NT. Vigour incelemesi - Futur klonu
Asıl gerçek Futur ile karşılaştırmalı. Anlatımınız bana farklıymış izlenimi verdi.
Futur veya Progress günlük tıraş aletlerim. Hassas ciltli olmama rağmen hiçbir sorun yaşamıyorum. Progress 5. Ayarla son iki haftadır 2 veya 3 perde oldum. %100 sinek kaydı netice. Jilette perma sharp bu arada. Veya Bic. Vakti zamanında Wilkinson Sword gibi orta yumuşak bir aletle tahriş yaşadığımı da bilirim.

Sonuç olarak bence alet kadar doğru tutuş açısı , bastırmamak , kazımamak da çok önemli.
NT. Vigour tıraş aletini @izbe arkadaştan satın aldım ve ilk tıraşımı dün akşam oldum. Üç günlük sakalım vardı. İlk izlenimlerimi paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle merkur futura sahip olmadığımı söyleyeyim yani karşılaştırma yapamayacağım. Alet altın rengi kaplama, ağır ve tok bir alet, daha önce de bahsedildiği gibi 1. ayardan 2. ayara geçirmek için kas gücü harcamak lazım, sanırım onu da ufak bir yağlama ile çözeceğiz. 1. ayarda daha önce iki kez tıraş olduğum gillette 7 o'clock sarı paketi kullandım yani bu jiletin 3. tıraşıydı. Daha önce duymadığım bir sakal kesme sesiyle karşılaştım, başarılı bir şekilde sakallarımı kesti, çok yakın bir tıraş verdi, burun altında büyük zorluk yaşamadım. Günlük tıraş için sık ve sert sakallılar için uygun olsa da bunun dışındakiler için biraz lüks kaçar, 1. ayarı ideal ayarlı aletin 5 hatta 6. ayarı düzeyinde (ancak ideal ile daha mild jilet kullandığımı belirteyim), ej de89 ve merkur 34c'den çok daha agresif. Bence mild jiletlerle kullanmak daha uygun olacaktır, 2. ayarı geçeceğimi pek sanmıyorum. Görünüş, malzeme kalitesi, jilet tutuş ve tıraşı tatminkar geldi. Tıraşı beklentimin üzerinde güzeldi, fiyat/performans olarak çok iyi bir alet. Bu aleti almamda bu konu başlığını açan @OnLyTNT arkadaşın yorumlarının büyük etkisi oldu, alet aynen onun anlattığı gibi diyebilirim. Kendisine teşekkür ederim.
(30/04/2015, Saat: 10:55)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: NT. Vigour tıraş aletini @izbe arkadaştan satın aldım ve ilk tıraşımı dün akşam oldum.

Kime niyet kime kısmet. Nasibiniz varmış. Siyah gelecek diye bir ay bekledik. Meğer alet sizinmiş. Güle güle kullanınız.
Nasip, kısmet, güle güle kullanın Smile. İlginiz için ben teşekkür ederim.

Ek: Bir de hem yazıda belirttiğim gibi hem de gelen yorumlara bakaraktan şunu tekrar belirtmekte fayda var, çok keskin olmayan bıçaklar bu aletle güzel iş çıkarıyor. Yine yazıda belirtiğim gibi benim hiç beğenmediğim Wilkinson bu aletle gayet güzel tıraş veriyor. Tekrar belirtmiş olalım, aleti tecrübe edecek arkadaşların aklında olsun.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(30/04/2015, Saat: 11:35)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasip, kısmet, güle güle kullanın Smile. İlginiz için ben teşekkür ederim.

Ek: Bir de hem yazıda belirttiğim gibi hem de gelen yorumlara bakaraktan şunu tekrar belirtmekte fayda var, çok keskin olmayan bıçaklar bu aletle güzel iş çıkarıyor. Yine yazıda belirtiğim gibi benim hiç beğenmediğim Wilkinson bu aletle gayet güzel tıraş veriyor. Tekrar belirtmiş olalım, aleti tecrübe edecek arkadaşların aklında olsun.

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için @OnLyTNT ve @izbe . Ben de bu aletle çok keskin olmayan wilkinson, topaz gibi jiletleri kullanmayı düşünüyorum.
Mat siyah renk elimizde var diye mesajıma yanıt vermişler ama aliexpress satışını bitirmişler. Alternatif satış kanalı bilen var mı?
eBay hesapları şöyle: http://stores.ebay.com/ntvigourbrush/ belki isterseniz satışa koyarlar eBay'de.
merhabalar, aliexpress satışları devam ediyor: http://www.aliexpress.com/item/High-qual...71608.html
Forumda görünce bu aletten ben de aldım aliexpressten.ortalama 20 günde elime ulaştı.Kutudan bir de seyahat tipi küçük fırça çıktı.Domuz sanırım.
2vs2dfq.jpg

10ynsap.jpg

n2eck4.jpg

2ljhwux.jpg

Alet görüntü olarak futurun aynısı gibi.Küçük iki tane çentik var gövdesinde.Ağırlığı gayet iyi ve ağırlık merkezinin kafa kısmında olduğunu hissediyorsunuz.Tabii elimde orjinal futur olmadığı için kıyaslayamıyorum.
Dış kaplamanın (veya boyanın) görünmeyen kısımlarda özensiz olduğunu gördüm.

b51roo.jpg

Ayar mekanizmasının dönmekte zorlandığını gördüm ve OnLyTNT komşumun tavsiyesi üzerine yağladım.(WD-40 kullandım)
Tıraş performansını ise deneyince yazacağım.
İyi tıraşlar.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 313,102 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,708 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,929 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,384 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Blackland Dart İncelemesi dikdik_s 20 7,873 25/08/2020, Saat: 23:51
Son Yorum: İsmetaltan
  R41 Klonu Alınır mı? KCL41 7 4,197 30/06/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: korgunv
Wink Yuma neyin klonu? akaysakarya 23 10,137 29/03/2020, Saat: 00:08
Son Yorum: baba tıraşı
Question Parker Variant, Merkur Futur ya da Merkur Progress.. Sizce bu üçünden hangisi? 40tansonra 39 15,279 07/03/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: 40tansonra
  Feather All Stainless AS-D2S İncelemesi Aedan 20 26,214 01/02/2020, Saat: 12:20
Son Yorum: gidakontrol
  Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti recklesstr 276 180,962 17/12/2019, Saat: 11:40
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: