"The Sabun" tıraş sabunu
Selam arkadaslar, bircok sabun denedim bende, ama thesabunu denemedim yurt disinda kaldigim icin. ama cogu køpurmeyen sabunlarin kayganliginin daha cok oldugunun farkindayim. mesela arko cok iyi køpuren bir sabundur, ama cabukta kuruyanlardandir, kayginligi nerdeyse yok, nemlendiricigilide nerdeyse yok sayilir. colonel conk amerikan sabunudur, fiyati ucuzdur, køpuk nerdeyse sayilir sekilde Smile ama kayganligi ve nemlendiricisi iyi, tras yaparken kayganligi harika, asla jilet asilmiyor. ama bunlarin arasinda son zamanlarda ebayden derby nin tras sabunu gørup ismarlamakla iyi bir yatirim yaptigimi hissediyordum, paketinin rengininde gøsterdigi parlak yesilimsi renginin nemlendirici ve kayganliginin oldugunun gøstergesidir. bundan suphem olmadi, neyse ismarladim ve geldi, tam 6 tane ismarladim Big Grin ilk geldigi gun denedim, paketin disindan gelen sabunun kokusu harikaydi. nemlendirci ve sabun temizlik kokusu vardi, denemek icin gercekten heyecanliydim, cabuk køpuruyor, arko kadar degilsede daha kati oluyor, ve buda kalitesinin iyi oldugunu gøsterir, neyse suratimda biraz beklettikten sonra jiletle almaya basladim, ve sonuc umdugumdanda Mukemmeldi. tras oldukca olasim geliyor Big Grin tam tamina 3 kez ust uste tras oldumBig Grin tam bir sinek kaydi yani Big Grin ve sonuc søyledigim gibi mukemmel, suratim yumusak, parlak, ve mis gibi guzel kokuyor.
Merhaba,

Sitede sabun tanıtımının altına şöyle bir uyarı koyulmuş:

'Önemli: Sabunlarımızda köpürmeyi sağlayan ve ciddi bir kanserojen madde olan SLES kullanılmadığı için aşırı köpürme olmaz. Ürünün kendi doğal köpüğüdür.'

Herhalde bizim forumdan kaynaklandı. Güzel bir hareket olduğunu düşünüyorum.
(21/04/2012, Saat: 09:46)staggerlee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Sitede sabun tanıtımının altına şöyle bir uyarı koyulmuş:

'Önemli: Sabunlarımızda köpürmeyi sağlayan ve ciddi bir kanserojen madde olan SLES kullanılmadığı için aşırı köpürme olmaz. Ürünün kendi doğal köpüğüdür.'

Herhalde bizim forumdan kaynaklandı. Güzel bir hareket olduğunu düşünüyorum.

Bizim form tıraş ürünleri ve malzemeleri üreten firmalar için bence tam bulunmaz bir fırsat.Adam nasıl bir ürün üretmek istediğinde formu baştan sona okusa ona yeterlı gelır dıye dusunuyorumBig Grin
SLES - Sodyum Loril Eter Sülfat içerme içermeme durumu
İçin popüler tıraş ürünlerine baktım

Derby 1.20 tl - yok
Tweex 1 tl - yok
Arko 1.20 tl - yok

nede varki ozaman?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(21/04/2012, Saat: 11:36)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SLES - Sodyum Loril Eter Sülfat içerme içermeme durumu
İçin popüler tıraş ürünlerine baktım

Derby 1.20 tl - yok
Tweex 1 tl - yok
Arko 1.20 tl - yok

nede varki ozaman?

fumede var. kirmizi olanda. bu kansorejen mi bilmem ama sabunu sivilastirmak icin kullaniliyormus ozellikle de sivi sabunlarda.
(15/04/2012, Saat: 13:54)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaslar, bircok sabun denedim bende, ama thesabunu denemedim yurt disinda kaldigim icin. ama cogu køpurmeyen sabunlarin kayganliginin daha cok oldugunun farkindayim. mesela arko cok iyi køpuren bir sabundur, ama cabukta kuruyanlardandir, kayginligi nerdeyse yok, nemlendiricigilide nerdeyse yok sayilir. colonel conk amerikan sabunudur, fiyati ucuzdur, køpuk nerdeyse sayilir sekilde Smile ama kayganligi ve nemlendiricisi iyi, tras yaparken kayganligi harika, asla jilet asilmiyor. ama bunlarin arasinda son zamanlarda ebayden derby nin tras sabunu gørup ismarlamakla iyi bir yatirim yaptigimi hissediyordum, paketinin rengininde gøsterdigi parlak yesilimsi renginin nemlendirici ve kayganliginin oldugunun gøstergesidir. bundan suphem olmadi, neyse ismarladim ve geldi, tam 6 tane ismarladim Big Grin ilk geldigi gun denedim, paketin disindan gelen sabunun kokusu harikaydi. nemlendirci ve sabun temizlik kokusu vardi, denemek icin gercekten heyecanliydim, cabuk køpuruyor, arko kadar degilsede daha kati oluyor, ve buda kalitesinin iyi oldugunu gøsterir, neyse suratimda biraz beklettikten sonra jiletle almaya basladim, ve sonuc umdugumdanda Mukemmeldi. tras oldukca olasim geliyor Big Grin tam tamina 3 kez ust uste tras oldumBig Grin tam bir sinek kaydi yani Big Grin ve sonuc søyledigim gibi mukemmel, suratim yumusak, parlak, ve mis gibi guzel kokuyor.

c. conk usturada cok guzel sonuc veriyordu ama bendeki cabucak bitti. diger sabun ve kremlerimde ayni sonucu yakalayamadim. benzer urun olarak ne tavsiye edersiniz?
Col. Conk'u bende çok beğendim favorilerim arasında hatta.
"İçindekiler: Limon yağı, ylang ylang yağı, biberiye yağı, ıtır yağı, sabun bazı, okaliptüs yağı, karanfil yağı, nane yağı, bentonit kili."

sabun bazı derken neleri gizlediklerini merak ettim, doğal yağ gözüken ne varsa açıkca yazılmış ayrıca bentonit kili nedir acaba?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bentonit

"Bentonit, aluminyum ve magnezyumca zengin volkanik kül , tüf ve lavların kimyasal ayrışması ile veya bozulmasıyla oluşmuş çok küçük kristallere sahip kil minerallerinden (başlıca montmorillonit) oluşan ve ağırlıklı olarak kolloidal silis yapıda, yumuşak, gözenekli ve kolayca şekil verilebilir açık bir kayadır.Bilimsel olarak yumuşak, plastik, poroz, açık renkli özellikte ana mineral olarak smektit grubu minerallerden oluşan içinde kolloidal silis bulunan ve camsal magmatik kayaçların, genellikle volkanik kül ve küflerin kimyasal ayrışmasına baglı olarak devitrifikasyonu sonucu oluşmuştur."

yani metal içeren ve plastik benzeri bir ürün.
(21/04/2012, Saat: 12:56)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/04/2012, Saat: 13:54)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaslar, bircok sabun denedim bende, ama thesabunu denemedim yurt disinda kaldigim icin. ama cogu køpurmeyen sabunlarin kayganliginin daha cok oldugunun farkindayim. mesela arko cok iyi køpuren bir sabundur, ama cabukta kuruyanlardandir, kayginligi nerdeyse yok, nemlendiricigilide nerdeyse yok sayilir. colonel conk amerikan sabunudur, fiyati ucuzdur, køpuk nerdeyse sayilir sekilde Smile ama kayganligi ve nemlendiricisi iyi, tras yaparken kayganligi harika, asla jilet asilmiyor. ama bunlarin arasinda son zamanlarda ebayden derby nin tras sabunu gørup ismarlamakla iyi bir yatirim yaptigimi hissediyordum, paketinin rengininde gøsterdigi parlak yesilimsi renginin nemlendirici ve kayganliginin oldugunun gøstergesidir. bundan suphem olmadi, neyse ismarladim ve geldi, tam 6 tane ismarladim Big Grin ilk geldigi gun denedim, paketin disindan gelen sabunun kokusu harikaydi. nemlendirci ve sabun temizlik kokusu vardi, denemek icin gercekten heyecanliydim, cabuk køpuruyor, arko kadar degilsede daha kati oluyor, ve buda kalitesinin iyi oldugunu gøsterir, neyse suratimda biraz beklettikten sonra jiletle almaya basladim, ve sonuc umdugumdanda Mukemmeldi. tras oldukca olasim geliyor Big Grin tam tamina 3 kez ust uste tras oldumBig Grin tam bir sinek kaydi yani Big Grin ve sonuc søyledigim gibi mukemmel, suratim yumusak, parlak, ve mis gibi guzel kokuyor.

c. conk usturada cok guzel sonuc veriyordu ama bendeki cabucak bitti. diger sabun ve kremlerimde ayni sonucu yakalayamadim. benzer urun olarak ne tavsiye edersiniz?

Hocam ben su an derby tras sabunundan oldukca memnunum, trastan øncede zeytin yagi ile yuzu yumusattimmi kral gibi parliyor suratim. bir haftaya tobaco yu deniyecegim, umarim 1 haftaya gelir. birde D.R. Harris i tavsiye ediyorum, cok iyi kayganligi var, uzun zamanoldu kullanali, kayganligi aklimda kaldi,køpugu galiba iyiydi.
yurtdışında bizim yüzüne bakmadığımız derby'yi öve öve bitiremiyorlar. acaba farklı ürün mü sürüyorlar anlamıyorum, yurtdışından derby mi getirtsem acaba?Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Yağı (Zeytin yağı ile tıraş) KUDEN 18 32,476 31/08/2020, Saat: 21:05
Son Yorum: tiffanygt
  Doğal Traş Sabunu Yapımı trache 21 43,216 15/12/2019, Saat: 18:22
Son Yorum: barefixxe
  Kiss my Face Tıraş Ürünleri trache 16 28,556 22/08/2019, Saat: 01:34
Son Yorum: Ratiere
  Doğal ( All Naturel ) Tıraş Kremleri ihtilaf 10 16,679 24/04/2019, Saat: 23:51
Son Yorum: solidas
Thumbs Down Tierra Mia Organics Tıraş Sabunu Southwestern 5 4,501 26/12/2018, Saat: 11:04
Son Yorum: Sofistike
  SAB-TIRAŞ SABUNU emiriko 27 42,580 04/05/2016, Saat: 22:07
Son Yorum: brkdmn
  SaffHayat Bitkisel Tıraş Sabunu mavi 30 49,867 30/01/2015, Saat: 23:29
Son Yorum: Hasan Ali

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: