NT. Vigour incelemesi - Futur klonu
Mat Siyah için hatırlatma : Doğumgünüme çok kalmadı arkadaşlar, şunun şurasında 25 Nisan'a ne kaldı Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Tongue Big Grin Big Grin
Ben açıkcası bu alete 50 lira para vermem. Adamlar futur'u birebir kopyalamış yahu. Anca sapın sonunda bir kanal açmışlar değişik görünsün diye. Madem yapıyorsun biraz farklı bir alet yap aynı prensipte olsun ama senin tasarımın, senin modelin olsun. Bu yaptıkları tasarımı birebir araklayıp emek hırsızlığı yapmak. Ayıp bence.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Lord Sparhawk birşey sormak istiyorum bu kadar birbirinin kopyası aletler varken neden dava falan açılmıyor bu tip şirketlere örnek Merkur tarafından mesela, esas onu merak ediyorum sebebini
Patent kanunları ülkeden ülkeye değişkenlik gösteriyor. Bir ülkenin koyduğu kendine ait patent yönetmelikleri diğer ülkeleri bağlamıyor. Çin bunu en çok suistimal eden ülkelerden birisi. Bir diğer neden ise patentlerin geçerlilik süreleri var. Özellikle ilaç sektöründe belli bir süre sonunda aynı ilacı diğer firmalar da üretebiliyor.

Tabii patent kavramı değişkenlik gösteren bir olgu. Kendimden örnek vereyim kişisel çalışmalarımın tamamı açık kaynak. Çalıştığım yerde de bir üretilen ürünün yine bir kısmı açık kaynak. Microsoft dahi ufaktan ufaktan açık kaynağa yöneliyor çalıştığım sektörle ilişkili bir örnek olması açısından. O yüzden patent mevzusu değişik yorumlara açık.

Tıraş aleti üreticilerinin büyük çoğunluğu da mevcut tasarımları ya birebir kopyalıyor veya esinlenerek üretiyorlar. DE89 kafası örneğin herkesin ürettiği tipte bir kafa. Alınan patentin geçerliliği kalktığı için serbestçe üretilebiliyor. Bu patent konusunda çok bilgili değilim, yanlış bir şeyler yazmış olabilirim, ona göre Wink.

Bir de yine DE89' dan örnek verecek olursak, bu kafada ne tip bir dahice tasarım var ki korunsun. Altı üstü tıraş aleti işte, dünyanı kurtaracak bir tasarım değil. Çok düzgün ifade edemedim ama anlatmak istediğim anlaşılmıştır umarım.
Haydi hayırlı tıraşlar...
OnlyTNT komşumun dediklerine eklemek istedim. Futur'da bir patent bulunduğunu zannetmiyorum. Zira yeni icat edilen bir teknoloji yok. Dönen ayar mekanizmalı bir DE tıraş aleti. Bir ihtimal üst kapağın geçme şekli olabilir, tabi o da bundan 100 sene önce patentlenmediyse çoktan. Merkur'un Futur'da yaptığı kesin bir Endüstriyel Tasarım tescili vardır. Bu da onlara korunma sağlar. Ancak, OnlyTNT komşumun da dediği gibi Çin bunları en çok suistimal eden ülkedir. Minicik bir fark yaparsanız bu patent / endüstriyel tasarım / faydalı model / tescilli marka ihlali değildir der. Bu taklitler de serbestçe bu şekilde satılır. Sadece siz bu ürünü getirip AB'de satmaya kalkarsanız Merkur kolayca toplatabilir bunları piyasadan.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Jet aydınlatma için cihankeskin ve OnLyTNT komşularma teşekkür ediyorum Smile
@OnLyTNT detaylı inceleme için teşekkürler.

Aşağıdaki adreste yazdığına göre Merkur futur'un patenti 1983 yılında alınmış. Patent süresini 20 yıl diye düşünürsek dolalı çok olmuş.

Alıntı:By 1980, the firm was owned by Wolfgang Hannemann, which patented the Merkur Futur Adjustable Safety Razor in 1983. In 1996, Merkur was acquired by Dovo Solingen, who continues the brand today.

http://www.shaving101.com/index.php/prod...razor.html

Birkaç seferdir alsam mı diye ikirciklemede kalıyorum, fotoğraflarındaki koca kafasını görünce vazgeçiyorum...
(20/03/2015, Saat: 10:32)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lord Sparhawk birşey sormak istiyorum bu kadar birbirinin kopyası aletler varken neden dava falan açılmıyor bu tip şirketlere örnek Merkur tarafından mesela, esas onu merak ediyorum sebebini

saptaki çentiklerin nedenini şimdi anladınız mı? Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Anladım McOrco üstadım, arkadaşlar bayağı bir aydınlattılar, insert coin durumundaydım coin de pistonda aşağı indi Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Futur'a Robocop benzetmesi ne kadar yakışıyor ise bunun siyahına da Darth Vader benzetmesi tam oturuyor. Smile Gerçekten karizmatik. Tıraşı da iyi ise bence tutulur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,575 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,816 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,025 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,796 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Blackland Dart İncelemesi dikdik_s 20 7,953 25/08/2020, Saat: 23:51
Son Yorum: İsmetaltan
  R41 Klonu Alınır mı? KCL41 7 4,259 30/06/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: korgunv
Wink Yuma neyin klonu? akaysakarya 23 10,292 29/03/2020, Saat: 00:08
Son Yorum: baba tıraşı
Question Parker Variant, Merkur Futur ya da Merkur Progress.. Sizce bu üçünden hangisi? 40tansonra 39 15,666 07/03/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: 40tansonra
  Feather All Stainless AS-D2S İncelemesi Aedan 20 26,303 01/02/2020, Saat: 12:20
Son Yorum: gidakontrol
  Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti recklesstr 276 183,133 17/12/2019, Saat: 11:40
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: