüz tıraş oldum. Bu jilet tam bana göre dedim ve tekrar sipariş verdim. Şimdi denenecek jiletlerim olmasına rağmen vazgeçmiyorum. Keyifli tıraşı buldum.
Bir haftalık sakalda R41'e eşlik ederken biraz çekiştirdi ancak neredeyse tek perdede pürüzsüz bir tıraş sağladı. Genel olarak sevdim diyebilirim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: