NT. Vigour incelemesi - Futur klonu
(28/04/2015, Saat: 14:12)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullanın, fiyatına göre düşününce gayet şık, siyah renk güzel duruyor.
Çok teşekkür ederim, sizin incelemeniz sayenizde bu tıraş aletini beğenip aldım Smile

(28/04/2015, Saat: 14:50)fatih4342 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/04/2015, Saat: 00:30)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz deneme fırsatım olmadı. İlk bakışta kaliteli bir tıraş aletine benziyor. Ağırlığı da kolayca hissediliyor. 2. ayardan daha düşük bir ayara getirmeye çalıştığımızda ise yaydan veya yağsızlıktan mı bilmem jileti biraz kasıyor ve sola/sağa doğru top plate de hafif yatıyor. Jilet takılı resimleri yok ancak daha çok fikir verebilmek için Mat siyah 'ın resimlerini paylaşayım ben de.

Hayırlı olsun.İyi günlerde kullanın.

Çok teşekkür ederim Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Mat siyah olanı için takipteyim, adamlara mesaj atacağım. Yepisyeni DE89'uma alternatif olsun. Sattıkları stand ucuz ama stand olayını çeşitlendirseler keşke. Onu da soracağım.
kullanan arkadaşların bu aletin verdiği tıraş hissini ve memnuniyet durumunlarını bizlerle paylaşırlarsa mutlu oluruz..Smile
Bu aleti, gillette slimin rus klonu olan ideal adjustable ile kıyaslarsanız durum nasıl? Yani sadece 2 sinden birini almanız gerekirse ki fiyatları hemen hemen birbirine yakın, hangisini tercih edersiniz, ikisini de kullananlar cevaplayabilirse memnun olurum.
Ideal Adjustable ve Futur kullanan birisi olarak şunu diyebilirim: Ideal Adjustable çok mild bir alet. Kullanımı çok kolay. Sakalınız çok sert ve sık değilse ideal bir başlangıç aletidir. Futur ise çok daha agresif bir yapıya sahip. Kullanımı ve bakımı biraz daha zor.

Şuan forumda 2. el Ideal Adjustable ilanı vardı diye hatırlıyorum. Aleksey komşumun satıyor olması lazım.
Futur dikkat istiyor. En mild ayari bile slim klonundan agresif. Tercih meselesi biraz. Futur gunluk kullanimda ciddi yordu beni en son ara vermek zorunda kalmistim gunluk tirastan. Slim klonu da gunluk tiras olunacaksa, tahris ve kesik riske edilmek istemiyorsa, ustune bir de tarihi bir alet olsun isteniyorsa mantikli. Uzun periyotlarla tiras olunacaksa veya tahris ve kesikten cekinmeden macera araniyorsa o zaman da Futur mantikli.
Futur gerçekten de günlük tıraşa uygun değil.

Ama kendi adıma şunu söyleyebilirim. Hafta sonu dinlenen yüzümü ve uzayan sakalımı futur ile kesmek gerçekten büyük zevk.

Ama yukarıdaki yorumlara aynen katılıyorum. Günlük tıraşta yüzü yoran bir jilet tutucu.
Cevaplar için teşekkür ederim, günlük tıraşa ideal adjustable daha uygun kanaati hakim.
Ben Futur'u günlük tıraş için kullanıyorum ama benimkiler sakal değil orman. Smile
Bugün sabah tıraşını futur clone'uyla oldum ve jileti EJ ya da Gillette'ler gibi koruma barıyla gizlemeyen bu tıraş aletine jileti yerleştirince biraz tereddüt etmedim desem yalan olur. Kesin bir kaç kesik atar bu dedim ve 1. ayarda favori jiletim ASCO ile tıraşa başladım. 1. perdede boyun altında kısmen kıllar kaldı ve keserken hiç çekiştirmeyen jiletim çekiştirdi ben de 2. perdede kalan sakalları temizlerim düşüncesiyle 2. ayara getirdim aleti. 2. ayarda çok daha rahat bir tıraş oldu ama alet sakal kestikçe resmen bağırıyor. Yuma sessiz kaldı gerçek anlamda Smile 15 dk'da tıraşı tamamladığımda hiç kesik yoktu.Tahriş de hiç yaşamadım.
Boyun altını tam sinekkaydı almasa da genel olarak sinekkaydıya çok yakın bir tıraş olarak değerlendirebilirim. 2. ayardaki tıraşı da bence Gillette Fat Boy'un 7.-8. ayarına benziyor. Fat boy'da da çene altını tam sinekkaydı yapamıyorum. Gillette NEW, Super Speed 40s ve YUMA ile sadece tam sinekkaydı olabiliyorum.
Sonuç olarak fiyatına göre güzel bir alet,ağırlığı diğer bir çok aletten çok daha ağır,burun altında biraz uğraştırıyor ama başarılı sonuçta, bence çeşit olsun diye alınabilir ama olmazsa olmaz değil. 1 liralık Yuma ile bir iki tık daha başarılı tıraşlar elde edebiliyorum sonuçta Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 313,105 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,708 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,929 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,385 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Blackland Dart İncelemesi dikdik_s 20 7,873 25/08/2020, Saat: 23:51
Son Yorum: İsmetaltan
  R41 Klonu Alınır mı? KCL41 7 4,197 30/06/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: korgunv
Wink Yuma neyin klonu? akaysakarya 23 10,137 29/03/2020, Saat: 00:08
Son Yorum: baba tıraşı
Question Parker Variant, Merkur Futur ya da Merkur Progress.. Sizce bu üçünden hangisi? 40tansonra 39 15,280 07/03/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: 40tansonra
  Feather All Stainless AS-D2S İncelemesi Aedan 20 26,214 01/02/2020, Saat: 12:20
Son Yorum: gidakontrol
  Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti recklesstr 276 180,965 17/12/2019, Saat: 11:40
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: