Klasik ve Sartorial Giyim
(10/05/2015, Saat: 16:35)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle katılıyorum manşetli gömleği ben verdim bir defa cart diye normal gömlek ütüler gibi ortada iz yapmış kız. Oldu mu gömlek sana 4 yerden izli. Küp gibi duruyor.

İnsan sırf ütü derdi yüzünden, teknoloji henüz bu kadar gelişmedi diye erken yaşta evliliğe sürüklenmemeli Dodgy Big Grin
Acta est fabula, plaudite.
(10/05/2015, Saat: 17:05)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnsan sırf ütü derdi yüzünden, teknoloji henüz bu kadar gelişmedi diye erken yaşta evliliğe sürüklenmemeli  Dodgy  Big Grin

Bence bazı şeyleri kabullenmek daha iyi. Ben kabullendim. Kendi ütümü kendim yapıyorum. Hatta şahane de yapıyorum.  Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(10/05/2015, Saat: 17:13)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bazı şeyleri kabullenmek daha iyi. Ben kabullendim. Kendi ütümü kendim yapıyorum. Hatta şahane de yapıyorum.  Big Grin

Ütü dünyasında bende söz sahibiyim @cihankeskin çok acayip yaparım yaniSmile

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(11/05/2015, Saat: 15:52)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ütü dünyasında bende söz sahibiyim @cihankeskin çok acayip yaparım yaniSmile

Kanımca ütünün püf noktası sabır Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Buhar kazanli ütüler çok başarılı gomelgi nemli iyilerden çok rahat uyor bir geçtiğim yerden bir daha gecmeme gerek kalmıyor, gömlekler kuru ise ıslatıp birbir içine sarıp beklenmesini bekleyip ondan sonra ütülerim
(11/05/2015, Saat: 15:52)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ütü dünyasında bende söz sahibiyim @cihankeskin çok acayip yaparım yaniSmile

Benim hatun bütün ütüleri bana iteledi. Bizdeki durum da böyle. Big Grin Yapmasın o ütü zaten sonra bütün pantolonlar duble yol oluyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(11/05/2015, Saat: 17:03)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim hatun bütün ütüleri bana iteledi. Bizdeki durum da böyle. Big Grin Yapmasın o ütü zaten sonra bütün pantolonlar duble yol oluyor.

Benim hanım da yemekleri muhteşem ama ütü yapmasın yaniSmile

e mail adresim tipsol@me.com
Bu başlık blog tadında ilerlemişti, iş yoğunluğu, şehir değiştirme sebebiyle uzun zamandır yazamamıştım. Yeni yılın gelmesi dolayısıyla bir çift Dent's Edinburgh eldiven alarak kendimi ödüllendirmek adına Kavaklıdere Beymen'e uğradım. Mağazada gezinirken belli belirsiz "gel buraya, aslında sen de istiyorsun" diyen bir ses, ister istemez Ermenegildo Zegna kısmına yöneltti beni. Zaten ilk bakışta gözüme çarpan takımın 50 beden ve 7 drop olduğunu görünce ufak çaplı bir yakınlaşma başladı aramızda tabii olarak. Ben kaçamak bakışlar atıyorum, o belli belirsiz hafif bir gülümsüyor Smile Kumaşın kalitesini anlatabilmek zaten mümkün değil. Giydim çıkardım, yok bir daha deneyeyim diyerek tekrar giydim, terzi iki kez geldi, ölçü aldı, gitti. Sağolsun çalışan arkadaşlar oldukça ilgili ve yardımsever, hoş sohbet kimseler, bir espresso söylediler düşünebilmem için bir fırsat olması adına kendi işleriyle ilgilendiler. Müdürleriyle yaptıkları bir kaç görüşmeden sonra %40 indirimde mutabık kaldık. Uzun uzadıya fiyat muhakemesi, ödeme planı gibi hususları kafamda tartıştıktan sonra almaya karar verdim. Neyse, iki aydır çok mutlu bir beraberliğimiz var. Deneyimlediğim, satın aldığınız takım elbise değil, hissin ta kendisi.
Acta est fabula, plaudite.
büyük bir hata sonucu
takım elbise konusuna çok yabancı biri olarak
gömleklerimi sağlıklı olması nedeni ile %100 pamuk alma hatasına düştüm

zira bunları giyip 8 saaat sonra eve döndüğümüzde kırışmış olmasını geçtim
ütülerken dahi buruşuyor Sad

kısıtlı bütçe ile ulaşabileceğim iyi markalardan olduğu için abdullah kığlı ürünlerini aldım
tadilatsız hali ilede oldukça rahat üzerimde fakat bu kırışma konusu
tahammül edilir gibi değil

gömlekde marka kalıp vs. konular çok çetrefilli
zamanla öğreneceğim şeyler olsada

ideal kumaş tipi ve oranını bu konuda deneyim sahibi büyüklerime danışmak istedim
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(08/03/2016, Saat: 17:06)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: büyük bir hata sonucu
takım elbise konusuna çok yabancı biri olarak
gömleklerimi sağlıklı olması nedeni ile %100 pamuk alma hatasına düştüm
zira bunları giyip 8 saaat sonra eve döndüğümüzde kırışmış olmasını geçtim
ütülerken dahi buruşuyor Sad

Üstadım;
O gömlek zaten buruşmaz ise kandırıldınız demektir.  Smile
Benim şahsi fikrim, şu andaki pamuklu tercihinizin son derece doğru olduğu. Ben karışık elyaf içeren ürünler giymemek uğruna kırışıklığa katlanıyorum.
Yine pamuklu giyerek buruşmanın önüne kısmen dahi olsa geçme imkanı var.
İyi denebilcek (iyi - çok iyi değil) bir gömlek 200 - 300 TL.
Özel dikim bir gömlek (kumaşını Siz seçerek) 200 - 250 TL. diktirilebiliyor.
Bunu neden öneriyorum: Pamuklu kumaşlarda dokuma teknolojisine göre kısmen dahi olsa az biraz buruşmanın önüne geçmek mümkün.
Daha kumaş halindeyken buruşma denetimi yaparak özel dikim.
Çözümü az da olsa böyle buldum. + üstüme göre.
Bırakın buruşsun. Anlayan o buruşmanın ne olduğunu anlar. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkek Giyim - Men's Fashion ufukefe 17 20,173 14/07/2022, Saat: 17:06
Son Yorum: mixfruit
  Klasik Yöntem Kitap Ciltleme dr_green 4 2,686 26/04/2020, Saat: 02:48
Son Yorum: Cem Hazir
  Ankara'da giyim mağazaları Mustafa40 2 2,358 14/08/2019, Saat: 22:01
Son Yorum: Mustafa40
  Klasik gitarlardan anlayan komşularım tavsiyelerinize ihtiyacım var. kirli sakal 5 5,012 24/01/2017, Saat: 01:09
Son Yorum: caneser
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,317 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: