Klasik ve Sartorial Giyim
Rahmetli babamla İzmir'de ısmarlama gömlek diken bir yerden her sene birkaç tane gömlek diktirirdik. Çok iyi bir ustaydı. Babamı 10 sene önce kaybettikten sonra bir daha gidemedim. Yanlış hatırlamıyorsam Kemeraltı'nda Doğan Gömlek'ti.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(18/04/2015, Saat: 22:51)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Charles Tyrwhitt gömlekten bir adet edin komşum Smile Günlük kullanıyorsan 150s'in çabuk kırışır, deforme olmasın.

Haftada bir veya 2 haftada bir sıra gelecek ona, elasten içeriğinden dolayı kırışıklık olmayacağı hemen kendini toplayacağı iddia edildi, akıllı kumaşmış 5 çekirdekliymiş 19 megapikselmiş=)

4 adet siparişi verip indirim elde etmeyi düşünüyorum da geçen tadilat için gittiğim terzide gömlek konusu açtım Türkiye' de de vardır onlardan kumaşlardan bizden gidiyordun muhabbete bir girdik ölçü almayı unuttuk, ölçü aldırsam hemen geçeceğim siparişten.
Bugün bir düğüne gittim ve orada damat bildiğin kirli sakallıydı,önceden damat sinek kaydı ak pak olurdu şimdi kirli sakallı oluyor. Vay arkadaş..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(19/04/2015, Saat: 17:09)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün bir düğüne gittim ve orada damat bildiğin kirli sakallıydı,önceden damat sinek kaydı ak pak olurdu şimdi kirli sakallı oluyor. Vay arkadaş..

Hep dizi-film işleri bunlar Smile
Acta est fabula, plaudite.
Ekstra yoğunluktan dolayı konuya uzun süredir adamakıllı bir şeyler karalayamadım. Kravat iğnesi konusuna değinmek istiyorum.

Ne kadar doğrudur bilemiyorum, kravat iğnelerinin 19 yy. Britanya'sında, Kraliçe Victoria'nın huzuruna çıkan aristokrat çevrece takılmasının zorunlu hale getirildiği rivayet ediliyor. Tarihi ayrıntılar bir yana nedir bu kravat iğnesi, hangi durumlarda takılır, nasıl takılmalıdır; yoksa geçmişte kalan gereksiz bir ayrıntıdan mı ibarettir?

Efendim, kravat iğnesi, kravatta ağırlık oluşturmak ya da gömleğimizin düğmesine iliklenmek suretiyle kravatımızın olur olmadık zamanlarda ceketimizden dışarı çıkmasını veya öne eğildiğimizde kravatın da bizimle birlikte öne gelmesini önlemek gibi basit bir amaca hizmet ediyor. Kravatımızın sağ tarafına ve orta noktasının takriben üç yada dört parmak yukarısına takılmakta. Takım elbisemizin genel uyum ve sadelik kurallarına uygun olacak şekilde dilediğimiz kravat ile kravat iğnesini birlikte kullanabiliriz.

Eski popülerliğini kaybettiği aşikar, ancak erkeklerin kullanabileceği aksesuarların gayet kısıtlı olduğu gözönüne alınırsa, kravat iğnesi yerinde ve uyum ile kullanıldığında gayet gözalıcı ve sonuç itibariyle görünüşünüze artı katan bir aksesuar olabileceği de malum. Altın, gümüş, bronz, çelik ve daha nice metalden yapılmakta ve kimileri taş ile de bezenmekte, haliyle fiyatları da metal değeri ve işçilik ile doğru orantılı şekilde artmakta. İş böyle olunca fiyatı tek haneli rakamlardan başlayıp dört haneli rakamlara kadar çıkabilen bir aksesuar.
2i29z6f.jpg
Kalite ve şıklık olarak Lufian'ın gömleklerini çok seviyordum casual tarzda ama şimdi nereye baksam mağazaları kapanmış oluyor.Akıbetini bilen var mı?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(18/04/2015, Saat: 23:28)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gömlek konusunda en son Dufy'nin Signature serisini keşfettim, İtalyan kumaşından üretim. Oldukça beğendim gömlekleri.
Leggiuno serisi lila bir gömleği var bende de çok başarılı bir gömlek 2 sene filan oldu alalı, kiğılı ve abdullah kiğılılar manşetten kendini bırakmaya başladı ama buna bir şey olmadı daha (metal kordon saat hastalığının sonucu herhalde manşetler) gerçi dufy de kol düğmeli tarzda olduğundan saat olsada içeri kaçtığından kurtuluyor. ama manşet kısmı spor tarzda olduğu için çalışırken sıkıntı doğurmuyor... Kol düğmelik gömlek arayışımda kibar manşetlilere yöneliyorum
Kol düğmeleri konusunu aslında kravat iğnesiyle birlikte yazmayı düşünüyordum ancak vakit bulamadığımdan yazamamıştım. Aklımdayken biraz söz etmek istedim.

34iloya.jpg

Kol düğmeleri altın, platin, gümüş, çelik ve daha bir çok materyalden yapılabilen, çeşitli taşlarla da bezenebilen ve el yapımı olanları kişiselleştirilebilen bir aksesuar. Kural olarak duble manşetli yahut tek manşetli gömleklerle giyilir. Her ne kadar ufak bir işlemle diğer gömlekler de kol düğmesi takılabilecek hale getirilebilse de arzulanan görüntüyü sunmaktan uzak oluyorlar. Kravat iğnesiyle birlikte kullanılacaksa ikisinin takım olmasında fayda vardır, sadece kol düğmesi takılacaksa gömlek ve kravat ile tezat renkte seçmek yerinde bir tercih olacaktır. Ancak yine genel kuralımız sadelik gereği özel davet vb. buluşmalar haricinde çok taşlı olanlarından uzak durmak münasip olur. Gömleğimiz ceketimizin kollarından 2-3 cm daha uzun olduğu şekilde kullanmak hem kol düğmelerini ve saatimizi öne çıkaracak hem de görsel olarak daha iyi duracaktır.

Esenlikle.
Gömlek ' de Dufy , Abbate ve eskiden slim fitlerini kolay bulabildiğim ancak şu an neredeyse hiçbir yerde bulamadığım için bayadır uğramadığım Bisse' den şaşmıyorum.
(09/05/2015, Saat: 16:56)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gömlek ' de Dufy , Abbate ve eskiden slim fitlerini kolay bulabildiğim ancak şu an neredeyse hiçbir yerde bulamadığım için bayadır uğramadığım Bisse' den şaşmıyorum.

Bisse de gömlek üretiminde gerçekten başarılı olup hakkını teslim etmemiz gereken bir marka. Bende iki adet gömleği var, severek kullanıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkek Giyim - Men's Fashion ufukefe 17 20,154 14/07/2022, Saat: 17:06
Son Yorum: mixfruit
  Klasik Yöntem Kitap Ciltleme dr_green 4 2,674 26/04/2020, Saat: 02:48
Son Yorum: Cem Hazir
  Ankara'da giyim mağazaları Mustafa40 2 2,338 14/08/2019, Saat: 22:01
Son Yorum: Mustafa40
  Klasik gitarlardan anlayan komşularım tavsiyelerinize ihtiyacım var. kirli sakal 5 4,995 24/01/2017, Saat: 01:09
Son Yorum: caneser
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,300 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: