Klasik ve Sartorial Giyim
İlgilenenler olursa Raffaello'dan güzel bir duyum aldım. Mayıs ayında Ermenegildo Zegna'nın New York'tan bir terzisi Türkiye'de olacak dediler, tailored fit/sartorial isteyenlere 2015 sezonu takımları kendisi biçimlendirecekmiş. Ayrıca kumaş seçip baştan diktirebilmek gibi bir seçenek de mevcut.
Acta est fabula, plaudite.
(18/03/2015, Saat: 20:12)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlgilenenler olursa Raffaello'dan güzel bir duyum aldım. Mayıs ayında Ermenegildo Zegna'nın New York'tan bir terzisi Türkiye'de olacak dediler, tailored fit/sartorial isteyenlere 2015 sezonu takımları kendisi biçimlendirecekmiş. Ayrıca kumaş seçip baştan diktirebilmek gibi bir seçenek de mevcut.

Bir maaşı bırak git diyorsun yani komşum  Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Smile Estağfirullah komşum, ama gerçekten haklısın bazı modellerinde cidden abartıyorlar da kimi modellerinde (genellikle 120 S iplik olanlar) insaflı fiyatları var. Dolapta çok miktarda takım barındırmaktansa, asgari miktarda kaliteli takımları tercih ediyorum, hele bir de indirime girerlerse tadından yenmiyor.

Bizim tıraş ürünlerinde olduğu gibi yurtdışında bilindik markaların takım elbiseleri de oraya göre pahalı. Londra'da bir sakal tıraşına ortalama 30 Pound (yaklaşık 40€), Milano'da 32€ istediklerini ilk gördüğümde "bizim burada o paralara saç ektiriliyor" dediğim oldu Tongue
(18/03/2015, Saat: 23:44)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Estağfirullah komşum, ama gerçekten haklısın bazı modellerinde cidden abartıyorlar da kimi modellerinde (genellikle 120 S iplik olanlar) insaflı fiyatları var. Dolapta çok miktarda takım barındırmaktansa, asgari miktarda kaliteli takımları tercih ediyorum, hele bir de indirime girerlerse tadından yenmiyor.

Bizim tıraş ürünlerinde olduğu gibi yurtdışında bilindik markaların takım elbiseleri de oraya göre pahalı. Londra'da bir sakal tıraşına ortalama 30 Pound (yaklaşık 40€), Milano'da 32€ istediklerini ilk gördüğümde "bizim burada o paralara saç ektiriliyor" dediğim oldu Tongue

Komşum İsveç'e ilk taşındığımda bir saç tıraşına 400 Kron (Yaklaşık 38€) vermiştim. İçime oturmuştu. Daha sonra Türk bir berber bulmuştum da kesim işi 150 Krona (14€) inmişti. Sakal tıraşı ise bir defa bile olmadım. Saç tıraşından pahalıydı. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bruce üstad merhaba, dikim hariç hazır giyimde hangi markla gömlekleri tercih ediyorsunuz.

Ben genel olarak Vakko gömleklerden memnunum.
(19/03/2015, Saat: 22:41)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruce üstad merhaba, dikim hariç hazır giyimde hangi markla gömlekleri tercih ediyorsunuz.

Ben genel olarak Vakko gömleklerden memnunum.

Üstadım gömlek benim biraz sıkıntı çektiğim bir konu. Manşetli veya çift düğmeli olarak Charles Tyrwhitt (kesinlikle tavsiye ederim), Vakko ve Abdullah Kiğılı tercih ediyorum. Charles Tyrwhitt'i iki yıl önce bir arkadaşım tavsiye etti, ben de ziyaretimde 4 adet aldım (şansıma indirim zamanındaydı üstelik). Pamuk oranı yüksek gömlekler her ne kadar daha rahat olsa da ütüsünün çabuk bozulması sebebiyle bir süre sonra bana rahatsızlık veriyor, ancak sözünü ettiğim markada yüksek pamuk oranına rağmen bu sorunu yaşamıyorum. Vakko da keza öyle. Hepsi beyaz ve uçuk mavi renklerinde, haliyle kravat konusunda sıkıntı yaşatmıyorlar. Çizgili gömlek kravat kombinasyonu biraz zor olduğundan ve çok özen istediğinden riske atmayı sevmiyorum.

İzmirli arkadaşlar için de ayrıca bilgi vereyim, özel dikim takım elbise isterlerse Alsancak "Kupon" mağazasında çeşitli markaların çok kaliteli kumaşları mevcut (Zegna dahil), Metin Bey de işinin ehli ve çok itinalı bir kimse. Ancak kişiye özel çalıştıkları için biraz beklemeleri gerekebilir.
Üstadım çok haklısınız

bu kirli sakal gercekten de at hırsızlarına yakışan bir görünüm

bir de takım giyip kravat takmazlar mı

ama kirli sakal+takım elbise+kravatsız gömlek daha da beter bir rüküşlük

en beteri

kirli sakal+ üstten üç düğmesi açılmış ve altına atlet giyilmemiş beyaz slim fit gömlek+ no kravat + parlak rugan siyah ayakkabı

esen kalın

(22/02/2015, Saat: 21:41)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu forumun temasına da bağlayayım ve ne giyersek giyelim, bir haftalık sakal varsa yakışmıyor (eğer at çalmaya gitmiyorsak) deyip kaçayım.
(20/03/2015, Saat: 15:10)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ama kirli sakal+takım elbise+kravatsız gömlek daha da beter bir rüküşlük

en beteri

kirli sakal+ üstten üç düğmesi açılmış ve altına atlet giyilmemiş beyaz slim fit gömlek+ no kravat + parlak rugan siyah ayakkabı

Üstadım, sanırım tarif ettiğiniz külhanbeylerinin giyim tarzı oluyor Smile
Erkek klasik giyimde ayakkabı konusunda bir kaç lakırdı edeyim dedim.

Ayakkabı da en az takım elbisemiz kadar ehemmiyet taşıyan bir husus. Herşeyden önce ayakkabımızın pahalı ya da ucuz, yeni ya da eski olması değil temiz ve bakımlı görünmesi önemlidir. Her ne kadar son zamanlarda takım elbisenin altına sneaker vb. spor ayakkabı giyme modası çıkmış olsa da bana göre kişiyi hafif gösteren, içinde bulunduğu ortamın ciddiyetinden uzak görünmesine neden olacak bir tercih. Kesik burunlu ayakkabılar da kişisel olarak bana iyi bir tercih gibi gelmiyor. Ayakkabıların tekmil kösele ve bağcıklı, deri veya rugan olması gerektiğini düşünüyorum. Kösele ile her ne kadar kış aylarında yürümek biraz zorlaşsa da, bu mevsimde giymek için tabanı lastik ancak yanları kösele görünümlü güzel modeller mevcut. Velhasıl kelam, belli sınırlar içinde en rahat ettiğiniz ayakkabı en güzelidir.

suit-colour.jpg

the_suit_shoes_and_shonts_GM_03.jpg

Bakım hususuna dair naçizane bir kaç tavsiyede bulunmak gerekirse, aynı ayakkabıyı ardarda günlerde giymemenizi öneririm, mümkünse birer gün dinlendirilerek giyilmesi iyi olur. Nitekim deri organik bir maddedir, dinlenmeye ve bakıma ihtiyaç duyar. Gün sonunda nazik bir şekilde ayakkabı çıkarılmalı, hafif nemli bir bez ile tozu alındıktan sonra havalanması için bir kaç saat bekletildikten sonra içine ayakkabı kalıpları yerleştirilmelidir. Bu kalıplar plastik olabileceği gibi ahşap da olabilir, ancak çok değer verdiğiniz ayakkabılarınızı sedir ağacı kalıplara koymanız gün içinde oluşan nemi de emecek, ayakkabıya hafif ve hoş bir sedir kokusu katacaktır. Bu çerçevede çok uzun süreler boyunca ayakkabılarınızı keyifle kullanabilirsiniz.
Ayrıca badem yağı ile beslersek çok güzel oluyor... Arabaların deri aksamlarinada senede 2 kez badem yağı tatbik etmek çok güzel oluyor..q
Akşamdan surerseniz sabaha ne yağ kalıyor ne başka bir şey deri emiyor...

Sedir ayakkabı kalıbını ilk kez duydum piyasada ahşap diye satilanlar onlardan mi oluyor ? Birde bambu dan yapılmaya başlanmış artık

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkek Giyim - Men's Fashion ufukefe 17 20,161 14/07/2022, Saat: 17:06
Son Yorum: mixfruit
  Klasik Yöntem Kitap Ciltleme dr_green 4 2,678 26/04/2020, Saat: 02:48
Son Yorum: Cem Hazir
  Ankara'da giyim mağazaları Mustafa40 2 2,346 14/08/2019, Saat: 22:01
Son Yorum: Mustafa40
  Klasik gitarlardan anlayan komşularım tavsiyelerinize ihtiyacım var. kirli sakal 5 5,006 24/01/2017, Saat: 01:09
Son Yorum: caneser
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,309 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: