Bıyık; olmazsa olmaz...
Forumda aramama rağmen bulamadım. Eğer varsa şimdiden affola. Forumumuz elbette geleneksel tıraş üzerine. E gelenek deyince de akla "bıyık" da geliyor. Bıyık bu milletin genetik kodlarında var :-) Öyle ki canımız sıkıldığında bile gazetede, dergide gördüğümüz resimlere hemen bir bıyık iliştiriverir ve kişiyi değiştirmeye çalışırız. Bunu kendimden pay biçerek söylüyorum ki pek çok kişi için bıyık olmazsa olmazdır. Çünkü, bu kişiler bıyıklarını kişiliği ile örtüştürmüş ve o olmadığında kendini çıplak gibi hisseder. Öte yandan bir dönem modasının geçtiği hatta mecliste bile neredeyse bıyık kesme yarışına girildiği dönemden sonra şimdi tv vs etkisiyle bıyık bırakanların sayısı yeniden artışta. Çok şükür :-) Elbette bıyık genç erkekleri yaşından büyük gösterebilir ama bu benim için bir sorun değil. Yeri geliyor faydası bule oluyor.
Böyle bir girizgahtan sonra komşularımdan bıyıkla ilgiyi malumatlarını beklerken bıyık bakımı nasıl olur, nelere dikkat edilmelidir konularına da değinmelerini istirham ediyorum.
Sanırım forumda bıyık bırakan yok
sevgili yamtar, benim biyigim yok, birakacak olsam da birseye benzemeyecek dogrusu Smile üniversidedeyken sakalim vardi, ama is hayatina atildiktan sonra biyik ve sakali kestim. o yüzden cok bir katkida bulunamayacagim konu basligina. yalniz illa ki vardir forumda biyikli arkadaslar diye tahmin ediyorum..
Yabancı forumlarda bıyık ve sakay konuları var fakat biz de yok. Hem onun için açayım dedim hem bilgi paylaşımı olsun dedim. Bakalım belki birkaç arkadaş yorum yaparlar
Kimine sadece bıyık,kimine top sakal,kimine bıyık ve çene altında biraz sakal desteği görünümü tamamlıyor.
Favori,sakal ve bıyık üçlemesinin yerleşimi,şekli görünümün feng shui si desek doğru olur mu ?
Üçü de birbirine bağlı
(23/03/2015, Saat: 00:31)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimine sadece bıyık,kimine top sakal,kimine bıyık ve çene altında biraz sakal desteği görünümü tamamlıyor.
Favori,sakal ve bıyık üçlemesinin yerleşimi,şekli görünümün feng shui si desek doğru olur mu ?
Üçü de birbirine bağlı
Bence doğru diyorsunuz ihtilaf üstad. Görünüm açısından farklılık yaratıyor. Öte yandan memleketin siyasi geçmişi ve hali bıyık konusunda tereddüt yaşatıyor Nasıl bıyık olursa olsun hemen bir yafta
Bıyık ve sakal ile uğraşmak da benim için zevkli bir uğraş. Geleneksel tıraşa başladığımdan beri sakal bırakmıyorum ama bıyıklarımı seviyorum
Bıyık sakal şeklini yadırgamam,siyasi kimliklere bakıp kişileri sınıflandırmam.
Siyasi görüş,din,mehzep,tutulan futbol takımları kişilerin seçimiyle değil genelde çevre ve aile etkiyle oluştuğu için şucuyum bucuyum diyenlere küçümserim sadece yani onları adam yerine koymam ( lafım meclisten dışarı )

İnsanları yüzündeki bıyığa göre yargılayanlar dış görünümünü,sakalını yada giyimini nasıl seçmiş ! Üzüm üzüme baka baka hesabı O da birinden aşırdı ve apardı,taktı takıştırdı.

10 günlük sakalımı bugün kestim,kirli sakal bana yakışıyor Smile
Üstadım cümlelerinizin altına imza atarım. Bir kaç gün önce bıyıklarımın uçlarını biraz kısaltayım dedim. E uzun olunca yemek sıkıntı oluyor Neyse birkaç saat sonra bir tanıdık denk geldi. Hemen vay efendim sen cemaatçi misin bilmem ne Tövbe tövbe Bu arada Sıhhatler olsun komşum
(23/03/2015, Saat: 01:10)yamtar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım cümlelerinizin altına imza atarım. Bir kaç gün önce bıyıklarımın uçlarını biraz kısaltayım dedim. E uzun olunca yemek sıkıntı oluyor   Neyse birkaç saat sonra bir tanıdık denk geldi. Hemen vay efendim sen cemaatçi misin bilmem ne Tövbe tövbe Bu arada Sıhhatler olsun komşum

Teşekkürler Hocam,
Sakal bıyık işte yüzün süsü,berberin ekmeği
Bunlar ne devrim yapar ne anlam taşır, tabi hitler bıyığı da övgü almaz
Böyle deyince teyzeoğlunun geleneksel tıraşa geçtim dedikten sonra verdiği cevap aklıma geldi. Berberler taş mı yesinler demişti :-) Vesselam hassas bir milletiz başkalarını da düşünüyoruz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: