Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label)
Valla 3 kez kullandım bu jileti beğensem mi beğenmesem mi karar veremedim. Ama öncelikle şunu söyliyim keskinlik derby extra kadar falan bence. 2. kullanımında atg yapmak istedim jilet takılmadı resmen durdu. Aleti çok sıkı tutmuyordum elimde sanırım yukarı çekmeye çalışırken alet yerinde kaldı. Big Grin
Normalde çoğu jileti beğenirim ama bunun keyifli bi karakteri yok mesela bic tehlikeli jilettir ama yüzde dans eder keza feather da öyle. Bbs için çok perde istemesine rağmen cilde zararı yok. Herhangi bir noktasal kanama falan da yapmadı.
Atg yapmayanlar , seyrek-orta sakallılar, hassas ciltliler için uygun bence. Ama 3 günlük ve üzeri sakalda hiç tavsiye etmem muhtemelen yolar.
Sonuç olarak bence çok ihtiyaç duyulacak bi jilet değil. Ama geleneksel tıraşla yıldızı barışmayan seyrek sakallı hassas ciltli kişilerin bir kez şans vermesini öneririm. Onlara uyacağını tahmin ediyorum.
Rossmandaki indirimden aldım. Özellikle iki gün ve üzeri sakalda takılma yapabiliyor. Acaba sabunun kayganlığı az mı diye başka sabunlarla ve kremlerle denememe rağmen sonuç değişmedi. Tahriş yaşatmıyor kesik kanama vs yapmıyor ama çok keyifli akan bir jilet değil. Rimei ile hiç keyif vermedi r89 ile nispeten daha keyifliydi. Günlük sakalda rahat akıyor ama iki üç günlük ve üzerinde dura dura Smile
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
Kesinlikle çok kaliteli bir jilet olduğunu düşünüyorum. Derby Usta ile birlikte R89 da en iyi tıraşı aldığım jilet oldu.
Dort gunluk sakalda tahrissiz, konforlu bir tiras aldim. Tum urunleri gibi jileti de guzelmis Rossmann in.
İsana men yaprak jiletle ikinci tirasimi oldum ilk tirasimi ej 89 ile ikinci tirasimi Yuma ile oldum genel olarak konforlu ve ortalama keskinliğe sahip bir jilet ancak fiyatı 15 TL 10 lu jilet paketi için.Uygun fiyatlı olsaydı günlük kullanım için iyi bir jilet olur derdim.
Merhabalar,
Rossmanndan aldığım zaman fiyatı 15 ₺ civarıydı(2 ay önce)fiyatı yüksek olmasına rağmen performansı düşük kaldı..DE89 ile kullandım,belki agresif  bir aletle bir şans verilebilir fakat kaba ve tahriş yapmaya müsait bir jilet.
Jileti geçtiğimiz ay rossman mağazalarının birinde görüp deneme amaçlı 1 paket aldım. Jilet yapısı itibariyle çok ince çok kırılgan duruyor. Konfor açısından iyi değil kötü de değil ama orta da değil. Kötü ile ortanın arasında bana kalırsa. Keskinlik açısından puanım 10 üzerinden eksi 10. Vasat bir kesiciliği vardı. Günlük sakalda hiç denemedim 2 günlük sakalda 1 kez kullanıp attım bir daha da kullanmadım. Kullanmayı dq düşünmüyorum açıkçası. Ayrıca bu performansla fiyatını kıyaslarsak parasının hakkını vermiyor bence. Lakin çoğu komşumun da hak vereceği gibi jilet çok öznel bir konudur. Denemeden bilemezsiniz. Herkese keyifli tıraşlar dilerim...
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
Jiletin güncel üretim yeri Vietnam ve krom kaplamadır. Eski paketlerdeki gibi bir üretim standardı (Almanya üretimi) ve kaplama kalitesi maalesef bulunmamakla birlikte bu üretim kalitesine göre fiyatının yüksek oldunu düşünüyorum.
Sırf denemek için bu gün aldım jileti .krom kaplama 10 lu pakette satılıyor konforu güzel geldi bana 2 günlük sakalda 3 perdede tahriş yaşatmadı.Progres 2. Ayarda kullandım genel olarak pahalı derby varken alınmaz yada Astra yeşil daha uygun 3 te 1 fiyatına

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,713 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,708 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,934 31/05/2023, Saat: 17:20