VOSKHOD
Rocca ve voskhod ikilisini denedim. Keskin jiletleri sevmeme rağmen bu jileti de beğendim. Tahriş olmadım ve tıraş sonrası pürüzsüzlük hissiyatı da gayet güzeldi.
Cevapla
Tıraşta kullandığım alet wilkinson sword classic,ilk taktığım aleti sıkıştırdım asla kesmedi takıldı kaldı.Sonra tıraş aletini birazcık gevşettim bu sefer yağ gibi akmaya başladı, yani tıraş aletinin açısı jilet değerlendirmelerinde çok önemli.Eğer gevşetmeseydim buraya gelip jilet kesmiyor diyebilirdim.Sonuçta bu jiletlerin hepsi fabrika testlerinden geçip üretiliyor hiç bir firmanın kesmeyecek jilet üreteceğini sanmam hepsi için kendi açısına uygun bir alet kullanırsak daha uygun bir değerlendirme yapmış oluruz.

Her tıraşımda 1 damla 80 derece alkollü tıraş kolonyasını yüzümde gezdiririm tahrişi anlamak için,ilk kullandığımda orta derece bir tahrişle karşılaştım.İkinci tıraşımda jilet çok iyi performans verdi hiç yanma hissetmedim yüzümde.Bence güzel bir jilet ama fiyat performans mı orası tartışılır.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Cevapla
arkadaşlar treet platinumdan sonra Voskhod denedim tam anlamıyla vasat çıktı tahriş ve bazı yerlerde küçük kesikler oluştu ama Treet platinum harika bir traş sağladı acaba Voskhod kutudan çıkan jiletler birbirinden farklımı diye düşünmeye başladım kullandığım yeşil astra, Wilkinson Sword ,gillette 7 clock, gillette silver blue bunlardan daha kötü çıktı en iyisi de Treet Platinum çıktı sizde nasıl merak ediyorum. Kullandığım alet Mühle R89 Tıraş aleti
Cevapla
edwin jagger de89 ile kullandım. çok konforlu geldi bana ama keskinlik idare eder gibi. makineyi bastırma ihtiyacı hissettim. keskinliktense konfor ön planda bence.
ne mutlu türküm diyene !
Cevapla
Voskhod biraz agresif makinelerle kullanılırsa daha iyi sonuç verir.Şahsen ben agresif makineleri dizginlemek için bu jileti tercih ediyorum.Daha önce de belirtmiştim ama teflon kaplı jiletler 2. kullanımdan itibaren keyifli olur.
Cevapla
38C ile kullandım
Konforlu fakat kör jilet kesmiyor.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cevapla
R89 ve 37C ile kullandım. Kesinlikle keskin değil ama konforlu. Benim açımdan stok yapılacak bir jilet değil.
Cevapla
Ben Merkur 37C ile kullaniyorum. Yeni favori jiletim oldu oncesinde Gillette Sari 7 Oclock stoklamistim. Voskhod stogu da yapacagim bu gidisle. Keyifli traslar


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: