Klasik ve Sartorial Giyim
(08/03/2016, Saat: 14:35)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneyimlediğim, satın aldığınız takım elbise değil, hissin ta kendisi.

@Bruce Tespitten dolayı tebrik ediyorum. Ve yakışır kardeşime diyorum Smile

@AKadir "Bırakın buruşsun. Anlayan o buruşmanın ne olduğunu anlar. " Üst üste iki atış görünce dayanamadım

@BigHillMe Bence hata değil, tam isabet yapmışsınız. Sağlık mı ? Yoksa, imaj mı ? ikileminin doğru tarafındasınız.
Gerçi bu biraz yaşla da doğru orantılı ama benim gibi elliye merdiven dayayanlar için ilk etap da sağlık geliyor. Bir Mısır pamuğunun verdiği tensel zevk (buna sağlık da dahil) büyüktür imajdan diyenlerdenim. Bunun içinde %10 bile sentetik olsa beni aşırı rahatsız ediyor. Bunun elektriksel olarak vücuda verdiği negatif enerji ile ilgili makaleler uçuşuyordu bir aralar ortalıkta. İlmi kısmını bilemem ama ben de sinir yaptığı, tecrübemle sabit. Doğrudur, akşama doğru aynada ki görüntü de sinir bozucu olabilir ama bu noktada da AKadir komşuma katılıyorum. Dediği gibi onu da anlayan, anlar zaten Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
İşim gereği yıllardır her gün gömlek giyerim. Eskiden Fabrika uygun fiyata kaliteli gömlek yapardı, artık sadece fiyat uygun. Network gömlekleri hem kaliteli, hem de ulaşılabilir fiyatlardaydı,artık sadece kaliteli. Beymen hem kaliteli hem yüksek fiyata gömlek satıyor,iki özellik te devam ediyor. Beymen Business orta kalitede ulaşılabilir fiyata gömlek üretiyor. Cacharel çok daha kaliteli gömlek satardı, artık kaliteli ama bence kalitesine göre pahalı bence. Vakko gömlekleri bir numara ama fiyatları da öyle. W Vakkonun bir alt markası ama fiyatlar ona yakın maşallah. Türk markalarını tercih ettiğim için onları yazdım,yoksa Marks and Spencer gömleklerinin pamuk kalitesi de iyidir, Mısır ve Türkiye pamuğu kullanılıyor.
Ben indirim döneminde Vakko ve Beymen gömleklerini kovalıyorum, fiyat/kalite oranı olarak çok memnunum.
(08/03/2016, Saat: 14:35)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu başlık blog tadında ilerlemişti, iş yoğunluğu, şehir değiştirme sebebiyle uzun zamandır yazamamıştım. Yeni yılın gelmesi dolayısıyla bir çift Dent's Edinburgh eldiven alarak kendimi ödüllendirmek adına Kavaklıdere Beymen'e uğradım. Mağazada gezinirken belli belirsiz "gel buraya, aslında sen de istiyorsun" diyen bir ses, ister istemez Ermenegildo Zegna kısmına yöneltti beni. Zaten ilk bakışta gözüme çarpan takımın 50 beden ve 7 drop olduğunu görünce ufak çaplı bir yakınlaşma başladı aramızda tabii olarak. Ben kaçamak bakışlar atıyorum, o belli belirsiz hafif bir gülümsüyor Smile Kumaşın kalitesini anlatabilmek zaten mümkün değil. Giydim çıkardım, yok bir daha deneyeyim diyerek tekrar giydim, terzi iki kez geldi, ölçü aldı, gitti. Sağolsun çalışan arkadaşlar oldukça ilgili ve yardımsever, hoş sohbet kimseler, bir espresso söylediler düşünebilmem için bir fırsat olması adına kendi işleriyle ilgilendiler. Müdürleriyle yaptıkları bir kaç görüşmeden sonra %40 indirimde mutabık kaldık. Uzun uzadıya fiyat muhakemesi, ödeme planı gibi hususları kafamda tartıştıktan sonra almaya karar verdim. Neyse, iki aydır çok mutlu bir beraberliğimiz var. Deneyimlediğim, satın aldığınız takım elbise değil, hissin ta kendisi.

Komşum, doğru adres doğru marka ile buluşmuşsunuz, güle güle giyin. Zegna TR de ulaşılabilecek takım elbisiye ve klasik erkek giyimi konusunda seçenekler sunabilen (ki bunların bağzıları beymenle üretiliyor - mesela kumaş altınyıldız ya da üretim beymen) bir markadır.
@koolandgang ve @hamdib üstadlar teşekkür ederim Smile Milano cut, Trofeo kumaş takım. Fotoğrafı kopyalayamadım ama şöyle link verebilirim:

http://store.zegna.com/nl/ermenegildo-ze...392wg.html
Acta est fabula, plaudite.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkek Giyim - Men's Fashion ufukefe 17 20,180 14/07/2022, Saat: 17:06
Son Yorum: mixfruit
  Klasik Yöntem Kitap Ciltleme dr_green 4 2,686 26/04/2020, Saat: 02:48
Son Yorum: Cem Hazir
  Ankara'da giyim mağazaları Mustafa40 2 2,360 14/08/2019, Saat: 22:01
Son Yorum: Mustafa40
  Klasik gitarlardan anlayan komşularım tavsiyelerinize ihtiyacım var. kirli sakal 5 5,015 24/01/2017, Saat: 01:09
Son Yorum: caneser
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,318 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: