Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı
Tam tersi derim. Losyon cildi rahatlatır, ferahlatır,pürüzsüzleştirir sonrasında gerek varsa balsam yumuşatır ve nemlendirir.
Önce balsamla nemlendirip sonra alkolle cildi kurutmak bana pek mantıklı gelmedi.
(15/12/2016, Saat: 01:34)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam tersi derim. Losyon cildi rahatlatır, ferahlatır,pürüzsüzleştirir sonrasında gerek varsa balsam yumuşatır ve nemlendirir.
Önce balsamla nemlendirip sonra alkolle cildi kurutmak bana pek mantıklı gelmedi.

+1 her zaman

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Neden iki after shave ürünü üst üste kullanma ihtiyacı hissediyorsunuz? Eğer ihtiyaçtansa ciddi bir cilt sıkıntısı veya çok kötü bir teknik aklıma geliyor ki, ikincisine pek ihtimal vermek istemiyorum. Ayrıca kullanılan iki ürünün kimyasal içerikleri büyük ihtimalle farklı olacağından, cilt için zararlı bir tepkimeye girebilecekleri konusuna da temkinli yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bu ürünlerin tümü kimyasal. Konunun cebi yakan kısmına girmiyorum bile.

Cilt yapınıza uygun tek bir after shave ürün kullanılması yeterli olacaktır.
Bende Lorenzo üstadın yorumuna katılıyorum.
Uygulamam;
- Yüze AS veya Balsam üstüne
- Boyun,yaka bölgesine kokusunu beğendiğim uyumlu bir Eu de toilete veya Eu de cologne

(14/12/2016, Saat: 23:38)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kafamda uzun süredir Tabac Balsam ve aftershave almak var. İkisini birden almam gereksiz mi olur diye düşünüyorum, sizce balsam sürüp bir süre sonra aftershave sürmek gereksiz bir hareket mi olur?

Sevgili @cirzini62 komşum, balsam da after shavedir. Siz sanırım losyon demek istemişsiniz. Başlık "balsam üstüne losyon" olmalıydı. Tabac Balsam ve Tabac Losyon, ikisi de after shave altında toplanır çünkü. Küçük detayı hatırlatmak istedim Smile
Konuya ek olarak, Straht üstadın oldukça aydınlatıcı bir yazısının bulunduğu linki paylaşıyorum. Değerli kardeşlerimin okumasını tavsiye ederim.

http://geltir.com/thread-6434.html
@lorenzo komşum haklısınız, balsam ve losyon demek istemiştim, dikkatsizliğime gelmiş. Tıraş tekniğinde pek bir sıkıntı yok, genelde ustura ile tıraş oluyorum ve tahriş yaşamıyorum. Özellikle şap kullanmaya başladığımdan beri batık sorunum da hiç kalmadı.

Soruyu sormamdaki temel sorun şu: Tabac (tıpkı Old Spice gibi) kokusu çok güçlü ve kalıcı ürünler üretiyor. Balsam sürdükten sonra başka bir parfüm sıkarsam kokular birbirine giriyor ve hoş olmuyor. Sadece Balsam ile bırakırsam da koku uzun süreli olmuyor.

Eğer tıraş sonrası balsam sürersem ciltteki nemlendirme mükemmel oluyor, ancak farkındalık sağlamıyor. Eğer losyonu sürersem bu sefer de buram buram kokuyor uzun süre, ancak istediğim nemlendirmeyi yapmıyor.
Benim tercihim de özellikle kokusuz bir dermatolojik nemlendirici bakım kreminden sonra sevdiğim herhangi bir aftershave i kullanmak .
(15/12/2016, Saat: 02:57)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soruyu sormamdaki temel sorun şu: Tabac (tıpkı Old Spice gibi) kokusu çok güçlü ve kalıcı ürünler üretiyor. Balsam sürdükten sonra başka bir parfüm sıkarsam kokular birbirine giriyor ve hoş olmuyor. Sadece Balsam ile bırakırsam da koku uzun süreli olmuyor.

Eğer tıraş sonrası balsam sürersem ciltteki nemlendirme mükemmel oluyor, ancak farkındalık sağlamıyor. Eğer losyonu sürersem bu sefer de buram buram kokuyor uzun süre, ancak istediğim nemlendirmeyi yapmıyor.

@cirzini62 komşum ben de aynı durumu yaşıyorum. Balsamın nemlendirmesi , losyonun da antisepsi etkisi, yüzümü azıcık gerdirmesi ve kokusu hoşuma gidiyor. Koku etkisini saymazsak antisepsi ve germe işini alum blok ta yaptığı için gece yatma saatlerinde tıraş oluyorsam koku pek önemli olmadığı için alum blok ve herhangi bir balsam ikilisini kullanıyorum ben. Ama sabahları tıraş olduğumda koku da önemli oluyor, o durumda ise alum blok , durulama sonrası losyon ve üzerine de losyonun kokusunu bastırmadığı için Nivea sensitive balsam sürüyorum. Balsamı önce kullanıp losyonu sonra kullanırsam losyonun kurutucu etkisi balsamın nemlendirmesini bitiriyor çünkü, bir faydası olmuyor.
(15/12/2016, Saat: 12:08)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cirzini62 komşum ben de aynı durumu yaşıyorum. Balsamın nemlendirmesi , losyonun da antisepsi etkisi, yüzümü azıcık gerdirmesi ve kokusu hoşuma gidiyor. Koku etkisini saymazsak antisepsi ve germe işini alum blok ta yaptığı için gece yatma saatlerinde tıraş oluyorsam koku pek önemli olmadığı için alum blok ve herhangi bir balsam ikilisini kullanıyorum ben. Ama sabahları tıraş olduğumda koku da önemli oluyor, o durumda ise alum blok , durulama sonrası losyon ve üzerine de losyonun kokusunu bastırmadığı için Nivea sensitive balsam sürüyorum. Balsamı önce kullanıp losyonu sonra kullanırsam losyonun kurutucu etkisi balsamın nemlendirmesini bitiriyor çünkü, bir faydası olmuyor.

Komşum sanırım ben de sizin ve diğer arkadaşların yazdıklarından sonra önce losyon, kısa bir süre sonra da balsam süreceğim. Şimdiye kadar tersini yapıyordum ama görünen o ki mantıklı olan bu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  dove sabunu balsam yerine kullanmak Alkali 3 344 10/04/2024, Saat: 18:09
Son Yorum: Alkali
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,900 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,926 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Bugün ne kullandım? (AS-Kolonya-Parfüm) canbaz 558 597,534 05/11/2022, Saat: 12:00
Son Yorum: cenkcenk
  Sipahiler Kolonya (SAMSUN) harveyspecter 8 7,391 04/01/2022, Saat: 11:28
Son Yorum: ekindgn
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,545 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Paşabahçe Kolonya Serisi mancho 29 69,381 12/08/2021, Saat: 11:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 60,008 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,182 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,426 25/04/2021, Saat: 22:52
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: